Як відомо, робота з якісними садовими інструментами - це наполовину виконана робота. При цьому, кожен елемент, кожен ручний або електричний садовий інвентар має вплив як на якість самої роботи, так і на задоволення від роботи з таким інвентарем. Обприскувач для дачі - не виняток. Як же правильно вибрати оприскувач для виконання необхідних садових робіт? Якими критеріями і технічними характеристиками керуватися при виборі? Про все далі в статті.

Як вибрати обприскувач: корисні поради та рекомендації

  • Матеріал корпусу. Важливо вибирати обприскувач з легкого міцного пластику. Крім того, пластик повинен бути стійким до впливу морозу і ультрафіолетового випромінювання. Також важливо, щоб матеріал корпусу обприскувача був прозорим, щоб була можливість контролювати кількість робочої рідини в ньому. Також не зайвими будуть відмітки про кількість літрів в обприскувачі.
  • Вудка обприскувача. Це є практично основним робочим інструментом обприскувача, який кріпиться до обприскувача за допомогою шланга. Багато виробників роблять такий шланг довгим, а вудку короткою, але це не зовсім вірно. Краще вибирати обприскувач з телескопічною вудкою (коли можна регулювати довжину робочої вудки за допомогою механізму висунення). Оптимальна довжина вудки - півтора метра. У той же час шланг не повинен бути занадто довгим або коротким - його довжина просто не повинна сковувати рухи під час роботи з обприскувачем.
  • Комплектація. При виборі обприскувача для дачі, варто звертати увагу на його комплектацію. Різноманітні додаткові деталі можуть здорово полегшити дачні роботи. Так, наприклад, спеціальне невелике сито для обприскувача, яке необхідно вставляти в горловину обприскувача, допоможе фільтрувати робочу рідину. Це добре і для самих рослин, і для шланга та вудки обприскувача. Промити корпус від можливого осаду або сміття значно легше, ніж дрібні деталі обприскувача.
  • Запобіжний клапан. Важливо, щоб на цій деталі були спеціальні позначки, які будуть показувати рівень тиску - низький, нормальний, вище норми.
  • Бак-насос. Дана деталь кріпиться безпосередньо на горловину обприскувача (в разі якщо це помповий обприскувач) для дачних робіт.
  • Обсяг обприскувача для дачі. Головне розуміти, що один обприскувач не зможе вирішити всі завдання в садівництві та городництві. Найчастіше необхідно мати кілька різних варіантів даного дачного інвентарю з різним об'ємом. Так, для виконання невеликих обприскувальних робіт на ділянці (коли треба обробити одну або кілька невеликих рослин) найкраще використовувати звичайний пульверизатор невеликого обсягу - з його допомогою можна буде досить легко і швидко вирішити будь-яку локальну проблему. Також, для роботи з гербіцидами краще мати окремий обприскувач, щоб уникнути негативного впливу залишків робочої рідини на культурні рослини при подальшій роботі з тим же обприскувачем. Для роботи з великим і зрілим садом, досвідчені садівники рекомендують використовувати обприскувачі об'ємом не менше 10, а краще 15 літрів. З таким об'ємним обприскувачем можна буде обробити всю ділянку за один підхід. Але варто розуміти, що при роботі з великим об'ємом рідини, тиск може падати, тому може знадобитися періодично підвищувати тиск за допомогою підкачки. Є також спеціальні важельні обприскувачі великого обсягу, які можна одягати на спину як рюкзак і за допомогою невеликого важеля, рухом однієї руки, збільшувати робочий тиск (такі обприскувачі є як для лівої робочої руки, так і для правої - звертайте увагу де розташований важіль при покупці такого виду обприскувача для дачі!). Варто також згадати бензинові обприскувачі, які оптимально використовувати на великих територіях - вони важкі, вони дорогі і вони дозволяють обприскувати великі обсяги рослин по всій висоті з дальньої відстані.

У даній статті ми розглянули важливе питання - як вибрати обприскувач для дачі, розібрали основні технічні моменти і нюанси, на які варто звернути увагу при виборі даного дачного інструменту. Які ще дачні інструменти варто придбати для виконання різних робіт і де краще купити садовий інвентар можна дізнатися перейшовши за вказаними посиланнями. Бажаємо всім гарного дачного сезону і підвищеної врожайності на ділянці!