Зрошувач - це один з ключових складових системи автоматичного поливу. Якщо Ви хочете, щоб автополив працював максимально ефективно, то варто подбати про правильний вибір зрошувачів. Сучасний ринок пропонує величезну їх кількість і важливо розуміти, який тип зрошувача найкраще підійде конкретній системі.

Які бувають види зрошувачів?

За способом установки зрошувачі поділяються на два види:

  • Висувні. Цей тип зрошувачів стає все більш популярним останнім часом. Пристрій відмінно виконує свої функції і ніяк не впливає на вигляд ділянки. Висувні зрошувачі в неробочому стані перебувають під поверхнею землі і піднімаються під час роботи. Таким чином, пристрій помітно тільки тоді, коли він працює. Такі зрошувачі не будуть Вам заважати проводити пікніки в саду або грати в активні ігри.
  • Невисувні. Такі зрошувачі постійно знаходяться над поверхнею землі. Радіус їх дії трохи більший, ніж у висувних.

Типи висувних зрошувачів:

  • Роторні. Роторні види зрошувачів мають дві основні складові - статичну основу і головку, що обертається. Коли подається вода, вона під тиском розбризкується по колу в рамках певного кута.

Залежно від того, чи може користувач регулювати кут розбризкування води, виділяють регульований і нерегульований зрошувач.

  • Нерегульований тип зрошувача ще називають круговим, так як він описує повне коло при зрошенні. Регульовані зрошувачі дозволяють користувачеві налаштувати сектор поливу. Проблемним місцем таких зрошувачів є їх висока чутливість до якості води. Якщо рідина, яка подається в систему автополиву, є недостатньо чистою, то варто очікувати швидкого засмічення зрошувачів. Щоб продовжити єксплуатацію пристрою вибирайте моделі з вбудованим фільтром. Якщо Вам потрібні зрошувачі для поливу спортивних стадіонів, то вибирайте саме роторні пристрої.
  • Віялові. Віяловий тип зрошувача ще називають статичним. Віялові зрошувачі здійснюють полив в радіусі 3-6 метрів. Найчастіше цей тип зрошувачів вибирають для ділянок зі складним ландшафтом, на яких функціонування роторних пристроїв буде менш ефективним.

Типи невисувних зрошувачів:

  • Імпульсні. Цей вид зрошувача подає воду порційно в певному секторі. Працюючи, пристрій поступово змінює дальність подачі води, завдяки чому забезпечується рівномірний полив. До переваг даного типу зрошувача відносять дальність поливу і стійкість до засмічення. Це відмінні зрошувачі для поливу міських парків.
  • Осцилюючі. Якщо Ви шукаєте зрошувачі для зрошення зони прямокутної форми, то цей тип ідеально підійде. В основі їх конструкції - невелика трубка з отворами, що обертається навколо своєї осі. Дальність поливу таких зрошувачів - від шести до двадцяти метрів. Ширина зрошення залежить від довжини трубки з отворами. Осцилюючі зрошувачі можна встановлювати як на землі, так і на штативі.
  • Кругові. Цей тип зрошувача забезпечує полив в радіусі від трьох до десяти метрів. Головними перевагами цього пристрою є його надійність і рівномірність поливу.
  • Шланги-зрошувачі. Шланги-зрошувачі відрізняються відносно невеликою дальністю дії (до 3 метрів). Але така їх особливість компенсується низькою вартістю і простим монтажем.

Як вибрати зрошувач?

Щоб правильно вибрати зрошувачі для системи автоматичного поливу, зверніть увагу на такі нюанси:

  1. Площа і форма території. Наприклад, для поливу прямокутних невеликих городів і квітників найкраще підійде осцилюючий зрошувач. Для поливу великих газонів вибирайте роторні моделі, для кущів - імпульсні зрошувачі.
  2. Радіус дії пристрою. Крім величини зони зрошення важливо також мати можливість регулювати розмір струменя. Тому віддавайте перевагу зрошувачам, в наборі з якими йдуть додаткові форсунки.
  3. Тиск. Важливий параметр при виборі зрошувачів. Пам'ятайте, що чим більшу кількість локацій Вам необхідно поливати, тим більший тиск потрібно вибрати.
  4. Виробник. Вибирайте пристрої тільки надійних виробників. Це буде гарантією надійної роботи пристрою. Наприклад, зрошувачі Хантер відомі своєю довговічністю і ефективністю.

Таким чином, існує велика різноманітність зрошувачів і знання про їхні особливості допоможе Вам створити максимально ефективну систему зрошення на будь-якій ділянці.