Декоративні кущі - відмінне рішення для великих та малих територій. Вони створюють об'єм, додають кольору, закривають некрасивий паркан або зовсім служать в якості живої огорожі. Іншими словами, декоративний кущ - це вдячна рослина, яка при невеликому догляді, здатна значно поліпшити зовнішній вигляд будь-якої території.

Так, щоб декоративні кущі дійсно прикрашали сад, радуючи свого господаря та його гостей, необхідно пам'ятати про три головні принципи:

  1.     правильний вибір саджанця;
  2.     правильна посадка;
  3.     правильний догляд (полив, мульчування, обрізка).

Вибір та посадка декоративних кущів - це основа красивого живоплоту, і щоб правильно пройти цей етап, важливо спочатку дізнатися які бувають декоративні кущі, визначитися які з них підходять для вибраної ділянки в певній кліматичній зоні. З цими знаннями і відправиться в магазин або садовий розплідник, щоб вибрати здоровий саджанець для посадки на своїй території. Крім того, на етапі придбання саджанця, важливо дізнатися, як доглядати за обраним видом куща; заздалегідь продумати систему поливу для нових рослин. Це можуть бути зрошувачі типу роса, роторні зрошувачі або якісний набір крапельного поливу. Вибрати необхідне обладнання для організації автополиву можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ". Далі продумати основні моменти по догляду за новими декоративними рослинами. Звертаємо увагу на те, що обрізка декоративних кущів - є дуже важливою частиною догляду за даними культурними насадженнями. Саме про те, як правильно обрізати декоративні кущі розповідаємо далі в статті.

Особливості обрізки декоративних кущів: поради та рекомендації

Пам'ятайте, що обрізку необхідно проводити будь-яким рослинам і декоративні кущі - зовсім не виняток. Як же правильно проводити обрізку декоративних кущів? Перш за все, необхідно знати, до якого виду рослин належить той чи інший кущ, адже кожен вид має свої особливості та нюанси.

Умовно, всі декоративні кущі можна розділити на дві великі групи, це:

  1. декоративні кущі, що дають гарне цвітіння;
  2. декоративні кущі з красивим зеленим листям.

Квітучі кущі, в свою чергу, поділяють на три основні групи, це:

  1.     квітучі кущі, які не утворюють нових пагонів;
  2.     квітучі кущі, які утворюють квіти на пагонах минулого року;
  3.     квітучі кущі, які утворюють квіти на пагонах кожного року.

Обрізка квітучих кущів, які не утворюють нових пагонів

Найбільшою популярністю серед садівників користується бузок, калина, кизильник та барбарис. Таким кущам необхідна мінімальна обрізка. Після посадки і протягом перших кількох років після, основним завданням є формування міцного скелета із сильних гілок, що формується за типом плодового дерева. З цією метою необхідно обрізати всі слабкі, а також неправильні гілки на початку весни. А ось доросле дерево вимагає більш ретельної обрізки - видаляти необхідно слабкі, сухі, поламані і неправильні гілки кожен сезон. Крім того, кожен раз роблячи обрізку даного виду декоративного куща, необхідно формувати бажану крону.

Обрізка квітучих кущів, які утворюють квіти на пагонах минулого року

До таких кущів відноситься вейгела, дейція, гортензія, форзиція та інші. Після висадки даних квітучих кущів в землю, перший час необхідно буде зрізати тільки слабкі або хворі гілки. У той же час, коли рослина стане дорослою та сильною, обрізці підлягають всі гілки після цвітіння. Під час обрізки, також необхідно орієнтуватися на бажану форму і розмір крони.

Обрізка кущів, які цвітуть на нових пагонах кожного року

Найбільш популярні кущі даного типу - це всі види літньої спіреї. Молода рослина, якій не більше двох-трьох років, не вимагає обрізки, так як їй, перш за все, необхідно сформувати хорошу кореневу систему. У той же час, дорослу рослину необхідно обрізати ретельно і ґрунтовно кожен сезон, а якщо цього не робити, то якість цвітіння буде бажати кращого.

Обрізка декоративно-листяних кущів

Такі рослини вирощують зазвичай заради красивого, зеленого і незвичайного листя. Рослини цієї групи необхідно обрізати ранньою весною якомога сильніше - не варто шкодувати свої кущі або боятися їх пошкодити. Декоративно-листяні кущі прекрасно і швидко відростають після кожної обрізки.

Всякий раз, коли виникає бажання прикрасити свою сучасну дачну ділянку новим декоративним кущем, варто неодмінно поцікавитися як доглядати за даною рослиною - а саме, як обрізати, поливати і вкривати на зиму нову рослину, а також які дії в догляді за нею краще уникати. Пам'ятайте, що головне любити свої рослини і тоді вони віддячать Вам своїми неймовірними фарбами!