Дача - це всеохоплюючий відпочинок і благородна робота на землі. Дача дозволяє відпочити від метушні великого міста, запастися вітамінами, вирощеними на власній землі на довгу холодну зиму і вдосталь надихатися свіжим повітрям для ясних думок та ідей. Правильно налаштований автоматичний полив дозволяє всім дачникам отримати багатий і здоровий врожай без особливих турбот. Але дачний сезон досить швидко закінчується і щоб свій невеликий будиночок зустрів своїх господарів в новому сезоні з радістю і без зайвого клопоту, необхідно правильно підготувати свій заміський будинок до зими.

Готуємо дачу до зими: прості поради та слушні рекомендації

Перш ніж закривати свій невеликий будиночок подалі від цивілізації на ключ в кінці осені, варто подбати про наступне:

  • Труби та водостоки необхідно прочистити, злити всю рідину і, по можливості, встановити спеціальні фільтри або сітки, щоб уникнути зайвого клопоту по їх прочищенню з настанням весни.
  • Підготувати до зими систему автополиву: продути всі труби і стрічки, демонтувати насос, утеплити клапани, відключити контролер, просушити ємності для води, укрити дощовики, а також зняти датчики погоди. Детальніше про те, як консервувати систему автополиву на зиму можна дізнатися в спеціальній статті.
  • Садовий інвентар бажано привести в порядок перед зимою. Для цього, по завершенню всіх робіт, необхідно промити і висушити лопати, граблі та інші садові інструменти, очистити газонокосарку і всі використані електроінструменти. Весь інвентар необхідно «розкласти по поличках» в прямому сенсі цього слова і акуратно розсортувати.
  • Перед зимою абсолютно точно необхідно перевірити стан даху свого будиночка на наявність в ньому дірок, цвілі, загнивання дерев'яних елементів та інших можливих проблем. При виявленні будь-яких неполадок з дахом, необхідно від них позбутися - капітально або тимчасово залежить від ситуації, але так чи інакше дах взимку повинен захищати дачний будиночок від будь-яких погодних умов навколишнього середовища.
  • Дачний льох необхідно добре почистити, просушити і покрити вапном, щоб весь багатий урожай зберегти в максимально можливому їстівному вигляді. Наявність в погребі вентиляції абсолютно обов'язкова умова для хорошого стану всього будинку. Багато проблем з дачним будиночком починаються саме звідси, висновок - тримати льох в чистоті і порядку, навіть якщо він не використовується.
  • Подумати про врожай. Всі овочі і фрукти з власного саду необхідно належним чином розкласти і залишити в прохолодному місці. Консервацію бажано зберігати в погребі. Про те, як правильно зберігати картоплю в квартирі або будинку дізнайтеся тут.
  • Дачу всередині також необхідно підготувати до зими. Перш за все, необхідно провести генеральне прибирання - прибрати весь мотлох, викинути або спалити непотрібні речі, випрати і пропрасувати штори і покривала, після чого їх можна акуратно заховати в шафу, щоб вони готові чекали свого наступного «виходу в світ» в новому сезоні. Після вологого прибирання незайвим буде розкласти по дому всілякі таблетки і засоби від молі, гризунів та іншої живності. М'які меблі і столи можна накрити спеціальними чохлами або старими простирадлами.
  • Якщо на дачі є камін, буржуйка або повноцінна піч, необхідно підготувати дрова і скласти їх в сухому місці, щоб дача зігріла Вас всякий раз, коли Ви несподівано і негадано вирішите провідати її взимку. Ковдри і теплий одяг також краще тримати в чистоті, придатними для застосування в будь-який необхідний момент.
  • Безумовно, перед тим, як остаточно повернути ключ дачної двері, необхідно відключити все, що можна відключити - електроенергію, водопровід, газ, опалення, Інтернет. Перекрити / відключити, потім перевірити і запам'ятати, а краще записати в спеціальній дачній книзі, що все відключено і поставити дату відключення. Гарною ідеєю буде також сфотографувати на свій мобільний гаджет всі вимкнені перемикачі - це допоможе зберегти нерви і заощадити час в разі, якщо Вам здасться, що Ви щось забули вимкнути.

І ось коли дачний сезон залишився позаду, саме час будувати плани на майбутній сезон. Де встановити дитячі гойдалки? Які нові квіти посадити біля ганку? Що треба зробити, щоб кольорова капуста таки вродила? Як організувати автополив своїми руками? У кожного господаря і господині дачі свої ідеї, думки і плани, стільки всього необхідно встигнути, поки кружляє сніг, а діти чекають Нового року і радіють новорічним подарункам!