Про корисні властивості шпинату знали ще за часів Стародавньої Персії, тому активно вирощували цю трав'янисту рослину. Шпинат багатий широким набором вітамінів і мікроелементів і є особливо корисним при малокрів'ї. У листі зелені знаходиться велика кількість заліза, яке відповідає за нормальний рівень гемоглобіну в крові. Користь шпинату ще полягає і в високому вмісту рослинних білків і клітковини, вітамінів А, С, В, РР і йоду. При цьому шпинат відрізняється приємним свіжим смаком.

Найбільш корисними є листя молодого шпинату, так як в старих підвищується рівень кислоти. Крім того, не варто дозволяти рослині довго залежуватися на полиці Вашого холодильника. Вітаміни та мінерали в шпинаті втрачають свою якість при зів'яненні рослини.

Сьогодні шпинат стає все більш популярним серед дачників, так як вирощувати самостійно цю рослину зовсім неважко. Як це зробити максимально просто і вдало - дізнаємося далі!

Як вирощувати шпинат в теплиці?

Вирощування шпинату в теплиці не потребує від Вас багато зусиль. Особливо, якщо в теплиці працює система автоматичного поливу. Дотримуйтеся наступних рекомендацій вирощування даної культури в теплиці і Ви неодмінно отримаєте щедрий урожай:

  • Посів насіння шпинату найкраще здійснювати на початку осені. Це найбільш сприятливий час для розвитку зелені. А вже до нового року Ви зможете порадувати сім'ю та друзів смачним салатом з власноруч вирощеного шпинату.
  • Перед посівом варто замочити насіння, періодично міняючи воду.
  • Посадка шпинату здійснюється в ряди, відстань між якими не повинна бути менше 40 см.
  • Шпинат чутливий до вологості повітря. Щоб листя були здоровими і смачними, варто подбати, щоб вологість повітря в теплиці була близько 70-75%. Досягти цього можна за допомогою правильного поливу і провітрювання теплиці.

Одним з найбільш оптимальних варіантів поливу зелені в теплиці є дощування - воно максимально наближене до природного поливу і зволожує не тільки грунт, але і повітря. Поради щодо того, який полив краще обрати для свого городу можна переглянути за посиланням.

Як садити шпинат у відкритому грунті?

Щоб отримати багатий урожай шпинату, вирощуючи його у відкритому грунті, потрібно пам'ятати про наступні нюанси:

  • Коріння рослини слабкі і знаходяться близько до поверхні. Саме тому, для його вирощування не підходять місцевості з легким грунтом або грунти з підвищеною кислотністю.
  • Для посадки цієї зелені варто вибирати тихі безвітряні місця, так як шпинат дуже не любить протягів.
  • Перед посадкою шпинату рекомендується удобрити грунт. Для цього відмінно підійде гній, компост і зола. А ось з калієвими добривами варто бути обережними - вони можуть привести до стрілкування рослини.
  • Шпинат є вологолюбною рослиною, тому так важливо забезпечити йому правильний і своєчасний полив. Так як його коренева система зовсім невелика, рослина швидко в'яне при найменшому дефіциті вологи. Забезпечити шпинату і всім городнім рослинам якісний і своєчасний полив допоможуть системи поливу. Залежно від особливостей ділянки і потреб конкретних культур, можна підібрати максимально ефективний спосіб автоматичного поливу.

Як виростити шпинат в горщику?

Якщо Ви живете в квартирі - це зовсім не означає, що Ви не можете самостійно вирощувати улюблену зелень. Звичайно, догляд за шпинатом на підвіконні потребує більше Вашої уваги, ніж догляд за рослинами в теплиці. Найважливіші нюанси вирощування шпинату в горщику:

  • Для вирощування зелені можна взяти суміш будь-якого якісного грунту. Варто тільки уникати кислих грунтів.
  • Шпинат дуже любить сонячне світло, тому вирощуючи його на підвіконні, варто забезпечити рослині додаткове освітлення, особливо в похмурі дні. Для цього підійдуть лампи денного світла. Важливо пам'ятати, що шпинату потрібно не менш як 10 годин світлового дня, інакше рослини будуть розвиватися дуже повільно.
  • Полив шпинату на підвіконні повинен здійснюється регулярно, особливо якщо у Вашому будинку сухе повітря. Крім того, важливо час від часу бризкати на рослини водою з пульверизатора, щоб забезпечити нормальну вологість повітря.
  • Шпинат не вимагає високих температур для розвитку, так що його спокійно можна вирощувати навіть у холодні сезони. 
  • Частою проблемою при вирощуванні зелені на підвіконні є застій вологи в грунті. Щоб уникнути цього подбайте про хороші дренажі в горщику або зробіть в горщику спеціальні отвори, щоб зайва вода могла легко вийти. Про крапельне зрошення дізнайтеся тут.

Таким чином, ми переконалися, що вирощувати шпинат зовсім неважко. Варто тільки вибрати максимально комфортний Вам спосіб і вже через місяць після висадки Ви зможете порадіти першим результатам своєї праці.