Всі жителі мегаполісу рано чи пізно приходять до рішення купити свою землю - невеликий будиночок в селі з гектарами землі або дачну ділянку на кілька соток. Щоб було куди «втекти» від галасливих машин і людей, усамітнитися з природою, виростити власний урожай, відпочити від суєти суєт. Системи автоматичного поливу покликані допомогти власникам земельних ділянок правильно організувати свою роботу і заощадити сили і час там, де це дійсно можливо. Але часто буває так, що куплена земельна ділянка знаходиться в жахливому стані і для того, щоб зробити нове володіння місцем сімейного відпочинку доведеться добряче попрацювати. У цій статті ми постараємося очертити приблизний план робіт - алгоритм дій, на основі якого кожен зможе облагородити необхідну територію в найкоротший термін.

Як обробити занедбану ділянку: з чого почати?

  1. Планування. Перше що треба зробити - це скласти план своєї ділянки. Позначити на папері що і де Ви хочете бачити на своїй землі. Окресліть місце запланованого городу, майбутніх або наявних споруд. Спочатку було б непогано вирішити, які дерева та кущі Ви хочете бачити в своєму саду. Якщо такі дерева вже є в наявності - чудово, якщо ні, то необхідно скласти список дерев для посадки і підібрати для кожного дерева найкраще місце. Обов'язково необхідно передбачити місце для дачної альтанки, адже правильно організована і продумана альтанка може стати улюбленим місцем будь-якої території. А як облаштувати дачну альтанку дізнайтеся за посиланням. Також важливо правильно продумати вуличне освітлення і виділити невелику територію недалеко від будинку для дитячого майданчика, надувного басейну та пісочниці - навіть якщо зараз це для Вас не є актуально, краще дивитися в майбутнє і бути готовим зустрічати маленьких чоловічків на своїй дачі.
  2. Дерева. На основі складеного плану бажаного саду необхідно зайнятися деревами - обрізати сухі гілки у вже наявних, посадити нові. Ідеальним варіантом є висаджування дерев по периметру всієї ділянки. Крім того, дерева і кущі потребують додаткового догляду в осінній та весняний періоди. Детальніше про те, як доглядати за садом навесні і восени дізнайтеся тут.
  3. Зарості. Зарослу траву необхідно покосити. На тому місці, де планується висадка городу необхідно зайнятися бур'янами впритул. Якщо часу до засадження насіння залишилося небагато, то краще все перекопати і вибрати коріння бур'янів наскільки це можливо. Якщо ж до посадки нових рослин є в запасі кілька місяців, то зарослі ділянки можна накрити темною товстою плівкою і щільно її притиснути камінням або палицями. Замість чорної плівки також підійде фанера або будь-який темний матеріал. Мета цієї процедури в тому, щоб мінімізувати доступ світла, кисню і дощової води до сорняків. Залишити так територію на тривалий час, ідеально - місяці на два. Після цього, плівку необхідно прибрати, землю перекопати і розпушити для посадки культурних рослин. Якщо необхідно, можна внести органічні добрива.
  4. Сміття. Проміжним етапом розбору покинутої ділянки є знищення сміття. Сухе листя і гілки необхідно обов'язково зібрати і знищити, так як в них можуть жити шкідливі комахи для дерев і кущів. Все неорганічне сміття краще скласти в окремі сміттєві кульки і вивести на спеціальну територію.
  5. Нове життя. Після роботи над деревами і кущами, знищенням бур'янів і сміття, прийшов час починати нове життя на колись занедбаній ділянці. Організувати невеликий квітник біля будинку, повісити москітні сітки на вікна, розстелити скатертину в альтанці, засадити грядки корисних овочів і запросити рідню на «дачне» новосілля. Головне, не забувати постійно доглядати за своєю ділянкою, правильно її поливати й удобрювати.

Мати свій шматок землі - це дійсно щастя, над яким, правда, необхідно постійно працювати. І щоб ця робота була в радість і приносила щедрі плоди, варто автоматизувати роботу настільки, наскільки це можливо. Купити все для організації автополивау на будь-якій території можна в нашому інтернет-магазині. У нас представлено обладнання від кращих виробників данної галузі, а наші фахівці допоможуть підібрати необхідну саме Вашим рослинам систему і, при необхідності, складуть план і нададуть інженерну допомогу на місці установки. Звертайтеся до нас без зволікань!