Сучасна дача - улюблене місце відпочинку для багатьох сімей. Тут пахне зеленню, можна облаштувати басейн будь-якого розміру, організувати приємну прохолоду, виростити грядки корисних овочів, плодові дерева і благородні кущі. За допомогою системи автоматичного поливу догляд за всіма зеленими насадженнями не завдасть багато труднощів, а всі рослини зможуть отримати необхідну вологу навіть під час відсутності господарів дачі. А як же захистити саму дачу від злодіїв і ворогів на час своєї відсутності? Як захистити ділянку, всі будівлі та весь дачний інвентар від крадіжки? У даній статті ми розглянемо прості та корисні заходи, які допоможуть кожному захистити своє улюблене місце відпочинку від зловмисників.

Як захистити дачу від злодіїв: основні засоби захисту

  1. Високий паркан. Оптимально вибирати паркан із захисними елементами, слизький, прямий, без архітектурних малюнків, які можуть допомогти на нього піднятися. Не зайвим також буде посадити декоративні кущі з гострими елементами по периметру паркану (наприклад, шипшину, барбарис, глід та інші). Такі рослини будуть служити і чудовою прикрасою дачної ділянки, і додатковим захистом дачі від злодіїв. Які рослини та декоративні кущі посадити на дачній ділянці можна докладніше дізнатися в статті за посиланням.
  2. Вікна. Проникнення злодіїв на дачу через вікно - найпоширеніше явище, і це не дивно, адже часто господарі дачі мало уваги приділяють захисту вікон. Правильно прибиті цвяхи, решітки, спеціальні кріплення для металопластикових вікон - оптимальні засоби захисту для дачних вікон. Пам'ятайте, що решітки, хай навіть неестетичні - це найефективніший спосіб захистити дачу від проникнення зловмисників через вікна на сьогоднішній день.
  3. Двері. Вхідні двері на дачу бажано вибирати не дерев'яні, а металеві. Крім того, необхідно звертати увагу на довжину кілочок, які тримають раму дверей - чим вони довші, тим надійніші.
  4. Горище. Зазвичай, залізти на дах, а там дістатися до горища - не складно, а через горище прямий шлях в дачний будиночок. Тому варто приділити особливу увагу зміцненню даху, не зайвим буде поставити замок на горище. Оптимально, щоб на горищі не було входу всередину будинку. Сходи, через які Ви звикли потрапляти на своє горище необхідно скласти і заховати, можна навіть у сусідів. Весь цінний дачний інвентар рекомендується тримати саме на горищі.
  5. Встановити сигналізацію. Це, мабуть, самий логічний і зрозумілий захід, який можна організувати на своїй дачі для захисту її від злодіїв. Але далеко не у всіх місцевостях надається така послуга на належному рівні. Також, далеко не всім власникам дачної ділянки охорона може виявитися по кишені. Тому зовсім не зайвим буде встановити додаткові засоби захисту на своїй дачі, щоб захистити її від злодіїв. Про додаткові засоби захисту дачі від злодіїв поговоримо в наступній статті.
  6. Почергове чергування. Якщо Ваша дача знаходиться в несприятливій, з точки зору крадіжок, території, то під час дачного сезону можна домовитися про позмінне нічне чергування з учасниками дачного кооперативу. У цьому чергуванні повинні бути зацікавлені всі місцеві жителі. Добре, якщо черговий матиме транспорт для переміщення по всьому дачному селищу та собаку. Собаки, навіть звичайні дворові, дуже сильно відлякують зловмисників. Поза сезоном, можна також встановити зміну відвідування дачного кооперативу. Так, в кінці осені - напочатку зими можна скласти графік відвідування між усіма членами дачного кооперативу, організувавши, таким чином, відвідання дач щотижня. Це важливо, тому що викликати поліцію на місце крадіжки має сенс тільки в тому випадку, якщо пройшло не більше одного тижня. Крім того, протоптані людиною в снігу доріжки, а також сліди від автотранспорту по дачному селищу створять злодіям ілюзію того, що це часто відвідуване місце відпочинку в будь-який час року.
  7. Автосигналізація - відмінна альтернатива звичайній охоронній сигналізації. Всі жителі великого міста знають, як голосно і нав'язливо може звучати автосигналізація. Але мало хто з дачників знає, що встановити подібний пристрій можна і на власній дачі. Для цього необхідно встановити датчики обсягу біля вікон, а саму сирену - під козирок. Навряд чи хтось захоче займатися крадіжкою під гучний шум автосигналізації.

У цій статті ми перерахували основні заходи захисту дачі від злодіїв, які хоч і дуже ефективні, але не завжди можуть бути реалізовані. Тому в наступному матеріалі ми розповімо про додаткові засоби захисту дачі від злодіїв, які можуть бути реалізовані будь-яким дачником.