Для того щоб вибрати найбільш підходящу систему автоматичного поливу, перш за все необхідно розуміти, які бувають основні види спринклерів і розбиратися в особливостях їх роботи. Дана стаття призначена для того, щоб проаналізувати і зіставити плюси і мінуси різних систем.

Розрізняють три основних види систем автополиву:

 1. Крапельне зрошення, яке забезпечує прямий полив прикореневої зони рослин.
 2. Внутрішньогрунтове зрошення. Подача води здійснюється безпосередньо до коренів рослин.
 3. Дощування. При даному типі поливу використовуються спеціальні насадки. Дана система має найбільше поширення. Існує кілька видів насадок: спрей (розпилювачі); ротори; ротатори. У даній статті ми пропонуємо детально розглянути саме роторні зрошувачі.

Роторний полив: особливості та переваги

Ротор - це термін, який використовується для опису різних спринклерів, які працюють шляхом обертання потоків води над ландшафтом. Роторний полив люблять і цінують дачники по всьому світу. Такий вид автоматичного поливу має ряд своїх особливостей, серед яких основними є наступні:

 • Спринклери роторного типу використовують обертовий потік (або кілька потоків) води для зрошення землі і використовуються для великих площ (як правило, товщиною не менше 18 дюймів).
 • В даний час ударні ротори майже повністю замінені зубчастими роторами, які дуже тихі, плавно обертаються, мають більш низьке технічне обслуговування і набагато менші за розміром.
 • Вода, що рухається через спринклери, обертає турбіну, це перетворює набір шестерень, які повертають сопло. Ці роторні шестерні мають один або кілька потоків води, які безшумно обертаються по ландшафту.
 • Спринклери роторного типу використовують обертовий потік (або кілька потоків) води для зрошення землі і використовуються для великих площ (як правило, товщиною не менше 18 дюймів). Найбільш красивими з них є багатопотокові ротори, де кілька потоків води обертаються навколо ландшафту один за одним.
 • Багатопотокові ротори захоплюючі, але мають тенденцію до більш витратного обслуговування, ніж інші типи спринклерних головок.

В наші дні системи автополиву використовують все частіше і частіше. У зв'язку з цим розширилося коло компаній, що займаються їх виробництвом. Популярні виробники систем автополиву, такі як Hunter Industries, Rain Bird і Gardena, створюють високу конкуренцію на ринку зрошувального виробництва, що приносить користь садівникам, дизайнерам ландшафту та іншим професіоналам в області зрошення. Завдяки високій конкуренції, триває вдосконалення дизайну та інновації, збільшуючи довговічність спринклерних головок і знижуючи витрати. Досягнення в конструкції сопла зменшуються при розпилюванні, витоку і розсіюванні вітру. Знання умов і вимог зрошуваної ділянки є важливим кроком в пошуку правильного типу спрінклера для роботи. Тип грунту, тиск води, джерело води і погодні умови - всього лише кілька з багатьох факторів, що впливають на вибір зрошувальної системи.

Роторні зрошувачі: надійні виробники роторного автополиву

 • Лідером серед виробників систем автоматичного роторного поливу є зрошувальні системи від компанії Hunter. Виробник поливального обладнання для гольф індустрії, що базується в Сан-Марко, Каліфорнія. Hunter є другим за величиною роботодавцем у Сан-Марко. Полив хантер є дійсно ефективним, надійним і економним. Продукти Hunter Industries використовуються в самих різних областях, включаючи спортивні стадіони, національні пам'ятки, готелі та міські парки. Вони також пропонують продукти в кількох інших галузях, таких як ландшафтне освітлення і медична промисловість. Серед асортименту продукції Hunter є різні роторні зрошувачі, форсунки, фітинги та інше. Зрошувальні системи та зрошувачі hunter можуть бути використані для поливу сільськогосподарських територій, газонів, а також футбольних або гольф-полів.
 • Системи зрошення від компанії Gardena. Цей бренд є кращим для мільйонів власників будинків та садів по всьому світу, коли мова заходить про садовий догляд. Gardena пропонує повний спектр всього необхідного обладнання: надійний і якісний ручний інвентар, різні насоси, шлангові з'єднувачі, обладнання для догляду за газоном, догляду за деревами та кущами і, звичайно ж, спеціальне обладнання для автоматичного контролю поливу.
 • Автоматичні зрошувальні системи від Rain Bird. Каталог продукції компанії бере свій початок з 1933 року, коли компанія зайняла лідерські позиції в агроіндустрії по всій території США, завдяки створенню імпульсного дощовика. Зараз компанія виробляє найбільш різноманітний спектр поливального обладнання.

Дивно, але незалежно від типу обраного спрінклера, вартість одного квадратного метра зрошуваної площі, при правильній розстановці систем автополиву, вийде приблизно однаковою. При використанні роторів або ротаційних сопел знадобиться менше труб і траншей, але самі ротори коштують дорожче. Спрей-головки дешевше, але для їх установки потрібно більше труб, траншей і клапанів. Зрештою, ціна в будь-якому випадку, дійсно дуже близька. Вибирайте необхідне обладнання для організації автоматичного роторного поливу в нашому маркеті "Все для поливу" і подаруйте своїй ділянці життєво необхідну вологу!