Контролер - це один з ключових елементів будь-якої системи автоматичного поливу, завдяки якому вона власне і стає автоматичною. Головним завданням цього пристрою є включення і виключення системи в потрібний час, що майже повністю звільняє людину від участі в процесі управління.

Контролер і системи поливу: основні функції

Основою всіх контролерів є мікропроцесор, який і здійснює управління циклами поливу, відповідно до заданої людиною програми. Контролеру поливу можна задати наступні параметри роботи:

  • частоту зрошення;
  • тривалість;
  • інтенсивність;
  • інтервал між зрошенням різних ділянок;
  • черговість поливу.

Крім того, користувач може налаштувати систему так, що полив буде здійснюватися тільки по парних або, навпаки, непарних датах. Зручність використання контролерів полягає в тому, що пристрою можна задавати програму тільки один раз (наприклад, на початку сезону). Потім система буде працювати без втручання людини. Але існує також можливість роботи поливу в ручному режимі, тоді потрібно буде самостійно контролювати всі процеси.

Контролери поливу також можуть комплектуватися додатковими пристроями, які розширюють їх функціональні можливості. Наприклад, часто власники систем автополиву встановлюють датчики погоди. Такі датчики і метеостанції будуть вносити зміни в програму поливу відповідно до погодних умов. Таким чином, система стає абсолютно самостійною, і Ви можете спокійно залишати її на тижні без нагляду, не хвилюючись про те, що Ваші рослини загинуть від перезволоження в дощовий період.

Іншим корисним пристроєм буде дистанційний пульт управління, який зробить можливим запуск або зупинку системи із зручного Вам місця.

Контролери для системи поливу: основні види та особливості

Сьогодні на ринку можна знайти контролери різних типів і модифікації. Найбільш поширеною класифікацією є виділення одно- і багатоканальних контролерів. Одноканальні пристрої використовують для поливу одної зрошуваної ділянки або зони, вони технічно прості і відрізняються невисокою вартістю. Багатоканальні контролери можуть паралельно задавати програму поливу для двох і більше зон поливу.

Крім того, контролери поділяють за їх функціональними можливостями. Найпростіші контролери можуть контролювати тільки тривалість крапельного зрошення, а більш складним пристроям можна задати кілька паралельно працюючих програм для контролю інтенсивності, періодичності та черговості поливу.

Залежно від способу розміщення, контролери бувають внутрішніми і зовнішніми, а за способом живлення - автономними або з живленням від електромережі.

Як вибрати контролер поливу

Якщо Ви вирішили облаштувати систему автополиву на своїй ділянці, то вибір контролера - це одне з найважливіших завдань. Щоб автополив працював якісно і не вимагав Вашого контролю, варто правильно підібрати контролер. При виборі пристрою дуже важливо врахувати всі особливості конкретної системи поливу, кількість зон зрошення, характеристики електричної напруги.

Отже, вибираючи контролер поливу, зверніть увагу на наступні нюанси:

  • Кількість зон поливу. Якщо ділянка, що потребує поливу, являє собою одну зону зрошення, то рекомендується вибирати одноканальний контролер. Він і коштує значно менше і є простим в управлінні. Якщо ж Вам знадобиться зрошувати кілька окремих зон, то в цьому випадку не обійтися без багатоканального контролера.
  • Кількість функцій. Якщо Ви прагнете самостійно контролювати систему, то Вам підійде пристрій з мінімальним набором функцій. Якщо ж Ви збираєтеся часто залишати систему без нагляду, то варто віддати перевагу більш складним моделям, яким можна поставити велику кількість параметрів поливу.
  • Особливості доступу. Сьогодні ринок пропонує навіть комп'ютеризовані системи, які управляються за допомогою ПК. Найсучасніші пристрої можуть управлятися через Інтернет, що дозволить Вам вносити зміни в автоматичний полив, будучи за багато кілометрів від системи.

Також, при виборі контролера поливу не варто забувати про його якість. Віддавайте перевагу обладнанню від відомих і надійних брендів, якість продукції яких не викликає сумнівів. У нашому магазині "Все для поливу" представлене найкраще обладнання для організації автополиву. Зробіть своє життя простішим за допомогою автоматичної системи поливу необхідної ділянки!