Полуниця - соковита і корисна ягода, яку однаково люблять як дорослі, так і діти. Вона сама по собі є відмінним корисним перекусом, а також може служити основою для різноманітних десертів; добре піддається заморожуванню і сушінню, дозволяючи отримувати величезну кількість корисних речовин круглий рік. Саме тому, на кожному городі, дачній ділянці і фермерському господарстві неодмінно є грядки або плантації з цією чудовою ягодою. Як правильно вирощувати полуницю? Як доглядати за полуницею навесні і влітку? Як і чим її обробляти? Про вирощування полуниці можна говорити і писати багато, адже з кожним роком технології з вирощування цієї ягоди максимально оптимізуються, змінюються, покращуються. У цій статті ми лише коротко торкнемося питання про те, як доглядати за посівами полуниці в весняно-літній період, зупиняючись лише на основних моментах.

Догляд за полуницею: важливі моменти та рекомендації

  • Розпушування та підгортання. На початку весни, після того як зійде сніг, необхідно розпушити грунт на грядках з полуницею - це допоможе максимально зберегти вологу, яка накопичилася в землі за зимовий період. Підгортання також дуже корисно для розвитку цієї ягоди. Підгортання створює необхідну борозенку для подальшого поливу. Оптимально проводити розпушування і підгортання полуниці за допомогою невеликих садових інструментів, купити які можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ" за посиланням.
  • Повноцінний полив. Поливати полуницю під час плодоносіння необхідно дуже рясно - так, щоб повністю промок кореневий шар рослини. Це становить приблизно 25-30 см в глибину. Краще поливати рідше, але глибше. Якщо ж поливати часто, але не сильно - так, що верхній шар рослини буде постійно перебувати у волозі, це може просто привести до загнивання ягід, в той час як коріння не отримуватиме необхідної вологи. З поливом допоможе впорається правильно підібраний і налаштований автоматичний полив.
  • Підживлення. Удобрювати полуницю рекомендується весь ранній весняний період, до початку цвітіння. Оптимально використовувати весняні мінеральні комплексні добрива для полуниці. Весняна підгодівля забезпечує рясне цвітіння і рясний урожай. Під час плодоношення полуницю краще нічим не удобрювати, а після закінчення плодоношення - краще підібрати органічні добрива.
  • Обробка пестицидами. Якщо при вирощуванні полуниці Ви використовуєте різні пестициди, то кінець травня - це останній час, коли можна обробляти полуницю. В такому випадку до початку цвітіння всі хімічні препарати зроблять своє діло і до початку цвітіння розпадуться на нешкідливі для людини компоненти. Все, що потрібно знати про пестициди дачникам і садівникам можна знайти в статті за посиланням.
  • Вуса. Найкращий посадковий матеріал дає дворічна полуниця. В кінці травня - на початку червня ягоди починають випускати свої вуса, які можна укоренити і отримати більшу кількість розсади полуниці. Пам'ятайте, що полуниця не може одночасно давати хороший врожай і випускати вуса з подальшим укоріненням нових кущів. Тому варто заздалегідь зробити вибір, що важливіше в цьому сезоні - отримати багатий урожай або хорошу розсаду. Якщо розсаду, то більшість квіток необхідно видаляти, а всім вусам допомагати вкоренитися за допомогою невеликого поглиблення. Якщо ж на даному етапі важливіше отримати соковиті ягоди полуниці в великій кількості, то необхідно всі вуса обрізати. До слова, саджанці полуниці вкорінюються приблизно протягом одного місяця. Відокремлювати від материнського куща новий саджанець необхідно тільки після того, як він добре вкоренитися.
  • Мульчування. Завдяки правильно організованому мульчуванню грядок з полуницею, бур'яни ростуть гірше, волога випаровується менше і зберігається краще. Мульчувати полуницю можна за допомогою сіна, скошеної трави, а також сучасного агроволокна. Більшість фермерів, які займаються полуницею в промислових масштабах, мульчують ягідні кущі саме за допомогою агроволокна. Крім всіх важливих плюсів, які забезпечує будь-яке мульчування, агроволокно допомагає зберегти ягоди полуниці чистими в будь-яку дощову погоду.

Як бачимо, догляд за полуницею навесні і влітку може дещо відрізняється, але основні принципи залишаються незмінними. Доглядати за полуницею нескладно і недорого, а нагородою за працю стануть сезонні ароматні ягоди, які допоможуть наситити організм корисними речовинами на цілий рік! Більше про вирощування полуниці можна дізнатися тут.