Колись (не так давно), слово "дача" у більшості представників населення нашої країни асоціювалося з далекими поїздками в тісному автобусі до якоїсь ділянки землі, де потрібно було провести один або два дні на земляних роботах в напівзігнутому стані. Добре, якщо на цій ділянці було щось на зразок будиночка - невеличкий вагончик, будка або наполовину-побудований будинок. Одним словом "дача" означало тяжку працю. І це сприймалося як норма життя. Але в епоху глобальної автоматизації та оптимізації праці, людина стала поступово відходити від необхідності постійно тяжко працювати. І сьогодні дача - це природа, це хобі, це відпочинок від міської суєти. То яка вона, сучасна дача? Як облаштувати сучасну дачу? Як зробити свою дачу сучасною? Далі в статті ми розглянемо основні складові сучасної дачі, які допоможуть кожному облаштувати місце відпочинку для своєї сім'ї.

Сучасна дача: ТОП 10 основних компонентів

  1. Гарний затишний будинок. Вагончики і будки залишилися в минулому, і сучасна дача - це перш за все гарний будинок, де обов'язково є система обігріву, каналізація, холодна і гаряча (!) вода. Сучасні дачі будують з різних матеріалів, проте найбільш популярним є цегла і дерев'яні бруси. Господар дачі постійно думає про те, як удосконалити дачний будинок, щоб зробити проживання в ньому своєї сім'ї максимально комфортним. У той же час, господиня дачі не втомлюється покращувати дачний будиночок зсередини - штори, скатертини та інші елементи декору часто роблять своїми руками або ж відводять багато часу саме на підбір таких елементів.
  2. Продумана альтанка. На території сучасної дачі неодмінно присутня альтанка - місце, де можна відпочити в тіні, влаштувати сімейний обід або вечерю, просушити урожай перед складанням його на зимове зберігання і багато іншого. В альтанці можна зустрічати гостей, сусідів, родичів і вести невимушені і душевні розмови. Детальніше про те, як облаштувати дачну альтанку можна дізнатися в статті за посиланням.
  3. Невеликі зони відпочинку. Крім альтанки, на території сучасної дачі знаходяться невеликі лавки, дитячі гойдалки, пісочниця та інші зони для відпочинку підростаючого покоління, при необхідності. Також в легкому доступі у господарів сучасної дачі завжди є невеликі стільчики і табуретки, які можна взяти з собою в теплицю або на город, щоб полегшити виконання праці, там де це можливо.
  4. Дровник. Якщо в дачному будинку є піч, то абсолютно обов'язково повинен бути передбачений дровник - місце де дрова будуть заготовлятися, просушуватися і зберігатися. Добре, якщо у дровника буде захист від опадів та вітру.
  5. Зручний сарай. Господарський будиночок, він же сарай, найкраще розташувати недалеко від дровника, щоб при необхідності завжди в легкому доступі були всі необхідні інструменти. Також в сараї необхідно розмістити аптечку швидкої допомоги, про наявність якої будуть знати всі дорослі постояльці, в той же час маленьким дітям доступ до аптечки необхідно закрити. Не варто тримати в сараї всі можливі ліки - тільки ті, що можуть знадобитися для швидкої обробки ран, укусів тощо.
  6. Акуратний льох. Для продуманої сучасної дачі, наявність льоху - обов'язкова умова. Льох повинен бути захищений від надлишку вологи, в міру місткий, містити різні полки і ємності для зберігання. Про те, як найкраще облаштувати дачний льох дізнайтеся за посиланням.
  7. Красиві квітники. Господині дачі завжди славилися своєю любов'ю до квітів, проте сучасна дача не просто має одну велику клумбу, а може мати кілька красивих квітників, декоративних кущів, альпійські гірки, штучні струмочки і інші елементи ландшафтного дизайну. І це не дивно, адже сучасна дача - це перш за все відпочинок, а відпочинок повинен бути красивим.
  8. Компостній яма. Місце для відходів на сучасній дачі - це не просто купа сміття, що гниє і видає гнильний запах. Це продумана система, і над цим однозначно варто замислитися, щоб максимально оптимізувати свою дачу. Як зробити компостну яму своїми руками можна дізнатися тут.
  9. Продумане економне освітлення. Сучасна дача - це зручність і комфорт. Тому варто однозначно продумати ліхтарі і підсвічування на різних зонах своєї дачної ділянки. Доброю ідеєю буде організація освітлення таким чином, щоб вмикач однієї зони, одночасно вимикав освітлення іншої (залишаємої) зони. Крім того, серед сучасних дачників великою популярністю користуються сонячні ліхтарі. Але і ліхтарики різної величини на дачі зовсім не будуть зайвими.
  10. Автоматичний полив ділянки. Організація автоматичного поливу на дачній ділянці - допоможе всім дачникам економити свої сили і водний ресурс. Крім того, всі рослини будуть отримувати необхідну кількість води в зазначений час. А підключення до системи автополиву датчика погоди дозволить кожному налаштувати автополив в залежності від погодних умов.

Ми розглянули лише головні особливості сучасної дачі, які можливо хтось знає і давно застосовує, а когось можливо надихне на облагороджування своєї дачі в новому сезоні. І це прекрасно, адже головне - дача повинна бути серцем сімейного відпочинку, куди приємно повертатися і звідки не хочеться їхати ...