Сьогодні системи автоматичного поливу користуються великим попитом. Без їх допомоги не обходиться жодна велика компанія, яка стежить за благоустроєм своєї території, жоден фермер, з численними теплицями або гектарами полів; а догляд за спортивними стадіонами і великими аграрними ділянками і зовсім неможливий без автополиву. Практично не вимагаючи людського втручання, система стежить за тим, щоб всі рослини отримали достатню кількість вологи в потрібний час.

Найбільш поширеними способами поливу є дощування і крапельне зрошення. Крапельне зрошення має низку переваг, які є особливо актуальними для поливу городів, теплиць і садів. Система подає рідину безпосередньо під корінь рослин, що сприяє ефективності та економності поливу. Більш детально про те, що таке крапельний полив і як встановлювати крапельний полив власними силами, ми дізнаємося далі.

Монтаж крапельного поливу своїми руками

Крапельне зрошення є відмінним варіантом для дачних ділянок. Чому варто налаштувати крапельний полив на дачі, дізнайтеся тут. Однією з переваг систем крапельного зрошення є те, що їх досить просто встановити. Для цього не потрібно ніяких унікальних знань - досить слідувати інструкції.

  • Перш за все, складіть план системи. Це дозволить Вам розрахувати, яка кількість обладнання знадобиться і визначитися з місцями, де краще прокласти труби і стрічки.
  • Встановіть в потрібному місці бак, з якого буде братися ресурс для поливу. Висота повинна бути не менше 1,5 метра. У бак вставляється вентиль, за допомогою якого контролюється подача води. Інший варіант - це підключити систему до водопостачання.
  • Встановіть контролер і задайте йому програму роботи відповідно до особливостей кліматичних умов місцевості, вологолюбності рослин та інших необхідних нюансів.
  • Встановіть насос або редуктор, який дозволить контролювати тиск. Правильний тиск в системі є дуже важливим для довговічності автополиву.
  • Подбайте про якісні фільтри, які будуть очищати рідину перед тим, як вона потрапить в систему.
  • Підключіть магістральні труби. До них здійснюється монтаж крапельної стрічки.
  • Перед запуском системи автополиву обов'язково протестуйте її, щоб відразу виявити проблеми, якщо такі існують. При цьому, щоб уберегти себе від неякісного обладнання і швидких поломок системи, варто вибирати продукцію перевірених виробників.

Придбати обладнання для системи можна окремо, а можна відразу купити набір для крапельного поливу. Останній варіант є менш енерговитратним і гарантує, що всі складові системи будуть підходити один до одного.

Що не забути при установці краплинного зрошення?

Вище ми ознайомилися з інструкцією установки крапельного поливу. Але варто звернути особливу увагу на наступних 5 нюансів, які є дуже важливими для правильного функціонування системи:

  1. Виберіть для установки якісний редуктор, який дозволить підтримувати оптимальний тиск в системі (в межах від 1 до 2 атмосфер). Більш високий тиск стане причиною протікання, а більш низький призведе до нерівномірної подачі води.
  2. Встановіть кілька рівнів фільтрації рідини. Це особливо актуально, якщо Ви берете водний ресурс з озера, річки, ставка чи іншого природного водоймища. Якісна фільтрація і систематична заміна фільтрів позбавить Вас від несподіваного засмічення системи і виходу її з ладу.
  3. Не забудьте на кінці головної магістральної труби встановити кран. Він буде дуже корисний при необхідності промити систему.
  4. Встановіть датчик погоди. Це незамінний пристрій, якщо Ви час від часу залишаєте ділянку без нагляду. Датчик погоди має можливість аналізувати умови зовнішнього середовища і коригувати програму поливу відповідно до отриманої інформації.
  5. Якщо Ви використовуєте воду з бака, то для того, щоб уникнути необхідності кожного разу після поливу поповнювати ємність, можна зробити цей процес автоматичним. Для цього в стінку бака монтується клапан рівня.

Таким чином, при бажанні, можна самостійно здійснити монтаж крапельного поливу, ціна установки при цьому буде досить демократичною. Крапельний полив своїми руками дозволить Вам бути більш гнучким у плануванні та облаштуванні системи, що дозволить створити максимально ефективний автополив.