Для когось дача служить прекрасним місцем відпочинку, а хтось на дачі повноцінно живе і навіть працює віддалено від офісів та підприємств. Так чи інакше, на дачі може перебувати багато цінних, корисних і дорогих серцю предметів, які можуть вабити зловмисників. Як захистити дачу від злодіїв? Як убезпечити своє дачне майно від грабежу? Перш за все, необхідно заховати весь дачний інвентар в затишне місце, розібрати і відключити на зиму набір крапельного поливу, подумати про захист найбільш вразливих місць - вікон, дверей та горища, а далі підготувати засоби додаткового захисту дачі та дачної ділянки. Про це далі в статті.

Як захистити дачу від злодіїв: додаткові засоби захисту

  • Вуличні світлодіодні лампи з датчиком руху - такі прості освітлювальні прилади, встановлені при вході на дачу, а по-можливості, і по всьому периметру дачної ділянки, по-перше створять зручність і комфорт самим власникам, по-друге, можуть злякати зловмисників, які вирішать зайти на пустуючу ділянку, а по-третє, повідомляють сусідам, що на ділянці хтось є.
  • Саморобна сигналізація. За допомогою нехитрих пристосувань можна змайструвати своїми руками невелику сигналізацію, яка зможе своєчасно налякати злодіїв від проникнення на дачну ділянку.
  • Камери відеоспостереження та муляжі камер відеоспостереження. Ефективність оригінальних камер зрозуміла і без опису. А ось про муляжі варто розповісти додатково. Злодії однозначно не можуть знати, що встановлено конкретно на цих воротах - камера, або її муляж, тому є велика ймовірність, що вони вирішать обійти такий дачний будинок стороною. До слова, муляжі камер відеоспостереження коштують копійки, а заощадити дозволяють багато часу, нервів та матеріального майна.
  • Спеціальні програми для смартфонів з відеоспостереженням. Якщо Ви залишаєте свою дачу не надовго, всього на пару днів або тиждень в сезон, то допоможе впоратися із захистом від злодіїв старий смартфон або будь-який інший гаджет на андроїді і встановлений додаток з відеоспостереженням. Для цього необхідно підключити мобільний пристрій до розетки, закріпити його (за допомогою спеціального автомобільного утримувача, селфі-палки, триноги або кріплення з підручних матеріалів - конструктора, канцелярського скотча, картону тощо) і встановити спеціальний додаток. Такий додаток може записувати як відео, так і робити знімки з певною періодичністю і відправляти їх на Ваш смартфон в режимі реального часу. Звичайно, даний спосіб підходить тільки для установки всередині приміщення і навряд чи захистить дачу від злому, але безумовно, зможе налякати злодіїв при попаданні всередину будинку, записати їхні обличчя і далі служити в якості доказа для полегшення пошуків зловмисників.
  • Наклейки на ворота "об'єкт знаходиться під охороною", "ведеться відеоспостереження" та подібні. Розклеївши на воротах і різних місцях на ділянці подібні наклейки або невеликі оголошення, можна збільшити шанси на те, що злодії не захочуть зв'язуватися з даним об'єктом.
  • "Невидимі" замки на сараях та інших господарських будівлях на дачній ділянці. Такі замки можна зробити своїми руками з підручних матеріалів (цвяхів, гачків, волосіння, дерев'яних паличок тощо). Сенс в тому, що коли замка злодій не бачить, то й ламати йому нічого, а відкрити двері без замка він так просто не може, єдиний варіант - зламувати двері, але це створює багато шуму і розумні злодії на це просто не підуть.
  • Ефект присутності людини в будинку. З цією метою у вікна можна встановити велику м'яку іграшку або змайструвати опудало, надівши на нього капюшон, навушники або інші видимі предмети. Такий силует у вікні дачного будиночка може відлякати випадкових злодіїв.
  • Правильні замки. Всі, хто хоч раз стикався із злодіями на дачній ділянці голосно заявляють про те, що користуватися навісними замками - це найпростіше, що можна зробити для полегшення роботи злодіїв. Такі замки зламати легше простого. Тому рекомендується зовсім відмовитися від використання навісних замків на ділянці.
  • Схованки. Всі цінні речі, інструменти, дачний інвентар і просто дорогі серцю предмети можна заховати в спеціально облаштованій схованці. Це може бути звичайний сейф або зроблене своїми руками затишне містечко. У підвалі, в гаражі, біля основи будинку тощо - в будь-якому місці, де можна надійно і непомітно сховати необхідні речі. Також в якості схованки відмінно підійде горище. Чим вище і неприступніше буде сховище, тим воно буде надійніше. Однак найцінніші речі рекомендується таки відвозити із собою додому. Крім того, деякі інструменти можуть стати в нагоді навесні, коли Ви приїдете відкривати дачу після зими. Детальніше про те, як відкрити дачу після зими можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Установка мінімум однієї енергозберігаючої лампочки в дачному будинку. Таку лампочку можна буде залишити включеною на всю зиму - вона буде створювати імітацію присутності в будинку господарів дачі.

Як бачимо, захистити дачу від злодіїв можна як повноцінно та грунтовно, витративши деяку суму грошей на захист вікон, дверей і установку сигналізації, так і за допомогою нехитрих і недорогих пристосувань. Так чи інакше, захист свого будинку - це важлива частина облаштування сучасної дачі, яка варта того, щоб витратити на це час.