Виростити сина, побудувати будинок, посадити дерево ... Глобальні цілі для багатьох, кожна з яких вимагає багато сил, часу і натхнення. Але ці процеси рідко можна повноцінно контролювати, а покладатися варто більше на свою інтуїцію, ніж на сили розуму. При цьому посадка дерева - це, мабуть, найпростіший процес з усіх трьох, який також має свої нюанси і особливості. Головне, заздалегідь забезпечити себе всім необхідним набором дачного інструменту, щоб весь процес був в радість, а не тягарем.

Волоський горіх - відмінний варіант для досягнення мети "посадити дерево", адже воно виростає великим, добротним і може плодоносити довгі роки, забезпечуючи затишну тінь в жарку пору року. Як правильно посадити волоський горіх на ділянці? Які є особливості та нюанси посадки цього дерева? Далі в статті розглянемо основні моменти, на які варто звернути увагу до і під час посадки волоського горіха.

Як і коли краще садити волоський горіх на ділянці?

Як і більшість культурних дерев, сіяти волоський горіх можна як восени, так і навесні. Однак кожен вид посіву має свої особливості, знання яких допоможе отримати хорошу схожість і, в результаті, здорове повноцінне дерево.

Осінній посів волоського горіха: особливості та важливі нюанси

  • Це найпростіший вид посіву волоського горіха - для цього достатньо взяти горіх або кілька горіхів та закопати їх у землю.
  • Головна умова - вибрати відповідне місце для посадки, забезпечивши майбутньому дереву достатній простір для зростання і розвитку.
  • А далі просто чекати весни - горіх повинен зійти першої ж весни. Схожість залежить не стільки від самого горіха або грунту, скільки від регіону посадки - використовувати осінній посів волоського горіха можна тільки в південних регіонах, а в північних областях підійде тільки весняний посів волоського горіха, про який мова піде далі.

Весняний посів волоського горіха: особливості та важливі нюанси

  • Посів волоського горіха навесні більш контрольований і дає кращі результати.
  • Перед посадкою волоського горіха навесні, самі горіхи для посадки вимагають стратифікації протягом 100 днів.
  • Для правильної стратифікації волоського горіха знадобитися ємність, на дно ємності необхідно насипати вологий пісок (близько 5 см), а на пісок зверху викласти горіхи для посадки. Укладати горіхи необхідно з зазором, залишаючи між горіхами близько 1 см вільного простору, потім необхідно покласти новий шар мокрого піску, потім горіхи з зазором, знову пісок і т.д. Утрамбовані таким чином горіхи в контейнери необхідно помістити в оптимальну температурну середу (+ 5-7 градусів на 100 днів). У цей період необхідно стежити за вологістю піску, обприскуючи його з пульверизатора. Про те, як вибрати обприскувач для різних дачних робіт можна ознайомитися в статті за посиланням. Таким чином, за 100 днів горіхи проходять необхідну їм стратифікацію перед посадкою.
  • Оптимальний час для початку процесу стратифікації - середина січня. Так, до середини травня горіхи будуть готові до посіву у відкритий грунт на постійне місце.
  • Висівати горіхи після стратифікації необхідно на глибину 8-10 см.
  • Якщо горіхи товстокорі (при натиску пальцями такі горіхи, як правило, не тріскаються зовсім) необхідно замочувати їх на кілька днів (5-6) перед посадкою. Воду краще брати дощову або відфільтровану, щодня її міняючи. Після замочування горіхи також необхідно помістити в контейнер з вологим піском для стратифікації, але тільки на 20 днів.

Посадка волоського горіха: основні правила

  1. Перед посадкою волоського горіха необхідно пам'ятати, а головне розуміти, що горіх - дерево велике, і йому необхідний простір для повноцінного росту і розвитку. Так, при посадці необхідно закладати горіхи на відстань не менше 10 метрів один від одного - горіху має бути достатньо місця для розвитку.
  2. Добрива волоському горіху не потрібні зовсім. Він прекрасно себе почуває і розвивається практично в будь-якому грунті. Більш того, досвідчені садівники стверджують, що на багатих грунтах горіхові дерева, особливо молоді, зимують гірше. Застосування різних пестицидів також не є для волоського горіха доцільним. Найважливіше про застосування пестицидів на ділянці можна знайти в статті за посиланням.
  3. Глибина для посадки горіха в грунт повинна бути не менш як три розміри самого посадкового горіха (орієнтовно, ця відстань складає 7-10 см). При цьому, якщо горіх дуже великий, а грунт піщаний, то заглиблювати горіх слід на всі 10 см.
  4. Як правильно викладати горіх в землю? Якщо міркувати логічно, то викладати горіх треба таким чином, щоб підрослі корінці мали найменшу кількість зусиль для подальшого розвитку - оптимально викладати горіх боком на великий шов, це дозволить йому оптимально розвиватися.
  5. Чи зберігає волоський горіх материнські властивості? Це спірне питання серед всіх дачників та садівників. Іноді, дійсно, при посадці великого горіха можна отримати дерево, яке буде давати великі плоди, але так відбувається не завжди. Найоптимальніший спосіб отримати хороший великий горіх, це зробити проросшому дереву через рік щеплення від хорошого великого горіха. При цьому абсолютно неважливо, який горіх був узятий для посадки.

При догляді за деревом волоського горіха, не варто забувати про належний полив, забезпечити який допоможе автоматичний полив, встановлений на ділянці своїми руками. Також буде потрібен час і терпіння, чого всім щиро і бажаємо!