Сучасне гольф-поле - це приклад унікальної ландшафтної системи з набором самих різних складових - водоймами, ярами, кущами, деревами і т.д. Одним з головних компонентів є трав'яне покриття гольф-поля. Саме від його якості залежить безпека гравців, а також комфорт і задоволення від гри. Правильний догляд за гольф-полем передбачає своєчасний і якісний полив. Про його особливості ми дізнаємося далі.

Системи поливу для гольф-поля

Полив гольф-поля - досить трудомістка і складна задача, яка вимагає ретельного планування. Особливості гольф-поля, такі як наявність перепадів рельєфу, обумовлюють необхідність різного водного режиму для різних ділянок. Очевидно, що полив чагарників і дерев буде відрізнятися від зрошення трав'яного покриття, яке складається з газонної трави. Зрошення газону має проводитися регулярно і в достатній кількості. Це підвищує міцність покриття, перешкоджає накопиченню пилу і значно зменшує ризик травмування спортсменів. Правильна організація поливу гольф-поля стане гарантією його високої якості та придатності для проведення ігор.

Для поливу гольф-полів та інших спортивних ділянок найчастіше використовуються наступні два способи зрошення:

Дощування

Це оптимальний спосіб поливу великих ділянок. Вода в цьому випадку подається із зрошувачів у вигляді крапель дощу. Дощування зволожує не тільки землю, а й шар повітря біля ґрунту, що створює сприятливі умови для газону. Цей спосіб також відрізняється простотою в експлуатації. Дощування дозволяє контролювати норми поливу, його терміни і періодичність.

Сучасні системи автоматичного поливу відрізняються своєю автономністю - вони здатні нормально функціонувати навіть без контролю людини. А при наявності додаткових датчиків погоди, система самостійно коригує свою програму, з огляду на умови середовища. Таким чином, Ви можете не переживати про те, що поле буде затоплено в дощову погоду або навпаки, що газон зів'яне під особливо палючим сонцем.

Підгрунтове зрошення

Також ефективний спосіб поливу, але досить витратний. При ньому труби зрошення прокладаються під землею в зоні росту коренів. Таким чином, шар грунту біля кореня зволожується, а верхня частина залишається сухою. При цьому способі поливу не потрібно чекати, поки поверхня висохне, таким чином, гольф-поле завжди готове до використання. Створення продуманої системи труб під поверхнею землі вимагає чималих витрат часу і фінансів, а тому цей спосіб поливу використовується рідше в порівнянні з дощуванням.

Такий спосіб поливу, як затоплення, вкрай не рекомендується застосовувати на гольф-полях. Він не тільки не буде корисним, але і може зробити ділянку непридатною для використання на деякий час.

При організації поливу гольф-поля повинно враховуватися багато моментів - кліматичні умови, особливості зелених насаджень, якість грунту. Перепади у висоті також повинні враховуватися, щоб в кінцевому результаті не вийшло так, що одні зони зрошення перезволожені, а інші навпаки - страждають від нестачі вологи.

Території гольф-полів вражають своїми розмірами. Для зрошення таких великих ділянок потрібна чимала кількість води. Саме тому варто подбати про наявність запасу води поблизу гольф-поля. Це може бути озеро, річка або штучне водоймище.

Полив хантер - найкраще обладнання для поливу гольф-полів

Обладнання - це важлива частина ефективної системи поливу гольф-поля. Щоб система працювала ефективно і безперебійно, варто подбати про якість її складових. Перед тим, як вибирати обладнання, ознайомтеся з наступними аспектами:

  • Для поливу гольф-полів слід вибирати труби з якісного поліетилену.
  • Зазвичай на таких ділянках труби лягають на досить великій глибині, що вимагає особливо надійних способів з'єднання.
  • При проектуванні системи обов'язково повинні бути передбачені запірні крани. При виникненні необхідності ремонту однієї із зон, роботи можна буде здійснити без відключення всієї системи.

Обладнання Хантер відрізняється високим рівнем надійності і справляється з найскладнішими завданнями поливу на високому рівні. У нашому інтернет магазині Ви знайдете широкий вибір обладнання для поливу від світових виробників. Докладніше про способи поливу за посиланням