Новий Рік - затишне сімейне свято, оповите сюрпризами, подарунками, смакотою і різноманітною святковою мішурою. Не останнє місце на святі займає новорічна ялинка, на яку, за традицією, щороку треба вішати одну стару і обов'язково одну нову іграшку. У деяких будинках стоять гарні сучасні штучні ялинки, без хвойного аромату, але вічнозелені та ошатні красуні. В деяких будинках віддають перевагу живим невеликим сосенкам і смерекам, які через пару тижнів відправляються на смітник, створюючи не найприємніше видовище, особливо для садівників, які розуміють скільки праці і сил коштує вирощування таких дерев. Оптимальним варіантом прикраси приміщення на Новий Рік може стати жива новорічна ялинка в горщику.

Жива новорічна ялинка в горщику: основні плюси

  • Можна надавати будь-яку форму і висоту за допомогою регулярної обрізки;
  • Жива ялинка в горщику - це вічнозелена прикраса будинку і ділянки не тільки в зимовий період, а й цілий рік;
  • Справжній хвойний аромат в новорічні свята, який ніколи не замінить штучний ароматизатор, спеціальні свічки або невеликі гілочки розкладені по дому.

Жива новорічна ялинка в горщику: основні правила

  • Купувати таку ялинку необхідно в перевіреному садовому центрі, не варто довіряти випадковим продавцям;
  • Вибираючи ялинку в контейнері для будинку, пам'ятайте, що при належному догляді таке дерево може простояти в горщику не більше двох-трьох років, так як йому потрібен простір, тому через кілька років необхідно буде пересадити дерево в грунт;
  • Замість ялинки, в якості новорічного дерева, можна вибрати інші карликові види хвойних дерев в горщику, а саме: туї, ялівці, тиси та інші. Великий асортимент допоможе підібрати новорічне живе дерево, яке буде прикрашати будинок не один сезон;
  • При виборі живого новорічного дерева в горщику, замість штучної зеленої ялинки, звертайте увагу на його зовнішній вигляд - підбирайте форму і висоту дерева, оптимальні для приміщення в даний момент; хвоя дерева повинна бути яскрава і насичена. Далі відповідне дерево необхідно дістати з контейнера, щоб оглянути його кореневу систему. Наявність дрібних світлих корінців говорить про те, що рослина себе добре почуває і коренева система працює відмінно;
  • Після покупки живої ялинки рекомендується пересадити дерево у більшу ємність, щоб забезпечити йому максимальну стійкість всередині приміщення. Майте на увазі, що при пересадці необхідно зберегти цілісність земляного кома - для цього достатньо вийняти дерево з горщика, перенести його "як є" в іншу ємність, а вільний простір засипати спеціальним субстратом для хвойних рослин;
  • Будь-яке вічнозелене хвойне дерево має зимувати при температурі не більше 10 градусів - отже, після покупки, не можна заносити дерево відразу в тепле приміщення. Найкраще заздалегідь підібрати оптимальне приміщення, в якому температура буде не нижче 0 і не вище 10 градусів. Це може бути лоджія, балкон засклений, сарай, гараж тощо. Тримати в такому приміщенні ялинку необхідно буде до самих свят.
  • Пам'ятайте, що хвойна рослина при температурі вище 10 градусів може подумати, що почалася весна і треба терміново починати рости. Звідси головне завдання - не допустити передчасного росту. Це можна забезпечити короткочасним перебуванням новорічного дерева в теплому приміщенні. Тобто, заносити в тепло (туди, де буде відбувається безпосереднє святкування) тільки на момент самого свята. Більше про те, як доглядати за хвойними рослинами взимку дізнайтеся тут.
  • Вибираючи місце для новорічного живого дерева в контейнері всередині приміщення, віддавайте перевагу місцям, далеким від опалювальних приладів, камінів, батарей і т.д. - вибирайте максимально прохолодні кімнати і частини кімнат.
  • Використовувати для живої ялинки в горщику можна тільки світлодіодні гірлянди, які не нагріваються.
  • Пам'ятайте, що після свят, не можна виносити хвойні рослини з житлового приміщення відразу в мороз - рекомендується розтягнути процес акліматизації до мінусових температур на кілька днів.
  • Хвойне дерево в горщику необхідно обов'язково поливати - не можна допускати пересихання земляної грудки. Оптимально - обприскувати живе новорічне дерево повністю кілька разів на день, так як хвоя постійно випаровує вологу. Вологість в приміщенні повинна бути не менше 50% - можна використовувати спеціальні зволожувачі повітря або різноманітні ємності з водою.

З настанням весни новорічне дерево в горщику можна буде пересадити в грунт - про те, як вирощувати і доглядати за хвойними рослинами в саду можна дізнатися в статті за посиланням.