Не секрет, що після декількох років безперервного використання, навіть найродючіші землі можуть виснажуватися. Саме тому існує необхідність вносити в землю добрива, які збагачують грунт необхідними для рослин мінеральними елементами. Сьогодні все більшої популярності набирає спосіб внесення добрива за допомогою систем автоматичного зрошення. Наприклад, набір для крапельного поливу дозволить не тільки своєчасно і якісно поливати рослини, але і забезпечувати їх необхідними корисними речовинами.

Переваги внесення добрив за допомогою крапельного зрошення

Збагачення грунту корисними мікроелементами за допомогою крапельного поливу має низку переваг у порівнянні з іншими способами внесення добрива. Наприклад:

  1. Добриво, яке подається в грунт в розчиненому вигляді набагато швидше і краще засвоюється рослинами, ніж у випадку твердих добрив. Наприклад, вносити добриво для полуниці краще саме таким способом.
  2. За допомогою системи поливу можна легко контролювати дозу добрив, що вносяться на кожному конкретному етапі зростання рослини. Це дозволяє забезпечити рівномірний поживний режим, який сприяє правильному і швидкому розвитку рослин. При даному способі внесення добрив, культури не відчувають нестачі або надлишку будь-яких корисних речовин.
  3. Крапельний полив істотно збільшує економічну ефективність внесення добрив. Водорозчинні добрива, які вносяться з автополивом, потрапляють безпосередньо в зону поглинання, що дозволяє уникнути зайвих витрат.
  4. Крапельне зрошення дозволяє помітно економити час і матеріальні засоби на внесення добрив.

Які добрива можна вносити за допомогою крапельного поливу

Особливість внесення добрив за допомогою крапельного поливу полягає в тому, що поживні речовини в цьому випадку подаються через крапельниці. Саме тому так важливо також підібрати правильний вид крапельниць для системи. Невеликі отвори крапельниць можуть легко засмічуватися від різного роду домішок, тому дуже важливо вибирати рідкі добрива. Можна застосовувати і тверді види, але тільки ті, які добре розчиняються у воді.

Таким чином, для внесення добрив за допомогою крапельного поливу використовуються прості азотні добрива:

  • аміачна селітра;
  • калієва селітра;
  • карбамід.

Застосування фосфорних і калійних добрив може призвести до утворення осаду, який забруднює систему автополиву і виводить її з ладу. Правда, сьогодні на ринку можна зустріти і ці види добрив зі спеціальними добавками, які не дозволяють утворюватися нальоту.

Як вносити добрива при краплинному поливі

Якщо Ви вирішили купити крапельний полив, то неодмінно ознайомтеся з особливостями його використання для внесення добрив. Для того, щоб розчин добрива добре змішався з водою при краплинному поливі потрібно спеціальне обладнання. Наприклад:

  • Інжектор. Це трубка з конусним звуженням, яку монтують паралельно магістральній трубі. Це один з найбільш розповсюджених пристроїв для змішування поливної води і живильного розчину. Результативність роботи інжектора безпосередньо залежить від тиску і витрати води. Подача живильного розчину здійснюється за допомогою крана або засувки. У деяких випадках може використовуватися регулятор тиску. Інжектори є відмінним варіантом у випадках, де не потрібна максимально висока точність дози внесених добрив.
  • Гідравлічний дозуючий насос. Подібне обладнання відрізняється високою вартістю і строгими правилами експлуатації. Його сильна сторона полягає в точному дозуванні живильного розчину, якому позаздрить будь-який спеціальний дозатор добрив. При цьому характеристики всмоктування розчину не залежать від витрати води або тиску. Таке обладнання найбільш раціонально використовувати в системах, які відрізняються малою витратою води - до 60 літрів на годину. Такі невеликі витрати води зазвичай спостерігаються, коли вноситься добриво для розсади.
  • Удобрювальна ємність. Її найчастіше використовують на великих ділянках. Перед початком роботи в ємність засипають сухі добрива, які потім повільно розчиняються під впливом проходу через них рідини. Таким чином, досягається поступове змішування добрива з основним потоком. Недоліком такого способу є те, що контролювати дозу добрив практично неможливо.

Варто зазначити, що після завершення внесення добрив, зрошення потрібно продовжувати ще хоча б 20-30 хвилин, щоб всі краплинні трубки і стрічки добре очистилися від залишків добрив. У нашому інтернет магазині Ви зможете придбати якісне обладнання для поливу, яке дозволить Вам облаштувати ефективний крапельний полив. Набір обладнання від відомих виробників позбавить Вас від необхідності довго вибирати кожен окремий компонент системи.