Дача збирає людей з великих міст на всі вихідні та свята вже починаючи з кінця зими. А ближче до літа, жителі мегаполісів мріють про дачні вихідні кожен раз сидячи в жарких і галасливих офісах. А все тому, що людей тягне до природи, а в генах закладена любов до землі і земляних робіт. А щоб дача стала улюбленим місцем відпочинку для великої родини, необхідно трохи попрацювати, доклавши фантазії і сил, або скориставшись послугами професійних дизайнерів. В даній статті поговоримо про те, як зробити дачу і свою дачну ділянку максимально комфортною і затишною для відпочинку в будь-який час року і доби.

Як створити затишок на дачі: ТОП 10 найкрасивіших ідей для натхнення

  1. Садові меблі. Сучасні садові меблі можуть бути виготовлені з різноманітних матеріалів. Популярними на сьогоднішній день є штучний і натуральний ротанг, дерево, пластик, лоза. Максимального затишку додадуть ділянці крісла-качалки, крісла-кокони (рекомендуємо відразу вибирати двомісні моделі), різноманітні лежаки, дивани, і, звичайно, столи та стільці. Також відмінним рішенням для створення затишного відпочинку є різноманітні гамаки, які можна розвісити між деревами для обіднього сну і спостереження за природою.
  2. Освітлення. Грамотно продумане освітлення дачної ділянки допоможе зробити її не тільки затишною, але і досить романтичним місцем відпочинку у вечірній час. З цією метою в будівельних магазинах можна вибрати оригінальні ліхтарі, вуличні світильники, лампи. А велика різноманітність дизайнерських моделей допоможе підібрати необхідний варіант для будь-якої дачі. Головне, на етапі установки освітлення на ділянці, продумати його по всій території - так, щоб не залишалося "темної зони". Для економії можна облаштувати вимикачі таким чином, що включаючи один освітлювальний прилад, одночасно вимикався попередній. Сонячні невеликі ліхтарики стануть відмінним економічним рішенням для освітлення доріжок в нічний час.
  3. Зручне підсобне приміщення. Щоб на дачі було комфортно відпочивати і працювати, важливо, щоб всі необхідні предмети (садовий інвентар, лійки, шланги, табуретки та інше) завжди були в легкому і швидкому доступі. Для цього вкрай необхідно облаштувати господарське приміщення на ділянці з різноманітними полками, ящиками, кошиками та іншими ємностями для зберігання речей. Тут також можна розмістити аптечку швидкої допомоги при пошкодженнях шкіри. Про те, як зібрати дачну аптечку, які бувають види дачної аптечки і які ліки варто покласти в кожну з них дізнайтеся тут.
  4. Зона барбекю. Бажано заздалегідь передбачити постійне місце для приготування їжі на вогнищі. Ідеально, якщо таке місце буде знаходитися під навісом. Одне постійне місце - це завжди зручніше, ніж кожен раз, при бажанні приготувати шашлики, діставати мангал, облаштовувати столик для кухонних предметів тощо. Так і бажання готувати може пропасти за всіма цими клопотами. Добре, якщо є можливість облаштувати повноцінну піч або барбекю, проте не варто засмучуватися, якщо такої можливості немає - завжди можна змайструвати щось невелике, але не менш оригінальне і зручне для приготування смачної їжі на своїй дачі.
  5. Дитячий майданчик. Це абсолютно необхідна зона для кожної дачі, де хоч зрідка бувають діти. Гойдалки, пісочниця, шведська драбинка з металу, батути, велика дошка для малювання крейдою і багато іншого. Все це приладдя для ігор можна як купити в готовому варіанті, так і змайструвати своїми руками з підручних засобів. Головне - бажання і трохи вільного часу. Саме часу найчастіше не вистачає всім дорослим, але виділивши його на облаштування дитячої ігрового зони один раз, Ви на багато років забезпечите своїм дітям безпечне і цікаве дозвілля на дачі. Більше ідей про те, чим зайняти дітей на дачі дізнайтеся в статті за посиланням.
  6. Оригінальні квітники. Не секрет, що саме квіти є окрасою будь-якого приміщення, будь-якої ділянки. Тому господині сучасної дачі так багато часу і сил приділяють не тільки грядкам корисних овочів та фруктів, а й створенню оригінальних клумб і квітників. Створити клумбу можна в старій покришці, тазику, спеціальних горщиках, старій ванні, капелюсі або навіть в багажнику велосипеда. Ідей для таких клумб більш ніж достатньо.
  7. Красиві декоративні кущі. Крім квітів, відмінним рішенням для дачі є різноманітні декоративні кущі, які можуть служити живоплотом і захистом від сусідських очей, додатковим захистом від злодіїв і недоброзичливців (якщо вибирати кущі з шипами), а також "ароматичною лампою" протягом усього дачного сезону. Головне, правильно вибрати кущі для посадки і забезпечити їм належний догляд.
  8. Багатофункціональна альтанка. Місце для захисту від сонця, комарів і мошок, місце для просушування врожаю, дрібних дачних робіт, місце для сімейних обідів, читання книг тощо. Альтанка є невід'ємною частиною затишної дачі.
  9. Текстиль. Штори і фіранки, скатертини і подушки, пледи і ковдри - різноманітні предмети з текстилю додадуть додаткового затишку будь-якій дачі і дачній ділянці.
  10. Басейн, водойми, літній душ. Що може бути приємніше, ніж зануритися в літню спеку в воду? До слова, це не тільки приємно, але і корисно, адже вода відмінно захищає організм від перегріву на сонці. Тому дуже бажано продумати на дачі таке місце, де можна буде охолодитися в воді у будь-який час. Це може бути надувний або повноцінний басейн будь-якого розміру, літній душ, невеликий саморобний ставок та інше.

У цій статті ми розглянули лише невелику частину ідей і варіантів, які допоможуть вдохновити всіх бажаючих на створення затишної атмосфери для відпочинку на своїй дачі. Однак не варто забувати, що для того, щоб зробити дачу затишною, необхідно подбати не тільки про дозвілля, а й про те, щоб максимально спростити дачні роботи і турботи. В цьому покликані допомогти різноманітні сучасні помічники - автоматичний полив, садові інструменти і агроволокно. Купити перераховані матеріали можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". Ми пропонуємо своїм покупцям тільки якісні товари від перевірених виробників. Здійснюємо швидку доставку по Києву та Україні. Щиро бажаємо всім відвідувачам магазину комфортної роботи і довгоочікуваного відпочинку на своїй затишній дачі!