Своєчасний і якісний полив - запорука здорового розвитку кожної рослини. Забезпечити такий вручну для розсади на підвіконні або невеликого квітника під вікном не складе труднощів. А ось ручний полив теплиці вимагає чималих фізичних зусиль і часу. Результат же, незважаючи на всі ці жертви, дуже часто не є достатньо ефективним. При поливі із відра, шланга та інших ручних пристосувань, велика кількість води потрапляє між рядів. А це не тільки неекономне використання ресурсу, але також - причина появи бур'янів. Саме тому, облаштовуючи теплицю, варто подбати про систему автоматичного поливу для неї.

Крапельний полив в теплиці - чому це кращий варіант?

Крапельне зрошення має низку характеристик, які роблять його оптимальним варіантом для поливу теплиць:

  • Економічність. Крапельне зрошення дуже дбайливо витрачає ресурс, але при цьому забезпечує рослини достатньою кількістю вологи.
  • Ефективність. Система влаштована таким чином, що вода потрапляє безпосередньо під корінь рослини. Це не тільки спрощує культурним рослинам доступ до вологи, але й, як уже згадувалося, перешкоджає появі бур'янів між рядами.
  • Екологічність. Крапельний полив не порушує земляного покриву і не призводить до вимивання ґрунту, як це може бути при поливі з відра або шланга.
  • Універсальність. Крапельний полив в теплиці підходить практично всім культурам. Винятками є лише ті рослини, які віддають перевагу високій вологості повітря, яку забезпечує дощування. Але вологість повітря в теплиці можна регулювати й іншими способами. Наприклад, скориставшись системою туманоутворення.

Це основні, але далеко не всі причини облаштувати крапельний полив в теплиці. До переваг цього виду зрошення також варто віднести його невисоку собівартість, простоту в управлінні і монтажі. При бажанні крапельний полив в теплиці можна організувати своїми руками. І для цього зовсім не потрібно бути фахівцем - достатньо ознайомитися із завданням, і дотримуватися послідовності дій.

Крапельний полив своїми руками - що для цього потрібно?

Вирішивши встановити крапельний полив в теплиці своїми руками, ознайомтеся з наступним алгоритмом дій. Це дозволить Вам правильно продумати систему і зробити її максимально ефективною.

  1. Складіть план системи зрошення. Для цього здійсніть виміри території, яка буде зрошуватися, позначте розташування рядів рослин, джерела води. Маючи такий план Ви зможете визначити, яка кількість обладнання Вам знадобиться.
  2. Придбайте необхідне обладнання. Тут можна схитрувати і купити вже готові набори крапельного зрошення, які, до речі, бувають різних видів в залежності від особливостей ділянки. Інший варіант, трохи складніший - самостійно вибрати всі складові окремо. Це може зайняти трохи більше часу, але дозволить Вам вибрати найкраще обладнання для системи. Обов'язковими складовими є - магістральна труба, краплинні стрічки, фільтри, коннектори, розгалужувачі і різного роду фітинги. Що не забути при установці краплинного поливу докладніше за посиланням.
  3. Виконайте монтажні роботи. Встановіть в потрібному місці ємність для води і підключіть до неї магістральну трубу. Важливо пам'ятати, що ємність повинна знаходитися на висоті від 1,5 метра - це забезпечить потрібний тиск в системі. Магістральну трубу прокладають по центру теплиці і вже від неї розводять краплинні стрічки. При можливості краплинні стрічки можна прокладати під невеликим ухилом. У цьому випадку потік води буде більш інтенсивним. При цьому, прокладаючи краплинні стрічки, стежте, щоб крапельниці знаходилися біля коренів рослин.
  4. Перевірте, чи все в порядку. Перед інтенсивним використанням систему рекомендується протестувати. Для цього просто запустіть її, попередньо забравши заглушки на кінцях магістралей. Таким чином, тестове включення системи не тільки почистить всі труби і стрічки, а й покаже, чи немає ніде протікання.

Важливим нюансом при облаштуванні будь-яких систем автополиву є очищення води, адже саме від якості водного ресурсу залежить, наскільки довго буде служити автополив. Для очищення води використовують різного роду фільтри, які можуть встановлюватися як на самих крапельницях, так і при виході води з бака. При цьому фільтри систематично потрібно чистити і змінювати.

Таким чином, крапельний полив в теплиці своїми руками - завдання під силу кожному бажаючому позбавити себе від щоденної рутинної роботи. Адже крапельне зрошення зробить все набагато швидше і ефективніше.