Серпень - не просто останній місяць літа, це той самий кращий період для всіх дачників, заради якого було зроблено стільки багато в кожному сезоні. На грядках корисний урожай - збирай і пригощай, консервуй і запасай на зиму; на деревах смачні стиглі плоди - смачніше будь-якого вишуканого десерту; квіткові клумби палають ароматами та барвами, газон прикрашає ділянку своїм насиченим зеленим кольором, а декоративні кущі створюють надзвичайну атмосферу по всій території. Серпень - найкращий період для відпочинку на дачі. Однак крім повноцінного відпочинку, не варто забувати про важливі роботи в саду і на городі в цей період. Про те, які садові роботи в серпні обов'язкові до виконання розповідаємо далі в статті.

Садові роботи в серпні: що не забути зробити на ділянці

Серпень для садівників є, фактично, першим осіннім місяцем. Саме в цей період необхідно подбати про те, як зібрати урожай, як його оптимально зберегти, а також про те, що буде з ділянкою в наступному сезоні. Де необхідно буде розташувати всі грядки, користуючись принципами сівозміни; що необхідно добудувати, а які споруди відремонтувати; оновити садовий інвентар і встановити автополив своїми руками, якщо це не було зроблено раніше. Про важливі садові роботи в серпні далі в статті.

  • Підживлення плодових дерев. Після збору врожаю зі свого саду, абсолютно необхідно підготувати всі дерева до майбутньої зими, щоб вони добре пережили холод і в наступному році принесли не менш багатий урожай. Пам'ятайте, що починаючи з другої половини літа можна використовувати азотні добрива. Оптимально для підживлення дерев в серпні підходить фосфат (або суперфосфат), а також калієва селітра.
  • Підживлення ягідних кущів. Щоб підготувати до зимівлі всі свої ягідні кущі, оптимально їх удобрити за допомогою спеціальної підгодівлі. Підійде всім відома аммофоска, розбавлена ​​з водою і золою. Проводити підгодівлю кущів рекомендується в першій декаді серпня.
  • Повноцінний полив. У серпні ще дуже тепло, може бути навіть спекотно, тому не варто забувати про постійний полив всіх своїх культурних рослин. Садові дерева та кущі, крім поливу, вимагають також дощування крони. Однак важливо проводити дощування рано вранці, щоб до кінця дня всі листочки встигали добре просихати, не дозволяючи активізуватися грибковим захворювання на кінець літа. Вибрати й купити роторні або віялові зрошувачі для автоматичного дощування саду можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". У нас представлені найкращі зрошувальні системи від американського виробника Hunter Industries.
  • Санітарна обрізка плодових дерев. У серпні не варто проводити повноцінну обрізку всіх дерев і кущів, найкращий час для цього - осінь, однак уже в серпні можна обрізати зламані і хворі гілки у всіх рослин. Крім гілок, необхідно видалити всі загниваючі та муміфіковані плоди, так як вони можуть бути джерелом різних захворювань.
  • Догляд за малиною. Після збору пізнього врожаю малини необхідно обрізати всі старі пагони з куща і прищипнути нові пагони. Це робиться для того, щоб молоді пагони краще перезимували і на наступний рік дали хороший урожай. Також в цей період можна пересаджувати в грунт всі укорінені гілки кущів (включаючи малину) та інших рослин. Для цього необхідно підготувати правильне місце, перекопати на ньому землю і добре удобрити грунт.
  • Обробка пестицидами. У серпні, обов'язково після повного збору врожаю, необхідно провести профілактику саду проти грибкових інфекцій і різноманітних шкідників. Оптимально, обприскувати рослини за допомогою біологічних препаратів. Про те, як вибрати обприскувач для дачних робіт можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Догляд за смородиною і агрусом. Саме в серпні варто провести обрізання пагонів на ягідних кущах, щоб в наступному році вони дали хороший урожай. Вкорочувати пагони необхідно не більше ніж на одну третину всієї довжини куща. Крім того, пам'ятайте, що кущі чорної смородини після 5 років значно зменшують свою плодючість, тому в серпні всі п'ятирічні кущі смородини можна без жалю вирізати.
  • Полуниця. У серпні варто потурбуватися про нове місце для своєї полуничною плантації, якщо на одному місці вона росте більше 5 років. У серпні якраз саме час від'єднати вкорінені пагони від материнського куща і пересадити їх на інше постійне місце. Інший варіант - купити в садовому центрі хорошу розсаду полуниці і посадити на новому місці. На хорошому кущику полуниці має бути не менше трьох листочків.
  • Розділення багаторічних квітів. Серпень - відмінний час для розсаджування та пересаджування багаторічних квітів - півонії, лілейників та інших рослин. Важливо підготувати комплексні добрива для квітучих рослин на час виконання цих робіт, щоб в наступному сезоні подовжити період їх цвітіння на новому місці.

Це далеко не повний перелік всіх садових робіт в серпні, які необхідно виконати на кожній дачній дільниці. Також варто не забути підготувати і продезінфікувати всі підвальні приміщення для зберігання цибулі, часнику і картоплі на посадку. І не забути вдосталь насолодитися дачною атмосферою теплого літа перед настанням холодної осені й зими.