Виростити картоплю досить просто, головне зробити посадку в належний час в належному місці. Далі налаштувати систему автоматичного поливу. Хантер обладнання підходить для поливу картоплі якнайкраще, і всі завзяті городники це знають. Нехитрі маніпуляції допоможуть отримати хороший урожай на радість всій родині. Після того, як картоплю викопано, її необхідно добре просушити. Якщо є можливість, краще промити від зайвого бруду і потім просушити. Така процедура значно спростить використання картоплі на домашній кухні. Суху картоплю необхідно ретельно перебрати і відсортувати. Без краплі сумніву необхідно відкинути зелені, гнилі і пошкоджені бульби картоплі. Неприпустимим є зберігання хороших плодів і пошкоджених. Пошкоджену картоплю використовувати можна, але краще таку картоплю довго не зберігати і готувати її в першу чергу. А ось хорошу відібрану картоплю можна відправляти на тривале зберігання. Але як краще зберігати картоплю взимку? Де краще зберігати картоплю в квартирі? Як довго можна зберігати картоплю при кімнатній температурі? На ці та інші питання про зберігання картоплі ми постараємося дати відповіді в цій статті.

Зберігання картоплі: секрети та рекомендації

  • Місце для зберігання картоплі повинно бути прохолодне і темне, в міру вологе, ідеально від 2 до 5 градусів Цельсія. Якщо температура буде значно нижче, то картопля втратить свої корисні і смакові якості, а страви з переохолодженої картоплі отримають солодкуватий смак.
  • Щоб уникнути утворення токсичної для людини речовини соланіну, що у великій кількості містить зелена картопля, найкраще зберігати врожай картоплі в дачному погребі. Наявність прохолодного темного і місткого льоху, також як і наявність затишної дачної альтанки, робить заміський будинок справжнім затишним гніздечком, якому все ні по чому.
  • Найкраще для зберігання картоплі взимку підійдуть великі ящики з отворами для повітря, що пропускається. При цьому самі ящики краще ставити на спеціальні піддони або підставки, щоб і знизу була вентиляція повітря. Ідеально - ящики з дерева.
  • Всім завзятим дачникам і просто людям, які не уявляють свого життя без солідного запасу картоплі на зиму, добре відомо, що картопля має властивість з часом проростати. Щоб цього не сталося в майбутньому сезоні, спробуйте покласти кілька яблук в ящики з картоплею.
  • Зберігати картоплю можна разом з соломою. Для цього в погребі на підлогу необхідно постелити рівний товстий шар сухої соломи, на нього перший шар картоплі, який також пересипати соломою. І далі пересипати соломою кожен новий шар картоплі.
  • В умовах квартири, кращим місцем для зберігання картоплі взимку є балкон. Для цього бажано підібрати міцний герметичний ящик, об'ємом не більше 320 кг. Ідеальним рішенням буде обкласти даний ящик з середини пінопластом, спеціальним будівельним утеплювачем або звичайною дерев'яною тирсою. Це захистить картоплю від перемерзання і передчасного гниття, а Вам дозволить радувати близьких смачними картопляними стравами весь холодний сезон року. Рекомендується в такий ящик покласти термометр, а за температурою регулярно стежити. Якщо температура в місці зберігання буде менше 5 градусів, необхідно буде подумати про додаткове утеплення.
  • Якщо ж балкона немає або він не пристосований для зберігання картоплі взимку, то можна знайти темне місце в квартирі, подалі від опалювальних приладів. Термін зберігання картоплі в приміщенні не може перевищувати одного місяця. Отже, поповнювати запаси доведеться кілька разів за зимово-весняний період. В іншому випадку, картопля при кімнатній температурі може почати в'янути або проростати.
  • Холодильник для зберігання картоплі не підходить зовсім. По-перше, велика наявність крохмалю під дією холодного середовища робить картоплю солодкою, а наявність вологи призводить до швидкого загнивання бульб. Та й ніякого холодильника не вистачить для зимових запасів картоплі середньостатистичної сім'ї.

Якщо урожай картоплі на дачі в цьому році Вас не сильно порадував, не впадайте у відчай, почитайте наші поради про те, як правильно вирощувати і поливати картоплю, щоб в наступному дачному сезоні уникнути колишніх помилок. А поки, варто подумати про те, як організувати автополив своїми руками вже зараз, щоб в новому сезоні почати «нове дачне життя» з сучасним автоматичним акцентом!