Для того, щоб зберегти сад, клумби та декоративні чагарники необхідно правильно піклуватися про рослини в будь-який сезон, а особливо з настанням холодів. Як вкривати рослини на зиму? Які рослини варто вкривати, а які краще залишити як є? Які агрономічні заходи повинні передувати укриттю рослин на зиму? У цій статті розглянемо 5 основних помилок, які здійснюють недосвідчені садівники щодо укриття своїх рослин на зиму, а також дамо зрозумілі рекомендації щодо їх усунення.

Як вкривати рослини на зиму: основні помилки та корисні поради

  1. Неправильне визначення рослин для укриття на зиму. Не варто накривати всі рослини підряд. Так як всі або більшість рослин на ділянці родом з даної місцевості, значить вони вже адаптовані до місцевих кліматичних умов, на зиму їх краще не ховати. Крім того, в процесі росту і розвитку на ділянці, вони кожен сезон стають все більш стійкими до змін навколишнього середовища, що характерні для даної конкретної місцевості. Однак якщо на ділянці вирощуються більш південні рослини, привезені з теплих країн або регіонів, то такі рослини варто вкривати в першу чергу. Також обов'язковому укриттю підлягають всі саджанці, висаджені навесні або восени, щоб вони надійно перезимували до наступного дачного сезону. Плюс укриттю підлягають всі рослини, які знаходяться в контейнерах.
  2. Не варто думати, що укривши рослини на зиму, вони отримують належний захист. Наївно думати, що укривши рослини на зиму, вони однозначно благополучно перезимують і турбуватися про них більше не варто. Це, на жаль, далеко не так. Одне укриття не врятує рослини від промерзання, оскільки знадобиться цілий комплекс спеціальних заходів. Так, варто обов'язково провести вологозарядний полив перед зимою. Здійснити це допоможе якісний поливальний шланг з насадкою пістолет, купити які можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". У нас великий вибір поливального обладнання на всі випадки життя на городі. Необхідно дуже глибоко просочити грунт вологою. Крім того, рекомендується розпушити пристовбурні круги, а потім їх замульчувати субстратом з пухкою структурою. Таким чином, глибоке зволоження грунту як би притягує тепло з надр землі до коріння рослин, а розпушена зверху земля перешкоджає проникненню морозного повітря. Також рекомендується перед зимою удобрити спеціальними зимовими добривами (фосфорно-калійними).
  3. Не варто поспішати вкривати рослини. Яким би холодним не здавалося довкілля, не варто поспішати вкривати рослини, поки мінусова температура не стала постійною. Якщо ж укрити рослину, поки стоїть плюсова температура, є ризик, що рослина може упріти, особливо якщо раптом нагряне дощ. Однак якщо Ви використовуєте сучасне агроволокно для укриття рослин, то такий ризик зведено практично до мінімуму. Також не можна вкривати рослини з листям, яке міцно тримається. Необхідно почекати, поки все листя опаде і далі уважно стежити за прогнозом погоди. Як тільки денна температури буде постійно йти в мінус (від 0 до -2 градусів Цельсія), можна приступати до укриття.
  4. Не можна використовувати один і той же тип укриття для всіх садових культур. Так, деякі рослини досить засипати піском, а деяким необхідно перед укриттям на зиму зробити каркас з повітряним зазором. Тому варто заздалегідь поцікавитися, як і які рослини на своїй ділянці варто вкривати на зиму, і як правильно до цього підготуватися. Тільки правильне укриття захистить зелені насадження від зимових морозів, а не завдасть ще більшої шкоди.
  5. Неправильне використання укривного матеріалу. Не варто використовувати для утеплення звичайну поліетиленову плівку, тим більше не варто загортати в неї рослини дуже герметично - занадто великий ризик випрівання. Краще використовувати для утеплення рослин сучасне біле агроволокно, купити яке можна в нашому інтернет-магазині за посиланням. До слова, у нас можна замовити цей покривний матеріал будь-якої довжини від одного метра і отримати швидку доставку по Києву та Україні. Агроволокно сприяє повітрообміну і рослини не випрівають, що дуже важливо для їх зимівлі. Також під агроволокном добре зберігається тепло. Варто відзначити, що за допомогою легкого агроволокна можна зробити тимчасове укриття для слабких рослин на той час, коли вдень стоїть ще відносно тепла погода, а ввечері температура вже йде в мінус. В такому випадку можна швидко змайструвати міні-теплицю - поставити всі такі рослини в одному місці, накрити металевими дугами, поверх яких на ніч укладати біле агроволокно, прикріплюючи до дуг за допомогою звичайних прищіпок. А вдень агроволокно можна просто легко відсувати. Детальніше про те, як зробити теплицю з білого агроволокна можна дізнатися в статті за посиланням.