Автополив з контролером і датчиком погоди стає практично незалежною і автономною системою. Ви спокійно можете залишати рослини без нагляду, їдучи у відпустку, відрядження або з якоїсь іншої причини. При цьому Вам не доведеться переживати, що рослини будуть страждати від нестачі води, або загинуть від перезволоження, якщо раптом піде дощ. Сучасні контролери поливу допускають підключення до них додаткових датчиків, які розширюють функціональні можливості системи.

Налаштування контролера - обов'язкова умова справної роботи автополиву

Дуже важливо для справної роботи системи правильно підключити і налаштувати контролер. Для цього потрібно виконати наступну послідовність дій:

  1. Внести інформацію про кількість зон, типи зрошувачів і необхідний час зрошення кожної зони.
  2. Налаштувати поточні дату і час. Вибрати 12- або 24 годинний формат часу.
  3. Задати певний час поливу. Залежно від виду контролера, існує різна максимальна кількість поливів, які Ви можете задати системі. Оптимально буде запрограмувати систему поливати рослини двічі в день - вранці і ввечері після заходу сонця.
  4. Встановити тривалість зрошення. В меню пристрою можна налаштувати тривалість поливу для кожної із зрошуваних зон. Яку тривалість задати залежить від кліматичних особливостей місцевості та потреб конкретного виду рослин.
  5. Вибрати дні тижня для зрошення. Бувають випадки, що в певний день зрошення газону або саду є небажаними, наприклад перед вечіркою. Ви без проблем можете відключити полив рослин в цей день наперед.

Найчастіше настройку контролера і датчиків здійснюють фахівці, які займалися монтажем системи. Це, звичайно ж, найбільш простий і надійний спосіб запустити автоматичне зрошення правильно. Але якщо Ви хочете облаштувати автополив своїми руками, то Вам буде корисно знати, як налаштувати датчик погоди автополиву, щоб його робота була максимально ефективною.

Налаштування для датчика погоди автополиву

Датчики погоди підключаються безпосередньо до контролера. Вони аналізують умови зовнішнього середовища і на основі цього аналізу коригують програму поливу системи. Один раз налаштувавши датчик погоди, Вам більше не доведеться втручатися в його роботу. Датчику погоди потрібно просто поставити коректні параметри роботи, які будуть актуальні протягом всього періоду роботи, незалежно від сезону.

Датчик поливу не допустить полив під час дощу, або запустить автоматичне зрошення раніше при сильній засусі. Після дощу датчик аналізує погодні умови - вітер, кількість сонячного світла, вологість і т.д. На основі чого він визначає оптимальний час, після якого знову потрібно запускати полив. Установки сенсора погоди можуть мінімально відрізнятися залежно від моделі пристрою. Деякі моделі, наприклад, не володіють можливістю регулювання, інші ж можна налаштовувати під потреби користувача.

Моделі з можливістю регулювання оснащені спеціальним «вентилем», який може повністю або частково закрити щілину вентиляції. Такі маніпуляції впливають на швидкість висихання гігроскопічних дисків. Очевидно, що з відкритою щілиною диски сохнуть значно швидше, ніж із закритою. Ця характеристика дозволяє компенсувати специфічні умови середовища або ґрунту.

Під час налаштування датчика погоди пам'ятайте про наступні моменти:

  • При налаштуванні враховуйте кліматичні умови середовища і особливості грунту. Наприклад, якщо грунт надовго затримує вологу, то варто частково закрити щілину вентиляції датчика, щоб збільшити час висихання дисків і відповідно виділити наступний полив.
  • Враховуйте місце розташування датчика. Якщо датчик розміщений в сонячному місці, то щілину вентиляції також варто прикрити, адже в цьому випадку диски можуть висохнути швидше, ніж грунт.
  • Оптимальні настройки найкраще допоможуть визначити роботу датчика на кожному окремому місці ділянки.
  • Якщо Вам з якихось причин тимчасово не потрібно враховувати показання датчика погоди - його не потрібно демонтувати. Досить дати вказівку контролеру ігнорувати вказівки датчика.

Вибираючи обладнання для автополиву, віддавайте перевагу надійним брендам - ​​це вбереже Вас від частих поломок в системі. Обладнання для автополиву хантер є одним з кращих варіантів автоматичного зрошення. Продукція компанії відрізняється високою якістю, надійністю і довговічністю. Щоб датчик погоди працював справно - переконайтеся, що він розташований в потрібному місці. Будьте впевнені, що датчик не зупинить полив під час дощу, якщо він сам розташований під укриттям, куди не потрапляє жодна крапля вологи.