Сад є живим організмом, який росте, розвивається, має свої потреби. І якщо Ви хочете, щоб з кожним сезоном він ставав тільки красивішим та привабливішим, то потрібно буде докласти деяких зусиль в догляді за ним. Догляд за садом передбачає багато аспектів, серед яких - санітарна стрижка, боротьба з шкідниками, внесення добрив, своєчасний полив рослин та інше. Значно спростити процес зрошення ділянки допоможуть системи автоматичного поливу саду та городу. Як доглядати за садом та ділянкою біля будинку, дізнаємося далі.

Догляд за садом і ділянкою навесні

Роботи на ділянці, в саду і городі у великій мірі залежать від пори року. Очевидно, що догляд за рослинами взимку буде відрізнятися від догляду навесні або в будь-який інший сезон. Одним з найбільш важливих сезонів для життя саду є весна, коли всі рослини прокидаються від довгого сну.

Догляд в цей період вимагає від людини наступних дій:

  • Поки дерева ще не зовсім прокинулися, можна займатися обрізанням зайвих або пошкоджених гілок. Така процедура не тільки поліпшить зовнішній вигляд рослин, а й підвищить врожайність.
  • Після зими рослини особливо потребують поживних речовинах. Тому дуже важливо внести добрива, які подбають про їх здоровий ріст.
  • Проведіть профілактичне обприскування від шкідників і хвороб.

Догляд за садовими рослинами влітку

Літо є одним з найбільш простих сезонів щодо догляду за садом і ділянкою. Головне в цей період наступне:

  • Стежити за здоров'ям рослин. Тому час від часу потрібно оглядати дерева і кущі на наявність шкідників або симптомів хвороб. Якщо такі були виявлені, варто якомога швидше приступити до їх ліквідації.
  • Вчасно поливати рослини. Деякі дерева і кущі, особливо молоді, мають потребу в систематичному і рясному поливі влітку. Про якість та своєчасність зрошення подбає система поливу хантер.

Що потрібно знати про догляд за садом восени

Догляд за садом в осінній період багато в чому схожий на весняний. Вам доведеться виконати практично всі ті ж процедури:

  • Провести обрізання пошкоджених гілок і зайвих пагонів. Робити це варто вже після того, як рослини скинуть листя.
  • Провести профілактичні заходи проти комах. Для цього обов'язково потрібно прибрати і спалити опале листя, так як в ньому зимує безліч шкідників і збудників хвороб. Також рекомендується очистити кору дерева від мертвих ділянок і перекопати грунт навколо рослини.
  • Здійснити підгодівлю. Підживлення перед зимою - це дуже важлива частина догляду, так як вона дозволяє рослині не тільки вдало перезимувати, але і є фактором, від якого залежить врожайність на наступний сезон.
  • Полив саду восени практично не здійснюється, за винятком деяких регіонів з низьким рівнем опадів. Детальніше про те, як доглядати за садом навесні і восени в окремій статті.

Догляд за садом взимку

Багато дачників вважають, що доглядати за садом взимку немає потреби. Така думка помилкова. Навіть в зимові дні рослини потребують догляду. Основні аспекти догляду полягають в наступних моментах:

  • Стеження за здоров'ям рослин. Важливо стежити, чи немає на ділянці гризунів. Якщо такі виявилися, потрібно терміново вживати заходів.
  • Талий сніг краще прибирати з гілок, так як він своєю масою може пошкодити дерева або кущі.
  • Ремонт клумб, арок та інших садових прикрас також можна здійснювати взимку - при відсутності сильних морозів, звичайно.
  • Крім того, зима - це ідеальний час для планування змін в саду і на клумбі, та загалом ландшафті. В цей відносно спокійний сезон якраз буде час для роздумів, щоб з початком весни приступати до втілення їх у життя.

Догляд за садом і ділянкою повинен бути систематичним. Якщо не обрізати дерева і чагарники, не прибирати бур'яни, опале листя, то дуже скоро ділянка стане непрохідною та «дикою».

Що робити з запущеною ділянкою?

Навіть дуже занедбану ділянку можна зробити затишною і красивою, але для цього знадобиться докласти чимало зусиль. Наступні рекомендації допоможуть Вам навести порядок на ділянці:

  • Приберіть все сміття - пластик, опалі гілки, листя.
  • Займіться покосом трави, щоб вона була комфортної висоти. При бажанні ділянку можна перекопати і посіяти газонну траву.
  • Огляньте дерева і кущі. Зайві гілки варто обрізати, а кору очистити від відмерлих частин.
  • Позбавтеся від шкідників на ділянці - комах, гризунів і т.д.
  • Потім можна приступати до позначення доріжок, клумб, посадці квітів, облаштування поливу. Хорошим варіантом для дачної ділянки є крапельне зрошення - воно підходить для поливу самих різних насаджень.

Коли ділянку приведено до ладу, головним завданням стає підтримання цього порядку. Не варто забувати про необхідність регулярного догляду. Сезонні роботи на городі або в саду неодмінно принесуть свої плоди - в прямому і переносному значенні!