Зима і новорічні свята - це звичайно, добре, але весна і початок дачного сезону на власній землі - куди приємніше. Адже Новий Рік проходить практично миттєво, а дачний сезон триває кілька місяців. Робіт на своїй ділянці завжди хоч відбавляй. Всі, хто має невеликий будиночок в селі або велике дачне угіддя з трепетом та нетерпінням чекають початку весни, коли можна відправитися на свою землю і почати наводити там порядки. Але не всі чітко розуміють, на що варто звернути особливу увагу при першій поїздці на дачу після зими. У цій статті ми торкнемося найважливіших моментів першої поїздки, щоб перша зустріч з дачею в новому сезоні була найбільш продуктивною, і, при цьому, найменш клопіткою. А як закрити дачу на зиму докладно написано в статті за посиланням.

Перша поїздка на дачу після зими: про що необхідно пам'ятати і зробити

  1. Відкрити двері. Іноді відкрити двері на дачу не завжди виходить з першої спроби. Можливі такі проблеми: заклинило замок або він проіржавів, просіли дерев'яні двері, не відкриваються металеві. Щоб впоратися з усіма можливими варіантами слід, по-перше, базові інструменти (як мінімум молоток і лопату) залишати там, де можна буде їх взяти не заходячи в будинок або сарай; взяти з собою при першій поїздці на дачу запасний замок і машинне масло для змащення. До слова, якщо не вийде відкрити старий замок, можливо доведеться його зламати і потім поміняти. Так чи інакше, перед тим, як робити серйозні дії для відкриття дверей варто подумати про те, як Ви закриєте дачу в кінці цієї першої поїздки на дачу після зими.
  2. Перевірити будинок на наявність проблем. Можливі варіанти: протік дах, зламані водостоки, потріскалися труби, змокрів підвал, зіпсувалися запаси овочів і консервації, вибито скло, не включається світло, зіпсувалися шпалери на стінах, запаси круп були погризені мишами, пошкоджений водопровід та/ або каналізація і багато іншого. На цьому етапі головне виявити всі проблеми (важливі і не дуже; дрібні і великі; ті, що вимагають серйозних тимчасових і фінансових витрат, так і ті, які можна вирішити за кілька хвилин просто зараз). Далі за цим списком можна буде скласти детальний план усіх необхідних робіт по дому, їх приблизні терміни і вартість. Також важливо визначити черговість всіх завдань і почати вирішувати всі проблеми починаючи з найголовнішої. При наявності докладного плану впоратися з усіма завданнями буде набагато простіше і ефективніше.
  3. Провітрити і просушити будинок. Запах вогкості і сперте повітря часто зустрічають навесні всіх дачників, що не провідували свої земельні володіння на протязі зими. Тому перш за все слід відкрити в будинку все, що можна відкрити і залишити будинок на провітрюванні мінімум на годину, а краще дві. Після цього будинок необхідно просушити і прогріти. Зробити це можна за допомогою дров або електрики - закидаємо дрова в піч або включаємо електрообігрівачі. На початку важливо протоплювати будинок при відкритих кватирках - щоб давати можливість виходити пару.
  4. Провітрити і просушити всі подушки, ковдри, матраци. Якщо будинок взимку зовсім не опалювався, то практично все, що зроблено з матерії необхідно буде провітрити і просушити, при цьому приділяючи особливу увагу подушкам, ковдрам і матрацам. Ідеальний час - сонячний весняний день, коли можна буде розкласти все спальне приладдя на сонці - так воно і добре прогріється, і насититься чистим весняним повітрям.
  5. Перевірити ділянку на наявність проблем. Перш за все, варто звернути особливу увагу на те, чи немає пошкоджень у теплиці, чи не зламаний паркан, чи не потріскався поливальний шланг, чи не зіпсувалася від холоду система автополиву, чи не пошкоджені дерева і кущі, а також сарай і весь захований в ньому дачний інвентар.
  6. Відкриття винограду. Не поспішайте відкривати виноградник в першу поїздку, якщо тільки така поїздка не відбулася тоді, коли тепла погода вже стала стабільною і заморозків більше не очікується. Зазвичай постійне тепло в наших широтах припадає на квітень. В іншому випадку, виноград може пропасти при нічних заморозках. Посадка нових сортів винограду також рекомендується з встановленням стабільної теплої погоди.
  7. Відкриття троянд. Пам'ятайте, що троянди, які протягом тривалого часу перебували під укриттям абсолютно відвикли від яскравого сонячного світла, тому якщо поспішити з відкриттям, зелені після зими пагони троянд можуть почорніти. Тримати троянди під укриттям необхідно як мінімум тиждень після того, як повністю зійде весь сніг. Нагадуємо, що найкраще укриття для троянд - це біле агроволокно, купити яке можна в нашому інтернет-магазині "Все для поливу". А ось якщо троянди були накриті плівкою, то відкривати їх варто якомога раніше, тому що там утворюється парниковий ефект, і троянди можуть не витримати цього.

Відвідуючи свою дачу після довгої зими головне не забувати про її першочергове призначення - відпочинок і насолода. Не забудьте влаштувати пікнік або сімейне чаювання на відкритому повітрі, поніжитися на весняному сонечку і побудувати плани на прийдешній дачний сезон.