Дача - відмінне місце для відпочинку і благородної роботи на власній землі. Облаштувавши одного разу автоматичний полив на ділянці, можна буде значно збільшити свій час для відпочинку в заміському будинку і без проблем вирощувати корисні овочі, фруктові дерева, різноманітні ягоди. Однак в кінці дачного сезону, десь в середині осені, необхідно буде подумати про те, як правильно вирощений урожай зберігати, щоб радувати свою сім'ю корисними коренеплодами до початку весни. Про те, як зберігати картоплю взимку ми вже розповідали в попередній статті, а в цій поговоримо про двох інших фаворитів кожного городу - буряк та моркву. Як зберігати моркву взимку? Як зберігати буряк взимку? Чи можна всі коренеплоди зберігати в одному льосі? І який, власне, повинен бути льох для правильного і тривалого зберігання дачного врожаю? На ці та інші питання ми постараємося дати основні відповіді, щоб кожен щасливий володар городньої ділянки зміг зберегти свій багатий урожай практично до наступного сезону.

Як зберігати моркву взимку: підготовка коренеплодів і перевірені способи зберігання

  1. Правильний вибір коренеплодів. Найкраще зберігається морква середньостигла, наприклад такі сорти як Монанта, Розалія, Шанс та інші. Крім того, краще для тривалого зберігання вибирати морквину конічної форми - вона вважається більш витривалою.
  2. Відбір коренеплодів. Перед тим, як відправити моркву на тривале зберігання, необхідно ретельно відібрати кожну - вибрати зрілі плоди, не гнилі, без можливих вад, бажано грубі.
  3. Збір та обробка коренеплодів. Збирати багатий урожай своєї моркви необхідно в суху погоду. Далі думки розділилися, деякі дачники радять моркву промити і бажано під струменем води, інші навпаки - мити не рекомендують, а тільки обтрусити від землі. Так чи інакше, після збору врожаю, коренеплоди необхідно просушити, бажано не менше доби, але якщо часу небагато, а погода хороша - досить буде і кількох годин. Однак варто пам'ятати, що сушити моркву на сонці не рекомендується, необхідно вибирати сухе місце в тіні.
  4. Охолодження. Перед тим, як відправити просушену моркву на зберігання, її краще охолодити до нульової температури.
  5. Вибір приміщення. Ідеальна температура в приміщенні, де буде зберігатися морква - від 8 до 12 градусів Цельсія, відносна вологість - від 80%. За інших умов навколишнього середовища, морква буде виділяти свої соки и починати гнити.
  6. Способи зберігання. Для безпосереднього складування моркви можна виділити кілька основних способів: зберігання в піску, навалом в погребі, в ящику з отворами, в плетених кошиках, у відкритих (!) мішках, упереміш з торфом. Вибирайте такий спосіб тривалого зберігання моркви, який найбільш підходить саме Вашій родині.

Як зберігати буряк: підготовка коренеплодів і перевірені способи зберігання

  1. Підготовка коренеплодів. Як і у випадку з морквою, плоди соковитого буряка необхідно ретельно просушити перед тривалим зберіганням, а також очистити від корінців і бадилля. Для тривалого зберігання краще вибирати пізньостиглі сорти цього коренеплоду. Крім того, збирати урожай необхідно до настання нічних заморозків - якщо перетримати буряк в землі, то лежати взимку він не буде. Також важливо провести сортування буряка за розміром. Варто пам'ятати, що дуже великі і дуже маленькі буряки зберігаються гірше, тому їх варто відібрати для використання в першу чергу.
  2. Зберігання в погребі. Як і картопля з морквою, зберігати буряк краще в льосі. Про те, як підготувати дачний льох можна дізнатися в окремій статті за посиланням. Пам'ятайте, що найголовніші параметри для правильного льоху - це вологість, температура і вентиляція.
  3. Можливі способи зберігання. Серед найпопулярніших способів зберігання буряків можна виділити наступні: з картоплею (шар буряка поверх картоплі); в спеціальних ящиках або контейнерах з невеликими отворами (стежте, щоб невеликі коренеплоди не провалювалися в ці отвори); на полицях, викладаючи пірамідами (при такому способі, полиці і стелажі необхідно вистелити шаром соломи); в піску або солі (просто пересипати коренеплоди буряка сухим піском або сіллю).

Поки йде зимовий період, саме час подумати про те, як облагородити свою дачу і свою ділянку в новому сезоні. І якщо Ви ще не облаштували автополив на городі, то обов'язково зробіть це в наступному році, щоб забезпечити свою сім'ю багатим урожаєм не тільки картоплі, моркви і буряка, а й усіх корисних дачних овочів і фруктів!