Займатися плануванням своєї ділянки - улюблене заняття для всіх садівників і дачників поза сезоном. Зима - прекрасна пора думати, планувати і готувати ідеї для втілення з приходом весни. Крім того, взимку дерева та кущі стоять без листя, а значить добре видна структура саду - саме час зайнятися переплануванням. Безумовно, завжди, коли тільки є така можливість, краще запросити ландшафтного дизайнера, який зможе організувати ділянку за всіма правилами, проте не всім такий варіант підходить у фінансовому плані, та і більшість садівників й дачників люблять все робити своїми руками. Про те, як організувати автополив на ділянці своїми руками можна почитати в статті за посиланням, а нижче ми поговоримо про основні правила красивого і доглянутого саду, доступні для реалізації без допомоги фахівців.

Правила гарного саду: прості поради для планування ділянки

  • Просторове розділення культурних рослин. Так, краще кожну групу дерев та кущів садити окремо (малина окремо, груша окремо, яблуні окремо тощо). Так буде набагато простіше доглядати за кожною культурою в саду, крім того, вони будуть добре запилюватися, адже всі родинні культури ростуть поруч, а також не відбуватиметься поширення хвороб.
  • Дослідження грунту на всій території. Рекомендується провести дослідження фізико-хімічного складу грунту на ділянці, щоб вибрати найкраще місце для кожної рослини, адже не секрет, що кожній групі рослин необхідне своє середовище для повноцінного росту і розвитку.
  • Потреби кожної культури. При плануванні ділянки, рекомендується враховувати потреби кожної культури. Комусь краще рости у кислому грунті, хтось може рости в тіні, а хтось тільки на сонці, комусь для зростання необхідно рости на піднесених місцях і обдуватися вітром, а хтось задовольняється малим поливом тощо. До речі, не рекомендується садити великі дерева в центрі ділянки, так як вони будуть створювати тінь всім іншим рослинам після того, як стануть досить великими. Це краще мати на увазі ще на етапі планування.
  • Правильне розташування грядок. Найкраще грядки з овочами розташовувати з півночі на південь - в такому випадку сонце проходячи зі сходу на захід буде відносно рівномірно освітлювати кожну з них. Найкраще розташовувати їх поперек схилу, якщо такий є. У такому випадку при рясному поливі зі зрошувачів або під час дощів, родючий шар грунту не буде вимиватися.
  • Наявність великих дерев на ділянці. Якщо на Вашій ділянці вже є великі дерева, такі як береза ​​або сосна, то необхідно прийняти рішення про те, що з ними робити далі. По-перше, такі високі дерева створюють велику кількість тіні на ділянці, а по-друге коренева система таких дерев може займати багато поверхневого шару ґрунту. Все це може заважати росту рослин в саду. І навіть якщо такі дерева поки невеликого розміру, вони однозначно виростуть. До слова про березу - її коренева система працює як насос - вона буде забирати вологу у всіх рослин в районі 30 метрів. Так що з березою на ділянці, особливо якщо ділянка невеликого розміру, слід бути дуже акуратними і кілька разів подумати про її збереження.
  • Створення мікроландшафтів. Відмінно працюють великі необроблені камені, які можна хаотично розставити по ділянці, оточивши невеликим лінивим газоном і невибагливими клумбами. Про те, що таке лінивий газон і які бувають види газонів можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Зелені галявини. Скрізь, де є незадіяні ділянки землі на Вашій території, рекомендується посіяти газон - це додасть естетичного вигляду, а також "відкрите поле" для відпочинку всієї сім'ї. Пам'ятайте, що перед тим, як сіяти газон, необхідно вирівняти ділянку, обзавестися газонокосаркою і встановити автоматичний полив. Оптимально - роторні зрошувачі хантер. Наші фахівці завжди раді допомогти у виборі необхідного обладнання для установки автоматичного поливу, а також надати допомогу в проектуванні системи автополиву і її налаштуванні на ділянці.