Більшість дачників люблять все на своєму городі робити своїми руками. По-перше, благородна праця дуже корисна для душі та тіла, по-друге, це допомагає значно заощадити фінансові витрати, а по-третє, майструвати що-небудь власноруч дуже скоро перетворюється в звичку, адже тільки зробивши самостійно можна бути впевненим в якості кінцевого результату. Раніше, ми вже писали про те, як зробити крапельний полив в теплиці своїми руками, а сьогодні поговоримо про те, як зробити теплицю з агроволокна своїми руками, яку можна встановити, як в одній великій теплиці, так і окремо, в залежності від покладеного на неї завдання і погодних умов зовнішнього середовища.

Так, для створення теплиці з агроволокна своїми руками Вам потрібно:

 • металеві прути;
 • кілька пластикових труб в формі дуги для теплиці. Оптимальний розмір - 2 метри;
 • болгарка;
 • метр;
 • швейна машинка;
 • тканинний маркер;
 • біле агроволокно щільністю не менше 30 г/м.кв;
 • а також вільний час і бажання майструвати!

Як створити теплицю з агроволокна своїми руками: етапи і особливості кожного

 1. Робимо напів-дуги для каркаса теплиці. Для цього необхідно вставити металеві прути з двох сторін пластикової труби так, щоб арматура входила в землю приблизно на 30 сантиметрів і близько 10 см - в саму трубу. Але не поспішайте відразу відміряти арматуру, спочатку необхідно завести її в трубу до упору, щоб вона надійно там трималася, і тільки потім відміряти 30 см для закріплення дуги в землі. За допомогою болгарки відрізати все зайве. Наждачкою підправити зрізи, щоб не виникло металевих «задирок», які можуть заважати під час протягування арматури в агроволокно.
 2. Підготувати землю - прокультивувати і, при необхідності, внести всі необхідні органічні добрива. Земля для міні-теплиці з агроволокна повинна бути пухкою та м'якою.
 3. Вставити підготовлені дуги в землю на відстані приблизно 1 метр один від одного. Від кількості дуг залежить бажаний розмір Вашої теплиці з агроволокна своїми руками.
 4. Підготувати агроволокно - прошити машинкою кишеньки для дуги, приблизно займає до 10 см агроволокна з одного боку. Отже, при покупці агроволокна під необхідний розмір теплиці, варто брати геоткань з урахуванням необхідної кількості кишеньок. До слова, в нашому інтернет-магазині «ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ» можна купити агроволокно будь-якого необхідного розміру від 1 метра! Крім того, ми доставимо необхідну кількість агроволокна в будь-яку точку України, щоб фермери в кожному куточку нашої країни могли створити теплицю з агроволокна своїми руками! Щоб точно вгадати з розміром, спочатку необхідно прошити кишеньку для однієї дуги, потім відміряти один метр (відстань між дугами), відзначити і прошити другу кишеню, знову відміряти один метр і зробити кишеню розміром 10 см. Таким чином опрацювати все агроволокно під кількість встановлених дуг. Крім того, необхідно залишити близько 1 метра вільної геоткані на торець з двох сторін.
 5. Після того, як готові всі шви, необхідно приміряти агроволокно на дуги, таким чином, щоб дуги підходили до всіх кишеньок. Якщо все виявилося вдалим, необхідно протягнути кожну дугу в свою кишеню по черзі.
 6. Вільну агротканину в кожному торці необхідно зав'язати вузлом і закріпити спеціальним кріпленням в землю.
 7. Щоб агроволокно не здувало вітром з дуг, можна пройтися в декількох місцях по кожній дузі спеціальними скріпками або звичайними прищіпками.

Агроволокно - це унікальний геоматеріал, який може використовуватися не тільки для того, щоб побудувати невелику теплицю своїми руками. Існують різні види агроволокна - різного кольору, різної щільності. Кожне агроволокно має своє особливе призначення і для кожного завдання необхідно правильно підібрати цей унікальний матеріал. Так, агроволокно є ідеальним засобом для мульчування грунту, за допомогою агроволокна можна значно збільшити врожайність своїх культурних рослин і знизити ріст бур'янів на ділянці. Про те, як правильно вибрати агроволокно, можна дізнатися в нашій спеціальній статті за посиланням.