Крапельне зрошення - популярний спосіб поливу серед дачників. Воно дозволяє не тільки ефективно підтримувати життєдіяльність рослин, а й економити воду. А останні кілька років дачників радує ще одна новинка - мікрокрапельний полив. До числа його переваг відноситься ще більш висока економія води та зниження росту бур'янів. Саме особливості мікрокраплинного поливу ми і збираємося розглянути в цій статті.

Переваги мікрокраплинного поливу

Мікрокрапельний полив - це сучасний крапельний полив, точніше його різновид. Головна особливість такого способу поливу - це подача вологи безпосередньо під корінь кожної рослини. Завдяки цьому, мікрокрапельне зрошення дозволяє домогтися цілого ряду переваг:

  • Оскільки вода не розпорошується по всій території городу або саду, а подається під корінь кожної рослини, її витрата в порівнянні з дощуванням знижується в десятки разів;
  • За допомогою мікрозрошення зволожується лише грунт, тоді як повітря залишається відносно сухим. Завдяки цьому фактору знижується ризик пошкодження рослин грибковими та бактеріальними захворюваннями, які особливо інтенсивно розмножуються у вологому середовищі;
  • Волога не потрапляє на листя рослин, тим самим не провокуючи виникнення сонячних опіків;
  • При мікрокапельному поливі на грядках менш інтенсивно ростуть бур'яни, оскільки грунт між рослинами залишається сухим;
  • Мікрокрапельне зрошення не ущільнює грунт, тим самим сприяючи більш стрімкому зростанню рослин;
  • Така система поливу ідеально підходить для внесення добрив рослинам, оскільки дозволяє доставляти до їх коріння 70% поживних речовин.

Технічні відмінності мікрокраплинного поливу

Якщо Ви хочете купити системи поливу для крапельного або мікрокрапельного зрошення, то Вам корисно буде знати про їх технічні особливості. Для краплинного поливу по всій території саду або городніх грядок простягаються трубки з встановленими на них емітерами розпилення води. Коли насос подає до емітерів воду, вони починають розбризкувати не струмені води, а краплі. Залежно від того, на якій висоті розташовані емітери, вода буде подаватися на:

  • листя рослин;
  • під корінь;
  • на корінь (в цьому випадку трубку з водою простягають безпосередньо в грунті).

У чому ж полягають особливості мікрокраплинного поливу? Головна відмінність такого способу зрошення - це товщина трубок, по яких подається вода. Вони повинні бути мінімально тонкими, за рахунок чого буде знижуватися обсяг подачі води (і гарантуватися її економія). Така конструкція забезпечує низьку інтенсивність подачі вологи, що в свою чергу не допускає розмивання грунту безпосередньо біля коренів рослини і не дозволяє їй швидко ущільнюватися.

Розпилювачі вологи встановлюються безпосередньо біля кожної рослини (якщо рослини посаджені дуже густо, то в просторі між кожними двома-трьома кущами). Коли система зрошення активується, вода з емітера починає подаватися до коріння рослини буквально по одній краплі. Те, як довго повинна працювати система мікрозрошення, буде залежати від типу рослин, попередньої зволоженості грунту і температури повітря.

Мікрокрапельний полив та крапельне зрошення для дачі - ідеальне рішення

Щоб вся ваша дача, включаючи грядки, квітники і сад, завжди залишалася зеленою і радувала небувалими врожаями, Вам варто задуматися про монтаж на території ділянки краплинного поливу. Зробити це Ви зможете навіть в тому випадку, якщо на Вашій дачі відсутня централізована подача води або ж власна колонка. Крапельний і мікрокрапельний полив може подаватися навіть із бочки з дощовою водою. Єдина вимога - вода обов'язково повинна бути чистою, щоб труби і емітери не закупорювалися в процесі роботи.

Особливості крапельного поливу роблять його ідеальним для використання:

  • на грядках з овочами;
  • в зимових і літніх теплицях;
  • на загущених квітниках.

Крапельний полив використовується навіть для зрошення великих садових дерев. У такому випадку використовуються трубки широкого діаметру, за рахунок чого посилюється інтенсивність подачі вологи, необхідної дереву. Такий вид зрошення не підходить тільки для газонів.

Крапельне зрошення здатне вирішити ще одну Вашу проблему - необхідність поливати рослини, навіть коли Ви не можете приїхати на дачу. Спеціальні датчики і таймер дозволяють налаштувати автоматичну подачу води певної інтенсивності в певний час доби. Завдяки такій можливості всі грядки з огірками і капустою залишаться зеленими, навіть якщо Ви не будете відвідувати їх протягом цілого тижня. Хіба це не ідеальне рішення для будь-якої дачі?