У листопаді та грудні можна посадити грядки з корисними овочами! Не знали? Далі в статті розповідаємо, що можна посіяти на зиму і як це правильно зробити. Безумовно, підзимовий посів - це завжди ризик, адже далеко не всі посіви можуть витримати мінусові температури, набагато простіше сіяти все навесні. Однак у підзимових посівів є ряд своїх переваг, а саме:
- Рання врожайність посівів (в середньому, зимові посіви дають на два-три тижні урожай раніше, ніж весняні посіви);
- Підзимові посіви проходять природний відбір - насіння, яке зможе перенести зиму і зійде навесні, буде набагато стійкіше і сильніше своїх весняних побратимів і зможе дати кращу врожайність. Іншими словами, насіння проходить природне загартовування, щоб стати міцнішим;
- Насіння отримує і накопичує за зиму природну вологу, яка їм дуже знадобиться навесні, коли необхідних опадів мало. У разі зовсім вже посушливої весняної погоди, рекомендується налаштувати крапельний полив. Вибрати набір крапельного поливу можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ" - у нас представлені якісні набори для поливу за оптимальними цінами, крім того їх легко встановити і налаштувати на ділянці своїми руками;
- Сходи, які з'являться після підзимового посіву, будуть досить загартованими, а значить зможуть перенести будь-які заморозки, які часто трапляються навесні в наших краях. Після весняних заморозків насіння, посіяне навесні, часто пропадає, а ось зимові посіви переносять їх добре.
Що можна посіяти на зиму?
- Зелень і велику різноманітність салатів. Із зелені під зиму особливо добре сіяти щавель, шпинат і кріп;
- Озимий часник;
- Редис різних сортів - важливо підібрати сорт на свій смак;
- Ранні сорти томатів;
- Пастернак;
- Моркву і буряк. Моркву рекомендується сіяти тоді, коли земля вже покриється невеликою скоринкою заморозків.
Подзимові посіви: основні правила посадки насіння на зиму
- Найголовніше правило - це якість насіння. Не варто економити на насінні для посіву під зиму, так як від його якість дуже залежить схожість. Вибирайте перевірених виробників і перевірені торгові точки.
- Кількість насіння. Вибираючи насіння для посіву під зиму, важливо вибирати необхідну кількість насіння - його повинно бути в два рази більше бажаного. Тобто, розраховуючи свої весняні грядки і підраховуючи необхідну кількість насіння для посіву під зиму, множте отриману кількість в два рази. Це важливо, тому що частина насіння все одно не перезимує. Більша кількість дає якусь гарантію отримання гарної схожості після підзимового посіву. Про те, як проводити підзимовий полив можна дізнатися в статті за посиланням.
- Сіяти необхідно густіше звичайного. Якщо так трапилося, що все посіяне насіння добре зійшло, це не проблема - сходи можна буде легко розсадити.
Підзимові посіви: порядок дій
- Правильно вибрати грядки. А місце потрібно вибирати таке, що добре освітлюється сонцем, в ньому не повинен затримуватися сніг і волога. Грунт на грядках для підзимових посівів повинен бути родючим і досить пухким. Так, перед посівом місце під грядки необхідно добре перекопати і видалити всі бур'яни. Про те, як можна боротися з бур'янами на своїй ділянці ми писали раніше за посиланням. На підготовленому грунті необхідно зробити борозенки і прикрити їх плівкою, щоб дощі не розмили борозенки до того моменту, як буде проведено підзимовий посів.
- Позначити грядки з насінням. Бувалі дачники і городники рекомендують підписувати всі посіяні під зиму грядки, щоб навесні "не заблукати" в ранніх сходах. Як показує практика, сподіватися на свою пам'ять не доводиться.
- Прикривати посіяні грядки необхідно сухою родючою землею. Найкраще таку землю викопати на городі заздалегідь, заховати в мішки і залишити в теплому місці до використання. Оптимально - в сараї або іншому господарському приміщенні.
- Далі необхідно отримані підзимові грядки прикрити - це вбереже їх від пошкодження тваринами. Прикрити підзимові посіви можна хвоєю, сіном, ялиновим гіллям, опалим листям або агроволокном. Щоб укривний матеріал не розносило вітром, необхідно закрити його всілякими палицями, гілками тощо. Можна використовувати гілки, що залишилися після осінньої обрізки саду.
- Поливати підзимові посіви немає необхідності. Більш того, полив може навіть нанести шкоду. Довіртеся природі, вона сама зробить все найкращим чином. А ось з приходом весни, необхідно заздалегідь підготувати все необхідне для організації автоматичного поливу. Вибрати й купити зрошувачі для поливу можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ".
- З настанням весни, укривний матеріал підзимових грядок необхідно прибрати і чекати перших сходів. І нехай цей врожай буде особливим!