Перш за все варто відзначити, що будь-які рекомендації стосовно догляду за своїм садом і городом варто застосовувати, беручи до уваги особливості своєї конкретної ділянки, а саме: регіон, клімат, стан рослин, висоту ділянки, кількість дерев, наявність огорожі та ряд інших факторів. Всі вони так чи інакше можуть мати вплив на час виконання робіт, на їх інтенсивність, спосіб виконання і, головне, реальну необхідність. Особливо дане твердження має відношення до поливу всіх рослин в кожен конкретний сезон року. Якщо у Вас встановлені на ділянці системи автоматичного поливу, то всі необхідні настройки і зміни поливу з урахуванням сезонності можна легко здійснювати через пульт управління. Що таке передзимовий вологозахисний полив? Як його здійснювати, а головне коли? На ці та інші питання пов'язані з даним типом поливу надаємо відповіді нижче.

Коли проводять передзимовий вологозахисний полив?

Чіткої дати або навіть діапазону дат, коли варто проводити передзимовий вологозахисний полив не існує. Так як час проведення такого поливу залежить від безлічі факторів. Однак існує одне глобальне правило - проводити передзимовий вологозахисний полив варто якомога пізніше. Досвідчені садівники відтягують його якнайдалі, рівно до тих пір, коли прогноз погоди пообіцяє настання стабільної нульової температури через кілька днів, в період, коли грунт вже почне підмерзати. Тобто головне, встигнути здійснити передзимовий вологозахисний полив до підмерзання грунту, але зробити це якомога пізніше.

Чи варто проводити передзимовий вологозахисний полив в осінній дощовий період?

Однозначно варто. І щоб в цьому переконатися, досить скопати землю лопатою у себе в саду - Ви побачите, що грунт мокрий тільки зверху. Нескладно припустити, що коренева система у дерев в такій ситуації буде повністю суха.

Навіщо проводять передзимовий вологозахисний полив?

Мета передзимового вологозарядного поливу - якнайкраще промочити кореневу систему будь-якого плодового дерева або ягідних культур. Крім того, добре пролита коренева система перед зимою довше зберігає тепло. Після спекотного посушливого літа, за допомогою передзимового поливу можна компенсувати втрати вологи всіх дерев та кущів, щоб вони добре перезимували і, найголовніше, щоб не вимерзли їх квіткові бруньки.

Наскільки глибоко необхідно здійснювати передзимовий вологозахисний полив?

Передзимовий вологозахисний полив повинен бути набагато глибшим ніж звичайний літній і осінній поливи дерев. Наприклад, невелика яблуня, яка тільки нещодавно почала приносити плоди, вимагає передзимового поливу глибиною не менше 80-90 см. Важливо промочити повністю кореневу систему кожного дерева, додаючи додатково 10-15 см. Для ягідних кущів, глибина такого поливу повинна становити не менше 50 см.

Як проводити передзимовий вологозахисний полив?

  • Перед тим, як здійснювати передзимовий вологозахисний полив необхідно перевірити грунт в пристовбурному колі - викопати невелику кількість і якщо земля буде розсипатися, то передзимовий полив необхідно проводити по-максимуму. А якщо ком землі тримається в руці, то полив проводити все одно треба, але можна менш інтенсивний і менш глибокий.
  • Щоб правильно розрахувати норму води, необхідно орієнтуватися на розмір пристовбурного кола. Так, на один квадратний метр пристовбурного кола потрібно 40-60 літрів.
  • Передзимовий вологозахисний полив рекомендується проводити не за один раз, а за кілька підходів (оптимально - два, три). Можна розтягнути вологозахисний полив на кілька днів, особливо якщо обсяг води потрібен великий.
  • Здійснювати полив необхідно в підготовлені пристовбурні кола. Зробити це необхідно за допомогою великої сапи, відсуваючи землю і створюючи подобу лунки з бортиком. Також невеликий бортик необхідно залишати і біля стовбура дерева, щоб вода на стовбур при поливі не потрапляла. Сапу та інші садові інструменти рекомендується підготувати заздалегідь.
  • Здійснювати передзимовий вологозахисний полив можна за допомогою відер або звичайного поливального шланга, купити який можна в нашому маркеті "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". У нас представлений широкий асортимент якісних садових шлангів за оптимальними цінами. Однак, щоб за допомогою шланга здійснити полив необхідної кількості води, можна вдатися до наступного методу: набрати в 10-літрове відро води зі шланга і засікти час, за який вода в нього набереться. Далі виходячи з отриманого результату розрахувати скільки часу необхідно поливати зі шланга, щоб вилити під дерево необхідну йому кількість води і приступити до поливу пристовбурного кола всіх дерев безпосередньо із шланга. Просто і зручно, набагато зручніше ніж носити важкі відра з водою під кожне дерево.
  • Після того, як необхідна кількість води набралася під дерево, пристовбурні кола необхідно присипати тією землею, яка служила бортиком під час поливу.
  • Під час передзимового вологозахисного поливу можна також внести необхідні добрива (фосфорно-калійні, але не азотні!), які допоможуть кожному дереву добре перезимувати буд-який холод. Про те, як правильно вкривати дерева на зиму для додаткового захисту дізнайтеся в статті за посиланням.
  • Варто відзначити, що поливати перед зимою необхідно навіть молоді саджанці, посаджені раніше цієї весни, в іншому випадку вони можуть і зовсім не прижитися на ділянці. Води буде потрібно не більше 30 літрів.
  • Обов'язковий вологозахисний полив вимагають всі молоді дерева, в той час як старі великі дерева можуть цілком обійтися без цієї процедури, так як їх коріння пішли глибоко-глибоко під землю і дістати до них водою зі звичайного шланга просто неможливо.