На щастя, дача - це не тільки земля для вирощування городу, який вимагає практично необмеженого ресурсу часу та сил, але й прекрасне місце відпочинку для всієї родини. Що може бути смачнішим за ароматну чашку улюбленої кави, випитої рано вранці в затишній дачній альтанці? Зробити звичайну альтанку предметом гордості і повноцінного натхнення допоможуть незвичайні клумби багаторічних і однорічних рослин. Першість будь-якого квітника безперечно займає троянда. Ця ароматна квітка має безліч сортів, які можна умовно поділити на дві основні групи - паркову і садову. Розвівши на своїй ділянці аристократичний розарій, аромат ранкової кави доповнить незвичайний витончений запах троянд, який настільки ніжний, що нікого і ніколи не залишить байдужим. Однак далеко не у всіх бажаючих виростити троянди виходить це зробити з першої спроби. Але знаючи певні нюанси розведення «королеви всіх квітів» у Вас, наш дорогий відвідувач, це безсумнівно вийде!

Як виростити троянди: правило п'яти «П»

Догляд за садом та квітниками потребую чимало зусиль та часу. Головне, ще перед тим, як терміново мчати в садовий магазин або ринок купувати посадковий матеріал для розведення розарію на власній ділянці, варто неодмінно ознайомиться з основами основ по догляду за цією пахучою рослиною.

  1. Посадка. Кращий час для посадки троянд - весна, місце - захищене від вітрів, багате сонячним світлом, вдалині від дерев і кущів. Найкраще підготувати землю восени - викопати яму розміром до одного метра і діаметром в півтора, засипати яму дренажем, перегноєм і органічними мінеральними добривами, після чого залишити чекати до настання весни, коли грунт достатньо прогріється. Пам'ятайте, що відстань між кущами троянд повинна бути не менше метра. Коріння рослин перед посадкою варто уважно оглянути і обрізати всі пошкоджені частини; пагони також необхідно дещо вкоротити. Після посадки землю краще гарненько утрамбувати і вилити під кожен кущ близько 1 відра води (не крижаної!). Після висадки, саджанці необхідно на деякий час накрити, щоб захистити від яскравого сонця.
  2. Підживлення. Перша процедура з удобрення грунту для троянд проводитися навесні, після появи перших бруньок. У цей період троянді життєво необхідно отримати азот, фосфор і калій. Другу підгодівлю необхідно буде здійснити влітку - це значно збільшить і продовжить період цвітіння Вашого розарію. Останню підгодівлю проводять в середині вересня спеціальною сумішшю із фосфору та калію. Крім підгодівлі, троянди необхідно оберігати від грибкових захворювань і різних шкідників. З цією метою використовують спеціальні розпилюючі засоби кілька разів на сезон.
  3. Полив. Троянди люблять вологу, але не люблять перезволоження. Кращий варіант поливу для цих досить примхливих рослин - це прикореневе крапельне зрошення. Здійснювати полив краще в ранковий або вечірній час. Полив з шланга або шляхом дощування трояндам не рекомендується. Також необхідно час від часу розпушувати грунт біля кожного куща троянд, так як коріння вимагає постійного доступу кисню. У спекотну погоду поливати троянди слід кожні три - чотири дні, а в період вегетації досить поливати троянди раз на тиждень.
  4. Підрізання. Обов'язково необхідно обрізати зів'ялі квіти троянд, щоб вони не забирали сили і соки у рослини, а навпаки - стимулювали цвітіння. Крім того, обрізки вимагають сліпі пагони і при своєчасному обрізанні, поява великої різноманітності ароматних і квітучих троянд не змусить себе довго чекати. Так чи інакше, обрізати кущі троянд необхідно щовесни. У цей час необхідно позбутися від порослей, слабких, сухих або хворих стебел.
  5. Прикриття. Листопад - найкращий час для вжиття заходів з утеплення троянд на суворий сезон року. Але не варто перестаратися з укутуванням троянд - вони можуть потерпіти випрівання. Для прикриття троянд на зиму не рекомендується використовувати сухі гілки і лапник. Найкраще підходить торф або пухка земля. Різні сорти також вимагають різного укриття. Так, садівники зазвичай використовують щитове або повітряно-сухе прикриття або ж спеціальний нетканий матеріал. Головне з настанням весни не забути будь-яке таке покриття видалити, щоб дати трояндам можливість ожити і радувати Вас своєю красою.

І наостанок хочеться нагадати, що не отримує хороших результатів той, хто нічого не робить. Тому обов'язково пробуйте виростити троянди, її краса і пахощі однозначно варті Ваших зусиль, а отриманий результат порадує всю родину. Купити крапельне зрошення для найоптимальнішого поливу розарію Ви завжди можете на сайті нашого маркету «Все для поливу». Ми пропонуємо своїм клієнтам найкраще обладнання від світових виробників систем автополиву. І нехай троянди на Вашій ділянці почнуть пахнути вже в наступному сезоні!