Шланги поливальні застосовуються в різних сферах - ними зручно мити машини, поливати сад і город, освіжати стежки й пішохідні доріжки - вони здатні значно полегшити людині щоденну рутинну роботу. Як правильно зберігати садовий шланг? Які правила по експлуатації поливального шланга існують? Чи можна відновити пошкоджений садовий шланг? Про все далі в цій статті.
Як зберігати і правильно використовувати садовий шланг: корисні поради та лайфхаки
- Правильне використання. Якісні поливальні шланги мають досить довгий термін експлуатації - гумові шланги можуть прослужити 20 років і більше, а шланги із ПВХ чи пластику - близько 10, так як вони є менш зносостійкими і більш схильні до деформації. Але що таке правильна експлуатація поливального шланга? Як правильно використовувати шланг для поливу? По-перше, необхідно вибирати шланг точного діаметру, не брати «з запасом», по-друге, не варто збільшувати робочий тиск шланга під час поливу саду або городу, по-третє, перед тим як скрутити шланг на зберігання, необхідно повністю злити воду. Крім того, зберігати шланги варто далеко від гризунів та інших шкідників. Під час дачного сезону рекомендується тримати поливальні шланги далеко від прямих сонячних променів - це значно збільшить термін служби поливальних виробів. Особливо дана рекомендація актуальна для шлангів з ПВХ та силіконових поливальних шлангів.
- Використання спеціальних аксесуарів. В асортименті нашого магазину можна знайти велику кількість корисних аксесуарів для поливальних шлангів, які значно спростять використання останніх. Так, кожному дачникові напевно знадобляться перехідники, муфти, трійники, пістолети та спеціфльні зрошувачі. Крім того, за допомогою спеціальних муфт, можна легко реанімувати пошкоджений шланг для поливу - для цього необхідно просто вирізати пошкоджену ділянку або ділянки, і з двох сторін приєднати частини шланга до муфти. Детальний огляд аксесуарів для поливальних шлангів можна знайти в статті за посиланням.
- Зберігання поливального шланга в сезон. Зберігати садовий шланг під час сезону можна в будь-якому місці на ділянці, при цьому варто пам'ятати, що під час зберігання не варто перегинати або згинати шланг, щоб не утворювалися заломи. Для зберігання можна використовувати спеціальні тримачі, гачки або кронштейни, які можна закріпити на будь-якій стіні в саду або сараї. Також у продажу можна знайти спеціальні ковані тримачі для поливальних шлангів, які не тільки чудово виконують свою роботу, але і прикрашають будь-яку дачну ділянку. Їх можна або прикріпити до стіни, або встановити стаціонарно в будь-якому місці дачної ділянки.
- Котушки та візки. Безумовно, самим ідеальним варіантом для зберігання шланга є спеціальні котушки, які, до речі, можна знайти в нашому магазині «Все для поливу». Котушки бувають розкладні і нерозкладні, з коліщатками і без, також великою популярністю користуються спеціальні бокси з шлангами для поливу. Підібрати оптимальний для себе варіант можна за посиланням.
- Стара покришка. Помістити поливальний шланг можна в стару покришку, яка ідеально захистить і від вологи, і від пилу, крім того, її форма допоможе зберігати шланг в оптимальному стані, запобігаючи утворенню вигинів та заломів. Варто зауважити, що виймати шланг з покришки найзручніше вийнявши кінець шланга і притримавши його ногою, потім поставити колесо і почати його котити, поки шланг повністю не вийде з покришки.
- Як зберігати поливальний шланг взимку? Головне, перед настанням морозів, видалити всю воду з поливального шланга і дати йому добре просохнути. Потім намотати на спеціальне пристосування (котушка, візок, покришка і т.д.) і відправити в підвал або сарай. Слідкуйте, щоб під час скручування не утворювалися перегини. Важливо, щоб в приміщенні, де буде зберігатися поливальний шланг взимку, температура не опускалася нижче 0. До речі, деякі сучасні поливальні шланги не бояться мінусової температури, тому їх зберігання взимку не доставить особливих турбот - при виборі поливального шланга варто звернути увагу на дану характеристику виробу.