Новий Рік - особливе свято для всіх, але для кожного - по-своєму. У кожній родині свої традиції та спогади. У кожному будинку - свої частування і прикраси. Однак багато родин об'єднує наявність новорічної ялинки в родинному колі. При цьому, яка ялинка краще для Нового Року - жива чи штучна, кожен вирішує сам. Але те, що штучна ялинка і практичніша, і безпечніша - погодяться всі. Як правильно вибрати штучну ялинку? На що звернути увагу при виборі штучної ялинки? Які параметри найважливіші для новорічного дерева? Починати вибір штучної ялинки слід із зовнішнього вигляду, адже штучне дерево може мати не тільки зелений колір гілочок, а й білий або зовсім помаранчевий. Тому рекомендуємо насамперед познайомитися з великим асортиментом новорічних ялинок, щоб вибрати саме те дерево, яке з року в рік буде приносити у Ваш будинок казкову атмосферу новорічного свята. А крім зовнішнього вигляду, варто звернути увагу на такі важливі параметри вибору як розмір, тип збірки, матеріал, сертифікат якості та інші особливості кожного дерева. Про всі параметри більш докладно далі в статті.

Як вибрати штучну ялинку: розмір має значення

 • Місце на святі. Перш за все, слід подумати про те, де саме штучна ялинка стоятиме в будинку. Якщо це буде стіл або стілець - краще вибрати маленьке деревце, а якщо є можливість виділити для головного атрибуту Нового Року вільний кут в одній із кімнат заміського будинку - цілком підійде ялинка штучна 2м заввишки.
 • Місце для зберігання. Крім висоти, важливо враховувати і обсяг дерева в розкладеному вигляді. Подібну інформацію можна знайти в описі до кожної ялинки нашого інтернет-магазину. Там же зазначені розміри штучної ялинки в складеному вигляді та її вага. Подібна інформація є важливою, так як варто завчасно подумати про місце для зберігання новорічного дерева.

Як вибрати штучну ялинку: тип збірки і зберігання

Штучна ялинка може мати один з трьох видів конструкції. У кожної конструкції є свої переваги:

 • Стовбурна. Таке дерево складається з цілісного або розбірного стовбура і окремих гілок, які або нанизуються на стовбур, або кріпляться до нього за допомогою гачків. Перевагою такої ялинки є те, що при зберіганні вона займає мінімальну кількість місця, а її гілки при цьому не деформуються. Залежно від розмірів, на збірку стовбурної ялинки йде від 5 до 10 хвилин.
 • Каркасна. Ялинка, яка розбирається на кілька частин - наприклад, на верхівку, середню частину дерева і низ. Після того, як дерево розбирається, гілки на кожній її частині складаються за типом парасольки, що також робить його компактним для зберігання. Збирається каркасна ялинка ще швидше, ніж стовбурна.
 • Лита. Така ялинка зовсім не розбирається (зніматися може тільки підставка, якщо вона йде в комплекті із деревом). Для компактності зберігання її гілочки піднімаються до верху і стягуються мотузкою біля стовбура. Якщо виникло бажання купити штучну ялинку з литою конструкцією, варто врахувати, що її потрібно встановлювати за кілька днів до Нового Року, щоб гілочки встигли вирівнятися. Для цього їх рекомендується потримати над парою.

Як вибрати штучну ялинку: матеріал і термін служби

У роздумах про вибір штучної ялинки, слід звернути увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Це може бути:

 • ПВХ-плівка. Такі ялинки дуже поширені, відрізняються найнижчою вартістю. Зовнішній вигляд дуже привабливий. Термін служби залежить від дбайливого ставлення та умов зберігання, але зазвичай досягає 10 років і більше.
 • ПВХ-волосінь. Ялинки із волосіні більше нагадують живе дерево, ніж ялинки з плівки. Ще одна їх перевага - більш тривалий термін служби, який при дбайливому зберіганні може досягати 15 років. Але коштують вони дорожче, ніж дерева із ПВХ-плівки.
 • Пластик. З пластика виготовляються литі новорічні дерева, які знаходяться в найвищій ціновій категорії. Але при цьому вони мають дуже реалістичний зовнішній вигляд і служать більше 15 років.

Як вибрати штучну ялинку: важливі особливості дерева

Вибираючи ялинку для будинку, слід відразу вирішити, чи повинна вона мати доповнення. Сучасні штучні ялинки можуть мати:

 • сніговий покрив;
 • шишки на гілочках;
 • іграшки;
 • вбудовану світлодіодну гірлянду.

Варто зазначити, що для прикраси штучної ялинки краще вибирати легкі пластикові іграшки. Від використання скляних іграшок гілки дерева можуть деформуватися і прогинатися вниз.

Як вибрати штучну ялинку: сертифікат якості для безпеки

Цей документ підтверджує, що штучне дерево пройшло спеціальну перевірку і є абсолютно безпечним для використання в домашніх умовах. Тобто, вона не матиме запаху і не загориться при попаданні під відкритий вогонь. Купуючи штучні ялинки, також слід подумати про придбання чохла для зберігання дерева. Найчастіше він надається в комплекті, але якщо його немає - можна використовувати тканинну сумку. Найголовніше, щоб вона не провокувала сильне нагрівання ялинки і не пропускала прямі сонячні промені. Адже якщо ялинка буде неправильно зберігатися, її термін служби може скласти всього 1-2 роки, що зовсім не має сенсу.