Коли дачний сезон підходить до свого логічного завершення, то дачний будиночок необхідно правильно закрити на зиму і подумати про те, як зберегти вітаміни свого саду і городу, щоб балувати свою родину навіть в найсуворіші холодні дні смачною і корисною їжею. Яблука, в цьому сенсі, є важливою складовою зимового харчування для підтримки здоров'я, тому при наявності багатого врожаю виникає ряд логічних запитань. Як зберігати яблука взимку? Як зберігати яблука в квартирі? Як зберігати яблука в погребі? Які яблука краще вибрати для тривалого зберігання? На ці та інші питання можна знайти відповіді в даній статті.

Як зберігати яблука взимку: 5 основних правил

  1. Якість яблук. Найголовніше в зберіганні яблук - це самі яблука. Перш за все, для зберігання на зиму необхідно вибирати пізні осінні або зимові сорта яблук. При цьому пам'ятати, що пізні осінні можуть втрачати свою соковитість і пружність через кілька місяців зберігання, тому такі яблука необхідно з'їдати в першу чергу. Крім того, яблука для тривалого зберігання необхідно ретельно відбирати - без вм'ятин, мікроскопічних подряпин, тріщин, з цілою плодоніжкою, і, тим більше, без ознак початку гниття. Крім того, додатковим захисним шаром для зберігання яблук є натуральний восковий наліт фруктів, тому варто так збирати або зривати яблука з дерева, щоб вони якомога менше втрачали цей захисний шар.
  2. Сортування яблук. Кожен господар дачі, який любить і правильно доглядає за своїм садом в різні сезони, тобто знає основні правила підрізання, підгодівлі і поливу плодових дерев, зазвичай має в своєму оточенні кілька сортів яблунь. Відправляти яблука на тривале зберігання варто по сортам, так як у кожного сорту свої терміни зберігання. Крім того, кожен сорт має свої найкращі способи використання - одні хороші в пирогах і компотах, з особливо соковитих виходить смачний і корисний сік, а є цілком певні сорти яблук, якими дуже смачно похрумтіти щоразу, коли виникне бажання перекусити. Ящики з кожним сортом краще підписати - так буде набагато простіше знайти необхідні фрукти в зимовий період. Також, рекомендується сортувати яблука на зберігання відповідно до розміру. Великі окремо, маленькі окремо. Великі яблука більш зрілі, а значить виділяють набагато більше етилену, такі яблука треба з'їдати або використовувати в першу чергу, так як термін їх зберігання набагато менший, у порівнянні з маленькими і менш дозрілими.
  3. Упаковка яблук на тривале зберігання. Найкраще зберігати яблука в вентильованих ящиках - дерев'яних або пластикових. Необхідно простежити, щоб яблука не торкалися одне одного своїми плодоніжками. Ідеальний варіант - упакувати кожне яблуко в індивідуальний папір, краще за все використовувати пергаментний папір, що призначений для харчових продуктів або, в крайньому випадку, використовувати звичайний білий папір. Не рекомендується обертати яблука газетами, так як в типографській фарбі може бути присутній небезпечний для здоров'я людини свинець. Індивідуальна упаковка яблук допоможе, по-перше, зберегти більший запас врожаю, так як вбереже «сусідів» в разі гниття одного яблука, а по-друге, буде поглинати зайву вологу, якщо така утворюється під час зберігання яблук. Укладати яблука в папері бажано в один, максимум в три шари. Замість паперу можна також використовувати звичайну тирсу, якою пересипаю яблука в ящиках.
  4. Вибір місця для зберігання яблук взимку. Дуже важливо, щоб яблука на тривале зберігання відправлялися в прохолодне, в міру вологе приміщення. Ідеальна температура - від п'яти до семи градусів Цельсія, відносна вологість - від 80 до 90%. Ідеальним приміщенням, з огляду на ці показники, є льох дачі або приватного будинку або квартирний засклений балкон. Однак не рекомендується довго зберігати яблука та картоплю в безпосередній близькості один від одного, так як соковиті фрукти можуть набрати неприємного крахмалистого аромату. Про те, як краще зберігати картоплю взимку дізнайтеся за посиланням.
  5. Контроль за зберіганням яблук. Як би ретельно не відбиралися яблука на тривале зберігання, як би якісно вони не пакувалися, завжди знайдеться пара-трійка яблук, які можуть зіпсувати весь ящик. Щоб цього не сталося, варто з періодичністю в один місяць ретельно перебирати всі плоди.

Якщо у Вашому саду, наш шановний відвідувач, ще небагато плодових дерев, або Ви тільки плануєте обзавестися садом в наступному сезоні, дуже важливо заздалегідь дізнатися про те, як за садом доглядати, щоб кожен рік було стільки яблук, скільки може поміститися в Вашому погребі на зимове зберігання. Однією з головних складових догляду за садом є правильний полив дерев. Купити все для поливу саду і городу можна в нашому інтернет-маркеті «Все для поливу». Вибирайте необхідну систему автополиву вже зараз, щоб навесні приступити до її встановлення! А наші досвідчені фахівці можуть надати кваліфіковану допомогу на будь-якому етапі цього процесу.