Вересень - відмінний час, щоб ділити та пересаджувати багаторічні квіти . Однак не варто це робити на початку місяця, коли ще багато жарких і по літньому теплих днів - варто дочекатися стабільного похолодання, щоб приступити до роботи з облаштування свого квітника або клумби на наступний сезон. Крім того, найкраще це робити перед початком сезону дощів, для цього необхідно стежити за прогнозом погоди і як тільки синоптики пообіцяють тривалі дощі, озброїтися лопатою та іншими садовими інструментами й розпочати пересадку. Пересадці та поділу можуть підлягати різні квіти на дачі, проте однією з головних є півонія - королева будь-якої присадибної ділянки. Як поділити півонію правильно? Чи варто поливати півонію після пересадки? Скільки можна зберігати розділений корінь півонії перед посадкою? Про все далі в статті.

Як ділити й пересаджувати півонію: необхідний алгоритм дій

  • Перед поділом і пересадкою півонії, необхідно дуже добре подумати над новим місцем цієї квітки - півонії дуже не люблять пересадку, тому робити це необхідно в дуже рідкісних випадках і якщо робити, то обдумано. Майте на увазі, що на наступний рік після поділу і пересадки, півонії цвісти не будуть і це нормально.
  • Ямки для посадки майбутнього розділеного куща півонії необхідно підготувати заздалегідь. Скопати і у разі потреби удобрити. Проміжок часу між підготовкою кореневища до посадки і самою посадкою повинен бути мінімально коротким, щоб коріння не пересушити.
  • На початку роботи необхідно кущ півонії обв'язати, для того, щоб при викопуванні не пошкодити ростові бруньки.
  • Далі необхідно секатором обрізати всі непотрібні стебла, залишаючи від них невеликі пеньки (дві третини) над землею.
  • Якщо кущ півонії досить великий і його важко викопати повністю, то необхідно взяти дерев'яний кілок або молоток, поставити його в центр куща і побити по інструменту зверху, щоб кущ, таким чином, розпався на дві частини.
  • Далі необхідно за допомогою лопати обкопати весь кущ з усіх боків, намагаючись не пошкодити коріння, так щоб його можна було легко витягти. Не варто засмучуватися, якщо деякі корінці все ж ушкодяться або обірвуться зовсім - півонії це досить спокійно переносять.
  • Після того, як частини кореневищ півонії дістали із землі, їх необхідно промити рясно водою, щоб змити зайву землю. Оптимально це робити за допомогою садового поливального шланга. Зробити це необхідно для того, щоб краще було видно кореневу систему і те, як її краще поділити. Якщо ж знімати землю руками, то є велика ймовірність пошкодити бруньки. Якісні поливальні шланги та візки для поливальних шлангів можна вибрати в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ".
  • Далі за допомогою гострого садового ножа необхідно розрізати навпіл кореневище півонії. Якщо в цей час щось пошкодити - нічого страшного не станеться, так як зовсім "безболісною" дана процедура бути не може. Далі кожну половину кореневища необхідно також розділити навпіл.
  • Стебла цього року рекомендується видалити. Також необхідно видалити всі загнилі та чорні корінці, а пошкоджені - обрізати, щоб привести кожну частину кореневища півонії в придатний для посадки вид. Зрізи рекомендується змащувати зеленкою або золою. Як ще використовувати золу на городі можна дізнатися в статті за посиланням. Бажано, щоб на кожній такій частині було по 3-4 товстих кореня і 3-4 бруньки. Оптимальна довжина кожного корінця - 10-20 см.
  • Розділені та приготовані корінці півоній необхідно посадити якомога раніше в підготовлені заздалегідь лунки. Якщо посадку не можна здійснити відразу, рекомендується коріння півонії помістити у вологий грунт.
  • Бруньки при посадці повинні бути прикриті землею на 5 см - рекомендується їх повністю присипати землею.
  • Після посадки необхідно обов'язково полити всі лунки рясно водою, щоб волога земля повністю оточила коріння.
  • Перед настанням заморозків всі лунки з пересадженими півоніями рекомендується замульчувати, щоб півонії не вимерзли взимку. В якості мульчі можна використовувати тирсу, компост, торф, чорне агроволокно та інший матеріал.

У цій статті ми розглянули важливе питання про те, як правильно розділити і пересадити кущ півонії, щоб ця королівська квітка радувала в різних місцях на ділянці в наступні сезони. Пам'ятайте, що якщо необхідно зберігати кореневище півонії перед посадкою певний час, то найкраще це робити в холодильнику, в дихаючому поліетиленовому пакеті з торфом або мохом, а також в коробці під снігом. Іншим варіантом може бути посадка кореневища півонії в тимчасовий горщик. Враховуйте, що в такому випадку необхідно обов'язково взяти простору ємність, щоб біля коріння було достатньо місця для розвитку. Підійдуть і звичайні пластикові пляшки (мінімум 5 л) з дренажними отворами.