Щоб клумба радувала пишними гіацинтами, буйно квітучими нарцисами і незвичайної краси тюльпанами, необхідно правильно вибрати цибулини для їх посадки.

Як вибрати цибулини квітів для посадки: поради та рекомендації

  • Здорові цибулини повинні бути гладкі, тверді, допустима наявність дещо луснявої зовнішньої шкірки.
  • Здорові цибулини можуть бути і зовсім без верхньої зовнішньої шкірки.
  • Неприпустима наявність у цибулин пророслих коренів - посадити їх у грунт і не пошкодити при цьому практично неможливо.
  • Не повинно бути механічних пошкоджень на цибулинах - порізів, надламів тощо.
  • На цибулинах не повинно бути цвілі, плям, слідів зараження сірою гниллю або фузаріозом. Варто відзначити, що зберігання хворих цибулин поруч зі здоровими є неприпустимим, так як такі цибулини здатні заразити сусідні здорові цибулини. Крім того, якщо при виборі цибулин в торгових точках насіння і рослин, у великому ящику Ви побачили заражену цибулину, варто обходити не тільки дану хвору цибулину, але і не брати сусідні з нею цибулини.
  • Також, не варто брати висохлі зсередини цибулини - такі цибулини легко впізнати, адже вони набагато легші здорових цибулин.
  • З прогнилих цибулин також не вийде виростити гарні квіти, який би якісний автополив Ви не використали для своєї клумби - уникайте будь-яких ознак гниття цибулин. Такі цибулини на вигляд можуть нагадувати перележалу цибулю.
  • Будь-який сторонній запах від цибулин повинен насторожити - здорові цибулини не пахнуть!
  • Якщо цибулини продаються в закритих упаковках, то необхідно спробувати визначити наявність пошкоджень на дотик - чи немає пошкоджень, чи не м'яка цибулина тощо. Крім того, пам'ятайте, що цибулини в пакетах можуть пріти, тому після покупки, їх необхідно якомога раніше вийняти з пакета і перекласти, наприклад, в картонну коробку.
  • Щоб не бути обдуреним під час покупки цибулин, варто розуміти, що не можуть різні сорти квітів перебувати в одному мішку або одній коробці - цибулини різних кольорів повинні бути розподілені по сортам і перебувати в різних ємностях. Також, цибулини одного сорту квітів повинні бути одного кольору, розміру і форми.

Секрети пишних гіацинтів

Гіацинт - квітка дощів, символ перемоги весни над зимою. В Азії ці квіти розпускаються в період перших весняних злив. Основними характеристиками гіацинтів є пишне суцвіття і стійкий характерний аромат. У деяких культурах гіацинти вважаються оберегами будинків - їх цибулини вішають над вхідними дверима, а квітами прикрашають будинки і садові клумби. Як виростити гіацинти у себе на дачі? Перш за все, необхідно правильно вибрати цибулини для їх посадки.

  • За кольором цибулини можна передбачити якого кольору буде суцвіття.
  • Дінці цибулини гіацинтів краще брати поменше - чим старша цибулина, тим діаметр її донця буде більшим. Тільки молоді цибулини здатні згодом дати багате пишне суцвіття. Крім того, щоб гіацинти росли пишними і здоровими, необхідно подбати про їх своєчасний полив. Для цього слід використовувати контролери поливу, тоді квіти будуть отримувати необхідну кількість вологи при будь-яких погодних умовах. Пам'ятайте, ідеальний розмір донця цибулини гіацинта - в півтора рази менший діаметра самої цибулини.

Нарциси - такі красиві й такі примхливі

Не всім любителям квітів відомо, що коронки у нарцисів бувають не тільки жовтого, але й блакитного і рожевого кольорів. Нарцис вважається самою егоїстичною квіткою. Згідно з легендою, ця квітка завжди нахиляє голову вниз, щоб помилуватися своїм красивим відображенням. Щоб нарциси на Вашій клумбі виросли пишними, варто правильно вибрати їх цибулини перед посадкою. А як виростити невибагливий квітник біля будинку дізнайтеся за посиланням.

  • Для отримання красивих суцвіть нарцисів, не варто вибирати цибулини-дітки.
  • Чим більше вершин у цибулин нарцисів, тим більше квіток він подарує Вашій клумбі. Бувають одно-, двох- і трьох вершинні цибулини. Отже, краще всього вибирати великі трьох вершинні цибулини - тоді пишна клумба нарцисів Вам забезпечена.

Тюльпани - символ весни, романтики і благополуччя

Ці квіти, крім жіночності, здавна символізують багатство і славу. Існує легенда, що в 17 столітті тюльпани були грошовим еквівалентом - за одну цибулину тюльпанів, покупці віддавали 4 бика чи 500кг сиру; цибулини тюльпанів дарували багатим людям і знатним дамам. Щоб виростити у себе на клумбі тюльпани з великими бутонами слід пам'ятати про наступні нюанси:

  • Розмір бутона і квітки тюльпана залежить від розміру окружності його цибулини. Іншими словами, чим дрібніша цибулина тюльпана, тим дрібніша з неї виросте квітка. Оптимальна окружність цибулини тюльпана - 12 см, а діаметр - 5-6 см - це цибулини, так званого, екстра розбору.
  • Маленькі цибулини тюльпанів дадуть красиві квіти через рік-два.

Які б цибулинні рослини Ви не обрали для своєї маленької клумби або великого квітника, не забудьте налаштувати якісний полив. Все для поливу культурних рослин можна купити в нашому інтернет-магазині - швидка доставка необхідного обладнання по всій Україні!