Для того, щоб вміти створювати красиві зелені композиції на ділянці зовсім не обов'язково бути ландшафтним дизайнером. Головне знати певні правила, володіти деякими техніками, а також мати непохитне бажання зробити свою дачну ділянку затишною і оригінальною одночасно. Які кущі та рослини рекомендується обов'язково посадити на дачі можна дізнатися в статті за посиланням. А в даній статті поговоримо про те, як використовувати хвойні рослини, щоб зробити дачну ділянку гідним прикладом ландшафтного дизайну своїми руками.

Як правильно розміщувати хвойні рослини на ділянці: 10 основних правил та рекомендацій

  1. Правильна відстань. Якщо є бажання зробити хвойну композицію на ділянці, варто мати на увазі, що відстань, з якої ця композиція повинна бути найбільш ефектною, має в два рази перевищувати її висоту. Так, якщо Ви садите тую висотою 5 метрів, то вільного простору перед нею повинно бути не менше 10 метрів.
  2. Правильне поєднання. Найкраще хвойні композиції виглядають на газоні. Зелений газон - ідеальний фон для хвойних рослин. А для того, щоб зелений газон завжди виглядав по-справжньому зеленим, дуже важливо налаштувати автоматичний полив. Оптимальний варіант автополиву для зеленого газону - це роторні зрошувачі Хантер.
  3. Правильні сусіди. Хвойні рослини відмінно виглядають біля водойм - як природних, так і штучних. Створений своїми руками невеликий декоративний ставок біля хвойних посадок стане відмінним варіантом на ділянках, де немає великих річок, озер і ставків. Про те, як зробити невеликий ставок можна дізнатися тут. Якщо ж є вихід до річки або затоки прямо з ділянки, то плакучі листяні рослини в поєднанні з хвойними деревами додадуть будь-якій ділянці незабутньої краси.
  4. Правильне освітлення. Висвітлювати хвойні рослини найкраще збоку - так вони зможуть максимально розкрити свою красу. Тобто, розміщувати хвойні рослини оптимальніше всього або із заходу, або зі сходу дачної ділянки.
  5. Правильно підібраний розмір. При створенні ландшафтної композиції з хвойних рослин варто враховувати розмір всіх дорослих рослин. Умовно, всі хвойні рослини можна розділити на три групи: високорослі рослини (туя, ялина, сосна), середньорослі і низькорослі. Враховуйте, що на маленьких ділянках великі рослини будуть виглядати вкрай безглуздо. Середньорослі хвойні рослини можуть служити основою для будь-якої хвойної композиції. Низькорослі, або сланкі хвойні рослини, можуть служити відмінним доповненням до будь-якої композиції. Для низькорослих хвойних рослин варто залишати достатньо простору для розростання (ці хвойні ростуть не вгору, а в ширину, займаючи біля себе величезну територію).
  6. Правильно підібрані кольори. Необхідно гармонійно поєднувати кольори хвойних рослин. Сьогодні у продажу можна знайти різноманітні кольори хвойних рослин - жовті, сталеві, сірі, блакитні тощо. Якщо Ви використовуєте на ділянці композицію з трьох рослин, то допускається в ній використовувати не більше двох кольорів. Якщо ж Ви використовуєте композицію з 5 рослин, то кольорів може бути не більше трьох. Якщо ж Ви вирішили створити велику композицію з більше ніж 20 рослин, то краще за все їх розбивати на групи по 3-5 рослин одного кольору. Дотримуючись цих простих правил можна отримати гармонійну картину на своїй дачній ділянці.
  7. Правильне укриття та догляд. Для створення ландшафтної композиції з хвойних рослин, краще віддавати перевагу морозостійким видам. В іншому випадку, хвойні рослини необхідно буде вкривати на зиму. Для цього найкраще використовувати біле агроволокно. Купити якісну геоткань можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ" за посиланням.
  8. Правильний акцент. При підборі рослин для композиції з хвойних дерев важливо правильно розставляти акценти. Вдалим варіантом стануть рослини з чіткою формою. Популярністю користуються кулясті, пірамідальні та конусні хвойні рослини. А для фону можна використовувати будь-які безформні (неакуратні) хвойні види. На передній план краще посадити почвопокривні декоративні кущі.
  9. Створення живоплотів з хвойних рослин. Такими живими огорожами можна повністю обгородити свою ділянку по периметру або ж зробити всередині території певні зони, обгороджені хвойними рослинами. Красиво, оригінально і функціонально. З цією метою найчастіше використовуються туї. Вони швидко ростуть, невибагливі у догляді і відносно недорогі. А якщо ж є можливість почекати кілька років, то краще за все в якості живої огорожі використовувати ялини - вони дуже колючі і завдяки такій своїй властивості можуть стати справжнім додатковим захистом для ділянки.
  10. Клумби з квіткових багаторічників - відмінні сусіди для вічнозелених хвойних рослин. Також відмінно виглядають декоративні листяні кущі та дерева.