Сучасна дача - це затишний і красивий будинок на доглянутій території. Доглянутість будь-якій ділянці, в першу чергу, надає гарний і зелений газон. Які бувають види зеленого газону? Який вид газону вибрати для своєї дачі? Далі в статті докладніше розглянемо основні види газонів, щоб допомогти кожному вибрати найбільш оптимальний варіант для себе.

Види газонів: характеристика та догляд

  • Партерний газон. Даний вид газону можна сміливо назвати королівським, бо він є самим престижним і дорогим газоном, за яким потрібен ретельний і кропіткий догляд. Ледачим дачникам такий вид газону явно не підійде. Партерний газон створюється виключно для декоративних цілей - ходити, а тим більше бігати і стрибати, по ньому не рекомендується. Такий газон розміщується на найкрасивіших і найбільш видних ділянках території - за ним ретельно і постійно доглядають. Місце для такого газону має бути сонячне, а сам майданчик - ідеально вирівняний, не повинно бути підйомів і просідань в землі - це повинна бути дійсно ідеальна поверхня для чудового "зеленого килима". Насіння для партерного газону завжди трохи дорожче і це має своє пояснення - трава повинна бути однорідна, мати дрібні листочки, повільно рости, добре кущитися і не рости високо у височінь. Так, для партерного газону підходить костриця, мітлиця та інші рослини. Для того, щоб створити справжній партерний газон потрібні майстерність, терпіння та праця, а також своєчасно організований автоматичний полив. Купити системи автоматичного поливу можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". Косити партерний газон потрібно досить часто - приблизно один раз в тиждень. При цьому використовувати рекомендується газонокосарку, а не тримери.
  • Звичайний (стандартний) газон. Для посіву підходять найрізноманітніші трави - як узколистні, так і широколисті, головне, щоб вони добре вкорінювалися і досить швидко росли. На такому газоні можна проводити сімейні пікніки, гратися з тваринами і ходити босоніж, так як він стійкий до витоптування - по ньому можна навіть кататися на велосипеді! Найголовніший недолік звичайного газону - всі трави ростуть досить швидко і для того, щоб підтримувати приємний і охайний вигляд стандартного газону, стригти його доведеться один раз в п'ять днів. Також не варто забувати про організацію системи автополиву своїми руками, щоб полегшити рутинний догляд за газоном.
  • Спортивний газон. Даний вид газону повинен дуже добре тримати форму, тобто бути стійким до механічних впливів. Отже, якщо на своїй ділянці Ви любите грати з дітьми в футбол, баскетбол або просто гратися з собакою, варто неодмінно вибрати спортивний вид газону. Для такого газону існують спеціальні суміші трав, які повинні добре вкорінюватися, швидко рости і швидко відновлювати свою форму. Тільки в такому випадку цей газон буде мати презентабельний вигляд на будь-якій ділянці. Якісний і рівномірний автоматичний полив покликаний допомогти доглядати за цим видом газону. Пам'ятайте, що створити самостійно спортивний газон досить складно, тому завжди, коли є можливість, краще звернутися до фахівців, щоб потім не довелося переробляти і перекопувати всю ділянку.
  • Мавританський газон. Цей вид газонів представляє собою суміш трав, серед яких переважають багаторічні злакові культури, а меншу частину займають дикі квітучі рослини. При правильній підготовці мавританського газону, "зелений килим" завжди буде змінювати свій колір на протязі дачного сезону, так як період цвітіння різних рослин буде відрізнятися - серед зеленої трави будуть оберемками рости маки, волошки, ромашки та інші насадження. Обов'язкова умова для мавританського газону - це декоративний вигляд навіть у відцвілих рослин.
  • Лінивий газон. Для цього виду газону висіваються почвопокривні рослини, такі як конюшина, мох, чебрець або повзучі форми ялівцю. Цей вид газону має чисто декоративне призначення - по ньому не можна ходити, його часто використовують на клумбах і квітниках.
  • Рулонний газон. Даний вид газону немає необхідності сіяти на своїй ділянці, так як його вирощують на спеціальних фермах, в певних умовах, а потім згортають в рулони і відправляють на необхідну ділянку. Головна перевага даного газону полягає в тому, що можна буквально за кілька днів повністю перетворити свою дачну ділянку. Перед покупкою рулонного газону варто пам'ятати, що чим менше такий газон проведе в рулонному стані, тим краще. Тому вистилали його рекомендується протягом максимум двох днів після покупки - в такому випадку йому не складе труднощів "ужитися" на новій території. Для догляду потрібно тільки організувати якісний полив і регулярну обрізку.