Більшість садівників вирощують на своїй ділянці холодостійкі, адаптовані до місцевого клімату види хвойних рослин. Тому страждають хвойні дачні рослини взимку дуже рідко саме через морози. Найчастіше хвойним доводитися страждати від посухи та сонця (сонячні опіки). Що з цим робити? Як захистити свої хвойні рослини від усіх зимових проблем? У цій статті розглянемо основні заходи, які допоможуть захистити дачні хвойні рослини від можливих проблем в зимовий період.

Захист від пересихання - вологозарядний полив перед настанням зими

Є такі хвойні рослини, у яких коріння сягає дуже глибоко в землю. Такі дерева вимагають дуже глибокого поливу, який можна організувати за допомогою поливального шланга. Однак є й такі хвойні рослини, у яких коренева система є поверховою. Наприклад, туя і ялина. При цьому у туї тарілчаста коренева система і їй складно добувати собі необхідну вологу. Крім того, якщо це дорослі дерева з великою і пишною кроною, то під такими деревами завжди сухо, який би сильний дощ не проходив. Отже, необхідно потурбуватися про те, щоб вони завжди були досить зволожені. Обов'язково необхідно проводити вологозарядний полив перед настанням зими, інакше вічнозелені дерева взимку можуть просто висохнути.

Підв'язка та укриття - захист від налипання великої кількості снігу

Щоб гілки від великої кількості снігу не ламалися, рекомендується їх підв'язувати шпагатом або якоюсь широкою стрічкою, при цьому бажано прив'язувати не надто туго, злегка підв'язуючи всі гілки до стовбура дерева. Після цього необхідно накрити хвойні дерева агроволокном.

Сонце - це найбільший ворог для хвойних дерев

Особлива небезпека полягає в тому, що в кінці зими або на початку весни (в залежності від регіону), сонце починає досить сильно світити вдень на вічнозелені гілки хвойних, в той же час біля стовбура, внизу біля підніжжя дерева, ще може лежати багато снігу, і сама коренева система може бути ще сильно замерзлою і, відповідно, не може повноцінно живити дерево вологою. Крім того, сонце ще й сильно відбивається від снігу, створюючи більш інтенсивний нагрів хвойним гілкам. Тому хвойні дерева на ділянці можуть дійсно повністю висохнути, і в першу чергу страждають ті гілки, які знаходяться з південної сторони. Саме з цієї причини часто можна спостерігати хвойні дерева повністю висохлі тільки з одного боку.

Як захистити свої хвойні дерева від сонячного світла?

  • В першу чергу, можна спробувати розбудити кореневу систему. Для цього рекомендується поливати гарячою водою (приблизно 50 градусів) дерева під корінь. Але це досить складна процедура, адже її потрібно проводити неодноразово, стежачи за тим, щоб вода не була гарячішою за 50 градусів, інакше можна буде спалити кореневу систему, а не розбудити.
  • Можна спробувати засипати пристовбурні кола чимось чорним. Це, по-перше, позбавить дерево від впливу відбитих променів, також він буде сприяти тому, що коріння буде краще прогріватися і швидше відтавати. Оптимально використовувати щільне чорне агроволокно. Купити таку геоткань необхідного розміру можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ" за посиланням. Замість геоткані, присипати пристовбурні кола можна природними матеріалами для мульчування.
  • Також можна прикрити крону хвойного дерева від сонця. Наприклад, можна використовувати звичайний мішок, якщо розмір дерева це дозволяє. До слова, від таких проблем найчастіше страждають хвойні дерева віком до 5 років. Також обмотувати хвойні дерева можна за допомогою білої тканини, оптимально використовувати спеціальне агроволокно білого кольору. Пам'ятайте, що замотувати хвойні рослини необхідно вільно - ніякої щільності бути не повинно, так як холодному повітрю все таки потрібно контактувати з хвойними деревами.
  • З південного боку можна поставити світловідбиваючий щит або будь-які габаритні дошки або саморобні огорожі від сонця.
  • Як варіант, можна заглянути в садовий магазин і знайти там спеціальні чохли для хвойних рослин. До слова, такі чохли захищають від багатьох проблем - від налипання снігу, від морозного вітру, від сонячних опіків.

Якщо ж так сталося, що хвойна рослина повністю або частково вигоріла на початку весни, можна спробувати її оживити за допомогою спеціальних антистресових препаратів, які можна наносити на дерево тільки після того, коли температура навколишнього середовища встановиться в районі 10 градусів Цельсія і більше.

У даній статті ми розглянули основні поради та рекомендації щодо того, як захистити хвойні рослини на своїй ділянці від негативного впливу сонячних променів в кінці зими і ранньою весною, щоб кожен дачник зміг забезпечити своїм вічнозеленим рослинам повноцінний і своєчасний догляд. Як бачимо, всі заходи є достатньо простими для застосування і не вимагають значного вкладення часу та грошових коштів.