Агроволокно - унікальний сучасний матеріал, який може застосовуватися в різних сферах людської діяльності. При цьому, хтось успішно використовує його в щоденній праці на дачі та городі, а хтось до сих пір не розуміє, навіщо потрібне агроволокно, коли є більш звична плівка різного виду та щільності. Ми не раз розповідали про те, як використовувати цей унікальний геоматеріал в сільському господарстві, звертали увагу на те, що дуже важливо вибрати колір і щільність цього матеріалу під поставлені цілі, наводили приклади як вирощувати різні культури на агроволокні і робити невеликі міні-теплиці. Про це все можна більш детально дізнатися на сторінках нашого блогу, а вибрати і купити якісне агроволокно можна на сайті нашого інтернет-магазину "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". У даній статті ми розповімо про те, як зробити клумбу на агроволокні, щоб вона доставляла мінімум турбот, але при цьому приносила максимуму естетичної насолоди.

Клумба на агроволокні: особливості та корисні рекомендації

  • Для створення клумби на агроволокні оптимально використовувати геоматеріал щільністю 70 г/м.кв. і вище. Такий матеріал може пролежати на одній клумбі біля 10 років і не вимагати заміни. Він досить щільний і по ньому можуть ходити тварини, не завдаючи жодної шкоди. До слова, навіть мурашки можуть прогризти неякісне агроволокно невеликої щільності. Крім того, якщо ж використовувати агроволокно меншої щільності, то тварини можуть його подряпати, розірвати тощо. Однак якщо таке все ж сталося, досить буде накласти невелику латку з агроволокна.
  • Використання агроволокна на клумбі має ряд завдань, з якими воно прекрасно справляється, а саме: захист від бур'янів і пересихання грунту, а також економія на поливі та різноманітній декоративній мульчі - щільне агроволокно прекрасно виглядає і без нанесення кам'яної крихти та інших видів мульчі, воно щільне, а з часом рослини розростуться і будуть самі його утримувати від вітру.
  • Якщо ж немає мети заощадити кошти при створенні клумби використовуючи агроволокно, то поверх тканини можна розкласти візерунками, створюючи окремі острівці, такі види мульчі: камені, кам'яну крихту, деревину та інше.
  • Можна використовувати агроволокно на одній клумбі одним великим відрізком тканини - так буде надійніше і ефективніше, однак не завжди зручно. Тому якщо розмір ділянки досить великий, а досвіду в створенні клумби на агроволокні мало, то краще розрізати необхідний шматок агроволокна на кілька частин. При цьому треба укладати його нахлестом 10-15 см. Крім того, для фіксації геотекстилю зручно використовувати спеціальні металеві гачки.
  • Наскільки щільно повинно прилягати агроволокно до рослин? Якщо рослина має тільки одне стебло, то краще робити мінімальний хрестоподібний розріз, із зазором не більше двох-трьох сантиметрів. Якщо ж пагонів у рослини багато, то і отвір необхідно робити більшого розміру, щоб дати можливість кожному паростку вільно проростати і розростатися.
  • Звертаємо увагу на те, що почвопокривні рослини не рекомендується висаджувати в клумбу на агроволокні, так як геотекстиль перешкоджає розростанню вшир.
  • Поливати квіткову клумбу на агроволокні найкраще з використанням поливального шланга; наливати воду необхідно під корінь. Якщо необхідно залишити клумбу без поливу на тиждень і більше, то перед від'їздом необхідно добре її залити водою, щоб агроволокно повністю стало вологим. Воно ще довго буде утримувати вологу в ґрунті.
  • Підживлення рослин в клумбі на агроволокні необхідно робити після рясного поливу. Для кожної рослини необхідно вибирати своє добриво, використовувати його відповідно до сезону і вносити безпосередньо в лунку.
  • Клумбу на агроволокні завжди можна урізноманітнити яскравими квітами нових кольорів, особливо це актуально для нових клумб, коли до розростання багаторічників необхідно ще почекати. Для цього просто необхідно звільнити невеликий шматочок від мульчі, за допомогою ножа зробити надрізи в агроволокні та висадити яскраві однорічники. Не знаєте що посадити? Чорнобривці - прикрасять будь-яку клумбу на агроволокні. Посадивши нову рослину, найкраще накрити її додатковою латкою з агроволокна.
  • Зверніть увагу, що бур'яни під агроволокном теж можуть пробитися, їх також може занести вітром. Тому час від часу може знадобитися легка зачистка клумби від невеликих відростків бур'янових рослин. Вириваються вони дуже легко, так як вкоренитися у них не виходить. Також рекомендується на етапі створення клумби на агроволокні обробити грунт будь-яким гербіцидом.

У цій статті ми розглянули, як зробити клумбу на агроволокні, а також на що звернути увагу при виборі даного матеріалу з цією метою. Також надали важливі поради та рекомендації всім, хто планує створити клумбу на агроволокні своїми руками вже в цьому сезоні. І нехай вона обов'язково вийде!