Новий Рік є одним з найулюбленіших свят в різних куточках світу. При цьому дорослі чекають цього свята не менше, ніж діти. Часто саме від дорослих залежить те, як проведуть новорічні свята маленькі члени суспільства. Про те, як підготуватися до Нового Року в будинку, де є діти, можна дізнатися в статті за посиланням. Адже дуже важливо забезпечити не тільки новорічний затишок в святкові дні, а й не забути про дитячу безпеку в цей період. У кожній країні є свої унікальні новорічні традиції - смішні, незвичайні, дивні, веселі, милі... У цій статті ми розглянемо найцікавіші традиції святкування Нового Року в різних країнах світу.

ТОП 10 новорічних традицій у різних країнах світу

Ні для кого не секрет, що в кожній країні є свої особливі традиції святкування самого масштабного щорічного свята. І що є добре і звично для жителів однієї країни, може бути дивним і неприйнятним для іншої. У багатьох європейських країнах прийнято прикрашати штучну ялинку і ховати під нею подарунки рідним і близьким, робити один одному сюрпризи і переодягатися в різних казкових персонажів. До таких традицій звикли і жителі нашої країни. А які незвичайні новорічні традиції є в інших країнах нашої планети? У цій статті розглянемо десять найцікавіших з них.

  1. Новорічні традиції в Данії. У новорічну ніч існує традиція вставати на стілець і стрибати з нього. Данці вірять, що таким чином вони встрибують в січень нового року, але не просто встрибують, а відганяють цим рухом злих духів року, що минає. З цією метою жителі Данії також розбивають старий посуд, який зберігали протягом року. Розбивати старі тарілки і чашки прийнято на порозі будинку друзів або близьких родичів. Вважається, що чим більше осколків старого посуду є біля входу в будинок в новорічну ніч, тим багатші його жителі на друзів.
  2. Новорічні традиції в М'янмі. У цій багатонаціональній державі Азії, Новий Рік потрапляє на самий жаркий період року, тому їх новорічні традиції багатьом можуть здатися дивними - вони запасаються великою кількістю води, відер і різноманітних поливальних шлангів, щоб напередодні свят поливати водою кожного зустрічного. Також на вулицях країни влаштовують видовищні перетягування каната під гучні веселі крики і вигуки глядачів. А для того, щоб посилити новорічний галас на вулиці, жителі М'янми спеціально стукають по порожніх бляшаним банкам або розбивають посуд.
  3. Новорічні традиції в Панамі. Новий Рік в цій країні тісно пов'язаний з вогнем - тут прийнято спалювати опудала знаменитих особистостей. Однак проводять жителі Панами цей новорічний ритуал не з лихим наміром, в навпаки, щоб захистити загальних улюбленців від неприємностей, адже в опудало вони вкладають всі проблеми і хвороби року, що минає.
  4. Новорічні традиції в Чилі. Запеклі чилійці напередодні Нового Року відправляються на узбережжя, щоб під феєрверки і гучну музику зустріти майбутній рік у воді.
  5. Новорічні традиції в Австралії. Всім відомо, що саме австралійці першими зустрічають це свято на нашій планеті. Однак припадає він в Австралії на літній сезон року. Рівно о дванадцятій годині всі новорічні вечірки в Австралії припиняються, а настає час шуму - всюди звучать гудки, сирени, машини, дзвін, гучні вигуки і багато іншого. Саме так австралійці зазивають Новий Рік. Крім того, всі з радістю вітають один одного і дарують оригінальні подарунки. ТОП 10 ідей для подарунків до Нового Року можна знайти в статті за посиланням.
  6. Новорічні традиції в Японії. Про настання Нового Року в Японії сповіщає дзвін 108 дзвонів. Згідно буддизму, людину обтяжує 6 основних вад, кожна з яких має всі 18 відтінків. Так, японці вірять, що кожен удар дзвону звільняє їх від кожної такої напасті. По закінченню останнього удару, японці лягають спати і прокидаються вдосвіта, щоб зустріти Новий Рік з першими променями сонця.
  7. Новорічні традиції в Італії. Зустрічати Новий Рік в Італії прийнято в одязі з елементами червоного кольору - це може бути червона сукня, костюм, блузка, звичайні шкарпетки або нижня білизна. Головне, наявність червоного елементу вбрання, адже саме червоний колір в Італії символізує удачу і везіння, які всі так жадають на порозі Нового Року. Це також пояснює той факт, що головний персонаж Нового Року одягнений в червоний колір.
  8. Новорічні традиції в Болгарії. У цій країні прийнято гасити світло, коли на годиннику б'є дванадцять. Саме в темряві під бій курантів настає традиційний новорічний час для поцілунків. До слова, в Болгарії на Новий Рік цілуються всі і з усіма - така традиція! Після цього, господині розрізають святковий пиріг з сюрпризами. В якості сюрпризу в шматку пирога можна отримати троянду або гроші. Перша символізує любов в Новому Році, а другі - багатство.
  9. Новорічні традиції в Шотландії. Головний символ новорічного свята в цій країні - вогонь, який виганяє злих духів і освітлює Новий Рік. З цією метою по всіх містах Шотландії в новорічну ніч проводять факельні ходи, а у всіх будинках горять каміни та свічки.
  10. Новорічні традиції в Перу. У цій дивовижній країні Південної Америки в новорічну ніч панує справжня екстремальна атмосфера - жителі Перу традиційно влаштовують масові бійки, вони із задоволенням б'ють один одного в рамках оригінального новорічного фестивалю. За допомогою силових ударів, місцеві жителі хочуть залишити в році, що минає, свої погані думки і негативні емоції. Також в Перу є ще одна дивовижна новорічна традиція - обійти свій квартал з валізою в руках, щоб відправитися в цікаву подорож в новому році.

Ось такі незвичайні та дивні новорічні традиції існують в різних куточках нашої планети. На території нашої країни головним атрибутом Нового Року є новорічне дерево та Дід Мороз. При цьому пишна зелена штучна ялинка є головним символом новорічних зимових свят. Великий вибір новорічних дерев представлений на сайті нашого інтернет-магазину "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". Вибирайте своє дерево та створюйте свої сімейні новорічні традиції!