Сучасний покривний матеріал для сільськогосподарських робіт міцно увійшов в життя нинішніх фермерів, дачників та городників. Хтось вже не уявляє свого життя без цього матеріалу, а хтось тільки починає застосовувати його для різних потреб. Існує кілька варіантів даного геоматеріалу, а саме агроволокно, агротканина і геотканина. У чому різниця між цими матеріалами? У даній статті спробуємо розібратися в цьому питанні, щоб допомогти кожному дачникові зробити правильний вибір.

Агроволокно, агротканина і геотканина - в чому ж різниця?

Всі види сільськогосподарського матеріалу можна назвати одним загальним терміном - агротекстиль. Теоретично, кожен варіант агротекстилю може заміняти один одного, проте певні відмінності в структурі і сфері застосування все ж є. Розглянемо це питання докладніше.

  • Агроволокно - це нетканий варіант сільськогосподарської тканини, який виготовляється за технологією спанборда (відбувається розплав полімеру фільєрним способом). Основна сфера застосування - боротьба з бур'янами на грядках з культурними рослинами.
  • Агротканина - це вже тканий варіант сільськогосподарського укривного матеріалу, досить щільний, який за своєю структурою схожий на звичайні сільськогосподарські мішки. Застосовується для мульчування, боротьби з бур'янами та захисту культурних рослин.
  • Геотканина - теж нетканий матеріал, щільність якого значно вища за таку у агроволокна. Значення щільності коливається в межах 80 - 150 г/м2. Основна сфера застосування - ландшафтні та декоративні роботи.

Агроволокно, агротканина, геотканина - основні сфери використання сучасного агротекстилю

Досвідчені садівники прекрасно обізнані в тому, що виростити будь-яку культурну рослину не складає особливих труднощів, головне дотримуватися основних правил посадки і догляду за кожним конкретним видом рослин. А ось зберегти культури набагато складніше, так як відбувається постійна боротьба з погодними умовами, бур'янами, комахами та різними грибковими захворюваннями. В сучасній аграрній промисловості з усіма цими проблемами допомагають впоратися укривні матеріали.

  • Агроволокно буває різних типів і його можна застосовувати для різних цілей. Багато фермерів досі використовують поліетиленову плівку. Однак вона набагато менш довговічна, тому що псується від ультрафіолетового випромінювання і частих коливань температури, і головне, плівка не пропускає повітря і воду. А ось біле агроволокно, яке виготовлене з поліпропілену, пропускає повітря і воду - тому грядки, вкриті білим агроволокном, можна легко поливати з поливального шланга. Крім того, влітку на сонці біле агроволокно швидко висихає, його легко можна скласти і використовувати на своїй ділянці кілька сезонів. Воно не псується ні від вітру, ні від сонця, ні від морозу. При цьому мета застосування білого агроволокна така ж, як і у плівки. Агроволокно дуже легке, земля під ним відмінно прогрівається, а результати схожості рослин вражають всіх, хто перший раз вирішив використати цей вид агротекстилю. Завдяки своїй легкості, рослини у міру зростання будуть самі піднімати агроволокно, головне для цього при посадці залишити невеликий запас тканини. Також великою популярністю користуються міні-теплиці з білого агроволокна. Біле агроволокно використовується для захисту дорослих рослин від холоду, наприклад хвойних дерев, декоративних кущів, багаторічних квітів.
  • Не так давно на ринку з'явилося червоне агроволокно. Як відомо, саме червоне освітлення здатне максимально впливати на ріст і розвиток зелених культур, отже, червоне агроволокно використовується тоді, коли потрібно прискорити процес розвитку рослин. При цьому дуже часто червоне агроволокно всередині має жовтий відтінок. Він служить для того, щоб заманювати на себе комах, щоб ті сідали не на рослини, а на агроволокно. Такий собі додатковий захист, чому б і ні? З жовтої поверхні агроволокна комах можна буде легко збирати і знищувати, без застосування інсектицидів.
  • Чорна геотканина з поліпропілену досить щільна, пропускає вологу. Її використовують, в основному, як розділовий шар між гравієм, піском і землею, не дозволяючи їм змішуватися, в той же час волога через неї прекрасно проходить, так що будь-який автоматичний полив, будь-то роторні зрошувачі або зрошувачі по типу роса, прекрасно справляються зі своєю роботою. Також даний матеріал можна використовувати як стримаючий елемент для коріння - для цього коріння дерева обмотують цим матеріалом, після чого воно не будуе сильно розростатися і вилазити на доріжки. До речі, використовувати геотканину можна і при будівництві самих доріжок - для цього на наміченому місці укладається тканина, а зверху пісок, завдяки чому на доріжки не будуть вилазити бур'яни. Проте найпопулярніше використання чорної геотканини - це вирощування полуниці. У матеріалі робляться хрестоподібні надрізи, куди садиться полуниця і це допомагає значно підвищити врожайність. Волога добре утримується, бур'яни не ростуть, а ягоди полуниці завжди чисті від землі (навіть в саму дощову погоду).