Раніше ми вже писали про те, як правильно садити картоплю і як за нею правильно доглядати, щоб отримати багатий врожай цього смачного і корисного коренеплоду. А в цій статті ми познайомимо Вас з унікальними способами посадки картоплі, які підійдуть як для ранніх, так і для пізніх сортів картоплі. Унікальні ці способи тим, що за допомогою нескладних і недорогих маніпуляцій, кожен дачник зможе в кілька разів збільшити врожайність своїх соток картоплі, при цьому витрачаючи ще менше зусиль ніж раніше. Так, існує два основних способи посадки картоплі «для ледачих». Обидва способи допомагають захистити город від бур'янів і деяких шкідників, а також прогріють швидше землю, що в свою чергу призведе до більш раннього врожаю (в середньому, на 2-3 тижні раніше), і, що найголовніше, значно збільшить саму врожайність улюбленого в Україні коренеплоду.

Посадка картоплі під агроволокно: порядок дій

  1. Перед посадкою картоплі під агроволокно, необхідно обробити землю. Можна це зробити за допомогою слабкого розчину марганцівки. Крім того, землю необхідно в обов'язковому порядку перекопати і розпушити.
  2. Далі, в агроволокні необхідно вирізати спеціальні отвори, в які буде висаджуватися картопля. Оптимально - два розрізи хрест-навхрест. Зверніть увагу, що вибрати і купити агроволокно для висадки картоплі необхідно чорного кольору. У нашому інтернет-магазині можна купити агроволокно будь-якого необхідного розміру від 1-го метра!
  3. Після того, як всі отвори готові, можна приступати безпосередньо до висадки картоплі. Для цього необхідно відігнути агроволокно в місцях отворів наскільки це можливо, викопати невелику ямку, укласти туди або компост або підготовлену землю з добривами і помістити картоплю расточками догори, прикрити зверху землею.
  4. Далі агроволокно необхідно закріпити по краях - або спеціальними скобами, або присипати невеликим шаром землі.

Картопля під агроволокном: особливості застосування

  • Бур'яни під чорним агроволокном не проростають.
  • Для боротьби із шкідниками на вже вирощених кущах картоплі необхідно використовувати спеціальні засоби, які наносяться безпосередньо на кущі.
  • У разі дуже дощової весни є невеликий ризик загнивання картоплі.
  • Варто додати, що такий метод висадки картоплі під агроволокно особливо хороший для ранніх сортів картоплі. Одна сотка городу може дати врожаю до 400кг, якщо висаджувати картоплю таким способом.

Посадка картоплі під солому

  1. Перш за все, необхідно підготувати грунт - скопати і розпушити, далі в підготовленому грунті зробити канавку в дві сторони, не менше 15 см.
  2. На дно грядки необхідно покласти добриво для картоплі, наприклад, той же компост, але важливо його не переборщити. Крім того, перед висадкою, картоплю рекомендується мокнути в воду і вмочити в попел - це послужить і додатковим захистом для картоплі, і добривом. А якщо попелу багато, то можна не вмочати у нього картоплю, а насипати невеликим шаром безпосередньо в грядки.
  3. У готові грядки з добривом необхідно викласти картоплини паростками вгору. Після цього картоплю присипати землею не треба, а присипати необхідно сіном або соломою, розміром до 25 см у висоту. Необхідно укладати сіно або солому по всій довжині грядки, а не тільки там, де знаходиться картопля. Висновок - соломи необхідно підготувати багато.
  4. Після того, як вся солома розміщена на одній грядці, її необхідно трохи підвернути землею по краях, щоб вона не розлетілася по вітрові.
  5. Після того, як вилізе картопля, не треба нічого робити, а просто спостерігати за її ростом. Зверху картоплю можна захистити від наземних шкідників за допомогою інсектицидів. При виборі інсектицидів варто вибирати безпечні препарати, діюча речовина яких рухається тільки по рослині, не потрапляючи в самі коренеплоди.

Картопля під соломою: особливості застосування

  • Солома буде служити додатковим добривом, а при попаданні вологи, вона почне прогнивати, залучаючи тим самим черв'яків, які будуть давати необхідний біогумус.
  • Одна сотка картоплі під соломою зможе дати до 600кг врожаю.
  • Такий спосіб посадки картоплі під солому підходить для більш пізніх сортів, багатий урожай яких можна успішно зберігати всю зиму. А як правильно зберігати картоплю взимку дізнайтеся в статті за посиланням.