За часів царів, герцогів, лицарів і поміщиків, житлові будинки прикрашали фруктові сади й зелені галявини. Сьогодні, в період високих технологій і автоматизації, озеленення територій із застосуванням знань архітектури та проектування, садівництва і ботаніки, будівництва та сільського господарства називається ландшафтним дизайном. Це мистецтво і наука про ландшафті включає створення затишної дачної альтанки, невибагливого квітника біля приватного будинку, зеленої галявини в громадському парку і багато іншого. Чи можна самому займатися ландшафтним дизайном своєї території або обов'язково співпрацювати з професіоналами в цій справі? Відповідь на це питання кожен дасть собі самостійно, грунтуючись на багатьох факторах, однак знати і розуміти основні принципи ландшафтного дизайну варто всім власникам дачі, зеленої ділянки і будь-якої приватної території.

Ландшафтний дизайн: основні компоненти і їх особливості

  • Інженерні споруди. Проект дизайну будь-якого ландшафту необхідно складати виходячи з основних споруд території - будинки, альтанки, гаражі, сараї, будиночки дитячі або для охорони ... всі споруди є ключовими відправними точками для проектування ландшафтного дизайну.
  • Функціональні об'єкти. Проектування ландшафтного дизайну має включати додаткові об'єкти, які необхідні для кожної конкретної ділянки. До таких функціональним об'єктів належать басейн, дитячий майданчик, вольєр для тварин та інші. Підключення водопостачання та електрики дуже бажано для всіх таких об'єктів, так як це значно полегшить їх експлуатацію.
  • Газон. Якщо при будівництві будинку, фундамент є ключовим моментом будівництва, то газонна трава - основа будь-якого ландшафтного дизайну. Краще за все організувати автоматичний полив газону.
  • Зелені насадження. Дерева й кущі, квіти й рослини є важливими компонентами ландшафтного дизайну. При проектуванні квітника важливо враховувати період цвітіння всіх складових, щоб клумба і ділянки з квітами радували око протягом усього сезону. Крім того, враховується місце посадки і обсяг поливу всіх рослин.
  • Декор. До декоративних об'єктів ландшафтного дизайну відносяться фонтани, альпійські гірки, кам'яні споруди, невеликі містки, статуї й інші можливі об'єкти декору територій. Вони розташовуються в центрі квітників і служать одним з ключових моментів будь-якого ландшафтного дизайну.
  • Освітлення території. Щоб навколишній ландшафт радував і надихав в будь-який час доби, важливо не забути про правильне і надійне освітлення. При цьому головний акцент при проектуванні освітлення варто віддавати інженерним спорудам. Великою популярністю серед дизайнерів ландшафту користуються сонячні ліхтарі, які крім економії електроенергії надають території в нічний час негласного, але дуже романтичного освітлення.
  • Системи автополиву. Дуже важливо на етапі проектування ландшафтного дизайну продумати систему автополиву для всіх зелених насаджень, щоб заздалегідь прокласти і «заховати» необхідні труби і фурнітуру.
  • Художні деталі. Ваза з квітами в альтанці, мереживна скатертина на столі, легкі штори, що розвиваються на вітрі, полиці з книгами, старовинний самовар ... все, що додасть території незвичайної атмосфери і особливого характеру відноситься до художніх деталей ландшафтного дизайну.
  • Огорожа. Грамотні дизайнери ландшафту та озеленення територій приділяють особливу увагу як огорожі всій території, так і поділу її на логічні частини. Кам'яні огорожі, живоплоти, рельєфні ділянки та інші елементи, що огороджують, можуть використовуватися в різній мірі і з різною метою.

Автоматичний полив є важливим компонентом ландшафтного дизайну, який дуже бажано передбачити ще на етапі проектування. Купити все для поливу своєї території, а також отримати допомогу в організації автополива своїми руками можна в нашому магазині. Фахівці маркету «Все для поливу» допоможуть організувати систему таким чином, щоб вона не виділялася в загальному ландшафті, а якісно виконувала покладені на неї функції.