Температура понад 30 градусів дуже згубно впливає на всі зелені насадження в саду. Впливати на температуру навколишнього середовища людина поки не в змозі, створити тінь для всіх рослин теж не представляється можливим. Так як же вберегти садові рослини від спеки? Правильний і своєчасний полив - це те, що реально може допомогти в цій ситуації. Навіть рясні дощі, тим більше такі, які проходять зрідка, не поліпшують ситуацію, так як дуже сильний дощ здатний промочити грунт не більше ніж на 50 см, тоді як коренева система більшості плодових культурних рослин знаходиться значно нижче.

Необхідний полив садових дерев та кущів

Посушлива спека найчастіше буває восени і це як раз найбільш небезпечна ситуація для всіх плодових дерев і ягідних кущів, які ростуть в саду. На багатьох рослинах квіткові бруньки наступного сезону закладаються вже восени, і без достатньої кількості вологи таким брунькам доведеться особливо важко. Також відсутність необхідної вологи буде перешкоджати нормальному здоровому росту коренів. Крім того, якщо коренева система не отримуватиме достатньо вологи, то вона не зможе запасти необхідну кількість корисних речовин, щоб добре перенести зимовий період.

Полив саду в посушливий і жаркий період:

важливі замітки для всіх садівників

 

  • Полив бажано проводити досить рясний, щоб рослини мали можливість повністю відновитися від шкідливої ​​дії підвищеної температури навколишнього середовища. Особливо це стає актуально на початку осені, коли плоди вже зібрані і йде розвиток кореневої системи.
  • Не варто поливати садові рослини невеликими дозами води. Це не тільки не врятує плодові дерева і кущі від спеки, але може завдати шкоди. При такому поливі добре зволожуватися буде тільки поверхневий шар, а значить розвиватися буде тільки те коріння, яке знаходяться зверху. Отже, у дерев буде формуватися поверхнева коренева система. Завдання справжнього садівника - формувати у своїх садових рослин глибоку кореневу систему. А крапельний полив оптимально використовувати на городніх грядках і в парниках. Готові набори крапельного поливу значно полегшують процес установки обладнання.
  • Поливати необхідно так глибоко, щоб коренева система була повністю зволожена. Наприклад, яблуні і груші необхідно поливати не менше ніж на метр в глибину. Ягідні кущі необхідно поливати на 40-50 см. в глибину.
  • Неправильний полив - покласти поливальний шланг біля стовбура дерева, включити воду і залишити так дерева з поливом наодинці. У такому випадку вода буде розтікатися по всім сторонам, мало потрапляючи дійсно під дерева. Вся вода дістанеться великим "трубопровідним корінцям". Щоб зрозуміти де знаходяться периферійні корінці, необхідно звернути увагу на крону і провести від неї умовну лінію до землі - там де закінчується крона, там і будуть знаходитися периферійні корінці. Саме по проекції крони необхідно поливати всі плодові дерева. Так само необхідно враховувати родючість грунту - чим він багатший і кращий, тим ближче до стовбура знаходяться периферійні невеликі корінці. А чим бідніший грунт, тим далі від стовбура відходять невеликі корінці в пошуках вологи і поживних речовин. Таким чином, правильний полив - це полив території по проекції крони.
  • Для того, щоб вода не розтікалася під час поливу, необхідно зробити лунку в пристовбурному колі. Садові інструменти, купити які можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ" за посиланням, допоможуть зробити це швидко і якісно. Далі в цю лунку потрібно покласти поливальний шланг і включити воду.
  • Необхідно 8-10 відер води на одне плодове дерево середнього розміру.
  • Важливо спостерігати за процесом поливу, щоб вода не перервала перешкоду і не почала розтікатися.
  • Поливати необхідно порціями - наповнилася лунка, вимкнули воду, вбралася вода - включили воду і т.д.
  • Щоб зрозуміти, скільки води поливати із садового шлангу, необхідно засікти секундоміром час, за який вода з шланга набирається в відро, далі це число помножити на кількість необхідних відер і таким чином вийде час, за який необхідно поливати кожне дерево із шлангу, щоб вилити необхідну йому кількість води.
  • Особливу увагу необхідно звернути на хвойні і вічнозелені рослини саду. У таких рослин випаровування води відбувається постійно, а значить вони постійно потребують додаткової вологи.
  • Важливо не перестаратися з поливом. Велика кількість води може також витісняти необхідні рослинам повітря і кисень з грунту.
  • Щоб зрозуміти, чи вистачає в грунті вологи, необхідно взяти лопату і викопати невеликий ком землі і взятий його в руку - якщо земля суха, значить вологи дійсно не вистачає; якщо земля буде збиратися в ком, значить вологи в грунті досить; якщо стікає брудом, значить грунт перезволожений.
  • Осінній полив в посушливий період можна і потрібно поєднувати з підгодівлею рослин - всі поживні речовини будуть потрапляти до всіх корінців в максимальній кількості, готуючи, таким чином, садові рослини до зимового періоду. Про те, як проводити зимовий вологозахисний полив можна дізнатися в статті за посиланням.