По всьому світу люди з нетерпінням чекають приходу новорічних і різдвяних свят. Поки діти пишуть листи Дідові Морозу, дорослі мріють про великі зміни і всіляко готуються до свята. В першу чергу, підготовка до свята означає прикраса будинку. Головним атрибутом новорічних прикрас в Україні є новорічне дерево, при цьому хтось надає перевагу штучній ялинці із сучасних матеріалів, а хтось по-старому не сприймає новорічні свята без запаху натуральної ялини або сосни.

Новий Рік - це свято подарунків. Великих і маленьких, оригінальних і зроблених своїми руками, а ще листівок, поздоровлень і різноманітної новорічної мішури. У нашій країні подарунки приносить всіма улюблений Дід Мороз, проте в інших країнах є свої новорічні чарівники - "колеги" Діда Мороза. То як називають Діда Мороза в різних країнах світу? Чим образи Діда Мороза відрізняються від звичного нам новорічного персонажа? У цій статті розглянемо 5 найколоритніших і незвичайних новорічних персонажів світу.

Як називають Діда Мороза в різних країнах світу: ТОП 5 новорічних персонажів

  1. Ісландія. Тут аналогом Діда Мороза є не один персонаж, а цілих тринадцять - представники місцевого фольклору. Це досить пустотливі істоти під назвою "йоласвейнари". Їх прийнято зображати у середньовічному ісландському одязі, кожен з яких має свою унікальну особливість. Так, хтось любить підглядати за жителями будинків через вікна їх обителі, хтось ходить на ходулях або ганяється за стадами овець, а хтось просто веселить публіку. Діти люблять йоласвейнерів за те, що вони носять подарунки протягом 13 днів до святвечора. Щоб отримати подарунок, ісландські діти виставляють свої черевики на підвіконні, однак отримують подарунки тільки слухняні діти, в той час як неслухняні можуть знайти в черевику камінь, вугілля або сиру картоплю. До слова, ісландські діти дуже не люблять сиру картоплю, тому щосили намагаються бути слухняними.
  2. Японія. Головний новорічний персонаж країни висхідного сонця - це Сегацу. Його ім'я означає перший місяць нового року - січень. Сегацу-сан носить зелене кімоно і ходить по японським будинкам не одну ніч, як всі його новорічні колеги, а цілий тиждень, що в народі зветься "золотий". Однак подарунки японський Дід Мороз не носить, він просто вітає всіх зі святом, а новорічні коробочки з бантиками і сюрпризами японські діти отримують від своїх батьків. ТОП 10 ідей подарунків до Нового Року можна знайти в статті за посиланням.
  3. Італія. У цій середземноморській країні з унікальною історією та культурою існує кілька новорічних персонажів. Один з яких - це Бобо-Натале, який мало чим відрізняється від Санта Клауса, ходить в червоному одязі з білою довгою бородою і великим мішком подарунків для дітей. А ось оригінальність святу в Італії надає Бефана - найдобріша бабуся на мітлі. Напередодні Різдва вона спускається в будинок по димоходу і залишає слухняним дітям подарунки в розвішаних на каміні носочках, а неслухняним - шматок вугілля або золу. Кажуть, якщо в будинку хороший господар, то Бефана не тільки дарує подарунки дітям, але і допомагає дорослим (підмітає підлогу).
  4. Франція. Головний місцевий різдвяний персонаж - це П'єр Ноель. Раніше він одягався в чорний довгий одяг і в руках тримав мішок або кошик з подарунками. Однак після Другої Світової Війни, П'єр Ноель переодягнувся в червоний костюм з чорним шкіряним ременем - так він став точною копією американського Санта Клауса, проте його відрізняє від останнього спосіб пересування - замість групи оленів, французький колега Діда Мороза їздить на одному невеликому ослику Омела. Цей вірний друг допомагає розвозити П'єру Ноелю подарунки слухняним французьким діткам, а ті, в свою чергу, залишають для нього морквину або сіно. Ось такі новорічні традиції існують в світі!
  5. Німеччина. Перед Різдвом в серйозній і працьовитій країні подарунки розносить Нікалаус. Він одягнений в довгий червоний одяг з візерунком та високим головним убором, який робить його зовні дуже схожим на єпископа. У Німеччині діти виставляють свої черевики за поріг будинку - саме туди Нікалаус кладе їм подарунки, але, як і всі колеги Діда Мороза, тільки слухняні діти отримують свої сюрпризи. А на саме різдво в Німеччині подарунки дітям розносить Різдвяний Дід. Він виглядає добрим старцем з довгою білою бородою, як і годиться в червоній шубі з білим хутром і великим мішком подарунків в одній руці (для слухняних діток) і різками в інший (для неслухняних).

У даній статті ми розглянули лише кілька образів Діда Мороза; в наступних статтях ми обов'язково продовжимо знайомити наших читачів з цікавими новорічними персонажами. А поки, на етапі підготовки до головного свята року, вибрати й купити штучну ялинку можна в нашому інтернет-магазині за посиланням. Ми пропонуємо новорічні дерева відмінної якості, які прослужать багато новорічних сезонів, підносячи довгоочікувані подарунки всім слухняним дітям та їх батькам. Вибирайте казкову ялинку просто зараз!