Сучасна дача вже давно перестала асоціюватися тільки з грядками овочів та фруктів, сьогодні це, в першу чергу, відпочинок в оточенні мальовничої зелені - дерев, кущів, клумб. В арсеналі дачника безліч варіантів декору своєї ділянки і кожен господар і, особливо, господиня дачі, прагнуть зробити свою ділянку доглянутою та красивою, що є затишним місцем для відпочинку всієї сім'ї. За допомогою сучасних систем автоматичного поливу зробити це досить просто, адже правильно налаштований автополив буде поливати всі зелені насадження навіть тоді, коли господарів немає вдома. Однак перш ніж поливати, рослини необхідно посадити. Так які рослини посадити у себе на дачі, щоб територія палала мальовничими фарбами та ароматами якомога довше? У цій статті розглянемо цікаві ідеї та варіанти рослин і кущів, які можна вирощувати у себе на дачі.

Які кущі та рослини посадити на дачі: цікаві ідеї та корисні поради

  • Калина. Цей кущ - природний індикатор погоди. По тому, коли цвіте калина можна зрозуміти, коли висаджувати інші рослини в саду. Про користь і оригінальний смак ягід калини всім відомо ще з дитинства, так що такий кущ на дачі однозначно займе своє почесне місце. Крім того, доглядати за калиною зовсім не важко, головне, обрізати та поливати рослину. Про те, як правильно обрізати декоративні кущі можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Жасмин. Цей декоративний кущ порадує неймовірним ароматом і видом своїх квіток по всій ділянці, а також прикриє від небажаних поглядів. Якщо на дачній ділянці немає великого триметрового паркану, а тільки сітка, то кущ жасмину може стати справжньою природною огорожею. Жасмин прекрасно розростається, не вимагаючи складного догляду за собою. А білі красиві квіти жасмину можна висушувати і додавати в чай ​​- ароматні спогади про дачний сезон неодмінно зігріють холодними зимовими вечорами.
  • Ромашки. Красиві невибагливі рослини, які прекрасно ростуть біля огорожі, басейну або альтанки - всюди, де необхідно заповнити простір культурними насадженнями. Садові ромашки дуже невибагливі, досить їх одного разу посадити і вони будуть прекрасно рости на відведеній для них території щороку.
  • Хоста. Сортів цієї рослини дуже багато, так що на дачі можна посадити різноманітні види хости, наприклад, вздовж паркану, навколо сходів, неподалік від жасмину - хоста гармонійно впишеться у будь-яку дачу.
  • Лілейник. Ця рослина має неодмінно прикрашати будь-яку клумбу. Вона створює відчуття, ніби поруч знаходиться ставок. Дуже невибаглива квітка, яка дає багато зелені і красиві квіти. Оскільки лілейник дуже любить воду, його можна посадити неподалік криниці або декоративної водойми, якщо така є на дачі. Разом вони будуть створювати казкову атмосферу, яка неодмінно сподобається дітям. Про те, як грамотно і раціонально організувати дитяче дозвілля на дачі дізнайтеся в статті за посиланням.
  • Спірея. Яскраві кущі спіреї дуже добре уживаються з хостами. Цей кущ - яскравий представник найневибагливіших дачних рослин, яку досить посадити лише один раз, а далі просто милуватися її красою і тим затишком, який вона створює навколо себе.
  • Дерен. Це найпопулярніший декоративний кущ, який висаджують уздовж забору, а іноді і замість нього. Ця рослина досить швидко розвивається, вимагаючи при цьому, нескладного догляду. За допомогою стрижки, можна формувати будь-яку форму куща дерен, створюючи необхідну зелену картинку навколо своєї дачі. Можуть виростати на метр і більше у висоту. Висаджуючи цю рослину на своїй дачі, пам'ятайте, що цей кущ потребує багато простору.
  • Барбарис. Даний кущ також є відмінним варіантом для посадки уздовж паркану. Він не тільки створює оригінальну природну огорожу з червоним відтінком, а й робить її більш безпечною, адже кущі барбарису досить колючі, що додатково захищає від усіх ворогів (як тварин, так і людей), які захочуть залізти на дачну територію. Вибираючи місце для цього декоративного куща варто пам'ятати, що барбарис любить сонце, але не любить вітер. До слова, додаткового поливу барбарис не вимагає, йому дійсно досить сезонної дощової води.

Ми перерахували лише невеликий перелік рослин і кущів, які слід посадити на дачі, щоб без зайвого клопоту створити на своїй ділянці затишну атмосферу, в яку завжди захочеться повертатися після метушні галасливого міста. Головне, вчасно встановити системи автоматичного поливу, щоб усі зелені насадження отримували необхідну вологу, поки Ви перебуваєте в місті. Наші фахівці допоможуть підібрати необхідне обладнання і, при необхідності, нададуть допомогу в установці обраної системи.