Системи автоматичного поливу істотно спрощують життя дачників і власників ділянок. Автополив є автономною системою, яка забезпечує рослинам ефективний і своєчасний полив. При цьому втручання людини практично не потрібно. Задавши одного разу програму зрошення, Ви зможете забути про полив на довгий час. Установка автоматичного поливу - завдання, з яким під силу впорається кожному бажаючому. Якщо Ви вирішили встановити на своїй ділянці автополив, можна піти двома шляхами. Перший простіший і швидший - скористатися послугами фахівців з установки систем автополиву. В цьому випадку Вам не доведеться самостійно складати план автополива, вибирати обладнання і робити монтажні роботи. Все це максимально якісно і ефективно зроблять фахівці. Другий шлях дозволить Вам заощадити, але забере набагато більше часу і зусиль.

Готуємося до установки автополиву: з чого почати?

Починати готуватися до установки системи автоматичного поливу варто заздалегідь. Щоб до початку сезону все вже працювало, варто почати планувати монтаж системи для якісного поливу ще взимку. У плануванні дотримуйтеся наступного алгоритму дій:

  • Складіть план ділянки. Установка автоматичного поливу буде значно простіше, якщо у Вас буде план. Накресліть план Вашої ділянки, позначте будинок, доріжки, сад, альтанки та інші споруди. Не забудьте також зазначити місце водозабору.
  • Визначтеся зі способом поливу. Коли креслення автополиву готові, можна приступати до вибору типу автополива. Взявши до уваги особливості ділянки, визначте, який тип автополива буде найкраще йому підходити. Для поливу газонів і квітників варто вибирати дощування, а для поливу садів, теплиць і городів рекомендують вибирати крапельне зрошення. Також не виключено використання двох видів поливу одночасно.
  • Складіть план автополива. Визначившись з видом (або видами) автополиву можна приступати до створення креслення системи. Для цього на Вашому плані ділянки позначте місця, де будуть розташовуватися зрошувачі. Потім за допомогою циркуля накресліть радіус їх дії. Креслення автополиву створювати значно простіше, якщо розміщувати на плані зрощувачі в наступній послідовності. Перш за все, розміщуються зрошувачі з радіусом дії 90 °. Вони розташовуються по кутах ділянки. Після них уздовж сторін ділянки розміщуються зрошувачі з радіусом дії 180 °, потім розташовуються зрошувачі з радіусом дії 270 ° і 360 °. Розміщуючи зрошувачі на плані, зверніть увагу, що зони їх дії повинні стикатися - це забезпечить належний полив всієї ділянки.
  • Придбайте обладнання. Коли план системи поливу складено, можна легко визначити, яка кількість обладнання знадобиться для монтажу. Сучасний автоматичний полив пропонує великий вибір обладнання самого різного виду. Наприклад, сьогодні популярними є зрошувачі, які розташовуються під землею і піднімаються над поверхнею тільки під час роботи. Такі пристрої не тільки не вплинуть на зовнішній вигляд ділянки, але і не стануть перешкодою для пікніків, активних ігор або стрижки газону. Важливим елементом кожної системи автополиву є контролер, який і робить систему «розумною». Крім того, з метою розширення можливостей системи можна встановити датчик погоди.

Вибір обладнання для якісного поливу

Сьогодні ринок переповнений продукцією для систем автоматичного поливу. Якщо Ви самостійно займаєтеся підбором і покупкою устаткування, то Вам слід бути уважним при його виборі. Неякісне обладнання може стати причиною частих поломок системи і її неякісної роботи. Щоб уникнути зайвих проблем, зверніть увагу на два ключові моменти:

  1. Вибирайте продукцію тільки перевірених виробників. Не віддавайте перевагу вигідній ціні перед втратою якості, адже згодом такий вибір може вимагати ще більших фінансових витрат. Автополив хантер відрізняється високим рівнем ефективності і надійності. Устаткування цієї компанії довго і заслужено користується повагою користувачів.
  2. Переконайтеся, що всі окремі елементи сумісні між собою. Для економії часу можна купувати готові набори автополиву. У цьому випадку Ви можете бути впевнені, що всі складові будуть ідеально підходити один до одного. Якщо ж Ви купуєте всі елементи для системи окремо, то зверніть увагу на їх сумісність.

Таким чином, планування системи автополиву не відніме у Вас багато часу, але дозволить Вам облаштувати якісну систему. І вже дуже скоро Ви дізнаєтеся про всі переваги автоматичного поливу на власному досвіді.