В арсеналі сучасних дачників та городників багато засобів, які допомагають вирощувати різноманітні культурні рослини, отримувати багатий урожай з року в рік і доглядати за ділянкою без великих витрат часу і сил. Сьогоднішня сільськогосподарська промисловість і городництво - це зовсім не те ж саме, що було 10,20,30 і тим більше 100 років тому. Сьогодні ми маємо системи автоматичного поливу і ультраміцні поливальні шланги для ручного поливу, агроволокно і агротканину різної щільності і кольору для вирішення різних завдань, зручні садові інструменти, а також спеціальні хімічні засоби - пестициди. Все це робить сільськогосподарські роботи більш продуктивними. Далі в статті розглянемо основні моменти, пов'язані з пестицидами і їх застосуванням, які повинен знати кожен, хто так чи інакше пов'язаний з вирощуванням культурних рослин.

Що таке пестициди?

У багатьох саме слово пестициди асоціюється з чимось дуже негативним, що погано впливає і на навколишнє середовище взагалі, і на людину зокрема. Але мало хто насправді розбирається в цьому питанні і правильно інтерпретує дане поняття. У цій статті ми розглянемо, що таке пестициди, які бувають пестициди, наскільки вони реально шкідливі для людини і як їх оптимально застосовувати на звичайному городі.

Пестициди - це такі хімічні сполуки, які є отрутами для певних живих істот. Найчастіше такі хімічні засоби використовуються в сільському господарстві і агрономії для боротьби з бур'янами, різними хворобами у зелених насаджень або ж для боротьби з різними шкідниками культурних рослин. Таким чином, під пестицидами ми розуміємо велику групу хімічних засобів, які так чи інакше допомагають всім дачникам і фермерам вести свою сільськогосподарську діяльність, вирішуючи основні проблеми, які виникають при вирощуванні культурних рослин. Так, всі пестициди ділять на три основні групи - гербіциди, інсектициди та фунгіциди. Поговоримо про всі види більш докладніше.

Гербіциди - реальна допомога в боротьбі з бур'янами

Для того, щоб виростити поле будь-якої культурної рослини, останнім доводиться брати участь в нелегкій боротьбі з бур'янами. Боротьба відбувається за сонячне світло, за поживні елементи, за зволоження тощо. І якщо їм не допомагати в цій боротьбі, то невідомо чи зможуть культурні рослини встояти. Це особливо актуально для великих сільськогосподарських полів.

Інсектициди - унікальні помічники в боротьбі зі шкідниками

Існує велика кількість комах, здатних завдати значної шкоди культурним насадженням - покусати листя, повністю винищити живу культуру та іншими способами перешкодити зростанню багатого врожаю. Раціональне використання спеціальних засобів допоможе легко впоратися з цією проблемою.

Фунгіциди - допомагають в боротьбі з хворобами культурних рослин

Рослини, як і будь-які живі істоти, в будь-який момент можуть захворіти. Хвороби рослин, в основному, викликають різні гриби. З метою профілактики та лікування рослин від різних захворювань і були розроблені хімічні засоби під назвою фунгіциди.

Що потрібно знати про пестициди: основні дані та корисні рекомендації

  • Пестициди впливають на біологічні реакції - вони можуть їх змінювати або припиняти. Внаслідок такого впливу, кожен конкретний біологічний організм змінює свою дію - або він перестає розмножуватися, або перестає рухатися, або перестає харчуватися і гине.
  • Всі пестициди можна умовно розділити на хімічні засоби системної і контактної дії. Перші здатні проникнути в будь-яку частину організму, на який вони покликані впливати. При цьому не важливо через яке місце потрапляє пестицид, його дія все одно поширитися на весь організм. Друга група пестицидів - пестициди контактної дії, здатні впливати на організм тільки в місці контакту з ним - там де пестицид було нанесено.
  • Пестициди можна наносити як на насіння, під час посіву рослин, так і на будь-якому етапі їх росту. Для цього існують різні засоби в кожній групі пестицидів. Тому важливо правильно вибирати пестициди і застосовувати їх відповідно до інструкції. При можливості, в звичайному дачному господарстві завжди варто віддавати перевагу пестицидам контактної дії - вони найменше впливають на організм людини.

Варто зауважити, що поява в сільському господарстві пестицидів значно збільшила врожайність і якість отриманого врожаю. З урахуванням того, що людство постійно збільшується, а родючість грунту навпаки - постійно зменшується, вирощування багатьох культурних рослин було б неможливим без спеціальних хімічних помічників. Головне, правильно підходити до питання вибору пестицидів і їх застосування на ділянці. А якщо дачна ділянка невеликого розміру, то впоратися з бур'янами допоможуть прості способи без використання спеціальних засобів - про це можна докладніше дізнатися за посиланням.